Pühapäev, 7. juuli 2024

Artikkel / KlassiloodLilled tärkavad!
Triin Kõue, 21. aprill 2023

1.c klass kasvatab oma päikselises klassis peiulilli. Ootame esimesi õienuppe avanemas.

Hanna Paju, 8.a, 21. aprill 2023

„Ma ei usu, et su vend seda tegi, ja ma proovin seda tõestada.“

Artikkel / KlassiloodTeater ja alpakad
2.a klass Pärnus / Ülle Jasmin2.a klass Pärnus / Ülle Jasmin2.a klass Pärnus / Ülle Jasmin
Ülle Jasmin, 20. aprill 2023

2.a klass käis Pärnus Endla teatris vaatamas muusikalist etendust „Tipp ja Täpp“. Külastasime ka Ares asuvat alpakafarmi. Päev oli küll pikk ja väsitav, aga muljeterohke. Kodu poole sõites unistasime juba järgmisest reisist.

Raili Kaubi, 20. aprill 2023

14. aprillil 2023. aastal korraldas Tallinna Ülikool põhikooli õpilastele üleriigilise kodunduse olümpiaadi.

Kodunduse olümpiaadi vabariiklikus voorus osalesid Eesti maakondade ning Tartu, Pärnu ja Tallinna parimad, kokku 14 õpilast. Saare maakonda esindas meie kooli 9.d klassi õpilane Kätrin Tamira Kanemägi.

Artikkel / Klassilood2.b klass päästjatel külas
Lapsed päästjate toimetusi uudistamas / Merle TustitLapsed päästjate toimetusi uudistamas / Merle TustitLapsed päästjate toimetusi uudistamas / Merle Tustit
Merle Tustit, 19. aprill 2023

Sel kevadel kutsuti 2. klassi õpilasi Kuressaare päästekomandosse osalema koolitustel „Päästjatel külas.“

Ühel toredal aprillikuu päeval võtsimegi ette külaskäigu Kuressaare päästekomandosse.

Meie klass jagati kahte gruppi ja koolitus võis alata.

Teade / VariaRattaga kooli!
Tiina Käen ja Juhan Kolk, KNK rattasaadikud, 19. aprill 2023

Reedel, 14.aprillil toimus kooli rattaparklates salajane aktsioon. Kokku said loetud kõik kooli territooriumile pargitud 64 jalgratast, 3 tõukeratast ja 7 elektritõukeratast – kokku 74 kaherattalist. Andmed said edastatud FB gruppi „Rattaga kooli“.

Gert Lutter, 18. aprill 2023

3.–9. aprillil toimus järjekordne koolidevaheline liikumisvõistlus. Seekord Liikumisrõõmu mõõduvõtu nime all toimunud kampaania raames sai kokku lugeda nii oma päevas kogutud samme kui ka läbitud kilomeetreid.

Üldarvestuses olid meie kooli usinaimad liikujad Merita Õigemeel (lapsevanemate sammude I koht), Margus Kivi ja Siiri Nurk (vastavalt lapsevanemate kilomeetrite arvestuse I ja III koht) ning Melissa Kivi (õpilaste kilomeetrite kogumise III koht).

Mereohutuse koolitus / Juhan KolkMereohutuse koolitus / Juhan Kolk
Juhan Kolk, 17. aprill 2023

Reedel, 14. aprillil käisid meie 8. klassid basseinis mereohutuse koolituse praktikal. Prooviti päästerõngasse sulberdamist, kummipaadi ümberpööramist, uppunud sõbra pinnale toomist ja vees päästevesti õigesti selga panemist. See oli jätk 24. märtsil toimunud teooriale.

Saaremaa Vabatahtlik Merepääste Selts, Lääne prefektuur ja Kuressaare politseijaoskond – suur suur aitäh teile elutähtsa kogemuse jagamise eest!

Eve Tuisk, 17. aprill 2023

Megaaju 7. vooru võitsid õpilaste arvestuses (ja ka üldarvestuses) 7.b JAH ja 8.c iii (mõlemal 9 punkti). 3.–9. kohta jäid jagama õpilaste võistkonnad.

Parim õpetajate võistkond oli ITT 7 punktiga, jäädes sellega jagama 10.–15. kohta.

Taavet Tenno, 8.d, 17. aprill 2023

„Loomaaed pagasis“ – põnev, naljakas ja õpetlik.

Kevadlilled / Anna NaulainenKevadlilled / Morris PüüaKevadlilled / Hanna Tarum
Ene Pidmann, 14. aprill 2023

4.b klassi kevadlilled. Tööde autoriteks on Anna Naulainen, Morris Püüa ja Hanna Tarum.

Artikkel / KlassiloodTere, Kevad!
Raina Tiidovee, 14. aprill 2023

Sel aastal osalevad meie kooli1.b ja 1.c klass projektis Tere, Kevad! Projektis osaleb 339 rühma üle Eesti. Koos klassiga proovitakse üles leida erinevaid taime- ja loomaliike ning neid ka hiljem iseseisvalt looduses ära tunda.

Eve Tuisk, 14. aprill 2023

Esmaspäeval, 10. aprillil oli meie kooli kolmanda kooliastme õpilastel võimalus osaleda loovkirjutamise töötoas, mille viis läbi VAT Teatri dramaturg Mihkel Seeder. Õpilaste ootused töötoale olid erinevad: oli neid, kes lootsid saada huvitavaid nippe erinevate tekstide kirjutamiseks, oli neid, kes soovisid saada õpetlikku kogemust. Pettuma ei pidanud keegi.

Belinda Husen, 9.d klass, 13. aprill 2023

„Hüvasti, Eesti“ on lugu ansamblilt Vitamiin, mis lasti välja 1988. aastal. Selle loo vaikne ja kulgev instrumentaal on kohe alguses kaasahaarav ning tekitab nostalgiat, nagu elaks eelmisel sajandil.

Maris Rebel, 11. aprill 2023

19. märtsil kogunes meie kooli hoolekogu ja vanemate esindus kolmandat pühapäeva, et saada paremaks partneriks koolile ja kogukonnale. Kavas oli kogu projekti nelja aasta kokkuvõte, hoolekogu motivatsioon, koostöö direktoriga, organisatsiooni areng ja soovitused hoolekogu tegevuse korraldamiseks.

Kristin Lauri, 11. aprill 2023

Reedel lõppes Saare maakonna meemikonkurss „Ilm ja kliima“. Hääletamisele läks üles 164 meemi 71 inimeselt (sealhulgas seitsmelt õpetajalt).

Helle Rand, 10. aprill 2023

4. aprilli õhtul kogunesid meie kooli aulasse Inspira kõige väiksemad lauljad, 3–7-aastased muusikaringide solistid.

Kätriin Maiste, 8.d, 10. aprill 2023

Ootamatused, eneseületus ja otsing on märksõnad, mis saadavad ühe teismelise tüdruku elu ja valikuid.