Otsi
Artiklite sarjad
- Vilistlase vaatepunkt (5)
- n päeva lõpetamiseni (36)
- Kümme küsimust (6)
- Bookstagramid (49)
- Eesti päev (15)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
4. detsember
- Eero Sikk 2.a
- Gregor Sikk 2.a
- Karel Truumure 8.c
5. detsember
- Triinu Kaju 9.c
6. detsember
- Matvii Talimonchak 5.c
- Raiko Trei 7.d
7. detsember
- Jete Krupinš 9.b
- Mari Grepp 2.c
- Mariliis Lehtjärv 4.a
9. detsember
- Alex Kesküla 8.d
- Liselle Niit 8.d
- Victoria Amanda Aavik 5.a
10. detsember
- Elisabeth Koiduste 4.c
- Kevin Treu 8.a
- Miina Maria Tasa 8.c
11. detsember
- Trinette Välisson 9.a
Töötajate sünnipäevad
5. detsember
- Ülle Räim
9. detsember
- Anu Rand*
Kõik esimesed klassid käisid leivakuud tähistamas õuesõppepäevaga Angla Tuulikumäel.
Reedel, 8. novembril kuulutati Lümanda rahvamajas välja Saare maakonna aasta isa. Sel aastal pälvis tiitli meiegi koolis füüsikat õpetav kolme poja isa Janno Tuulik. Pidupäeva puhul esitas Nooruse Meridiaan värskele tiitliomanikule ka mõned küsimused.
See kutse on just sinule, kes sa oled ammu unistanud, et saaks vaid Nooruse kooli lugemisõhtule või tehnoloogiakooli laagrisse. Lõpuks ometi on see aeg käes ja saad uudistama tulla, mida meie vahvates töötubades teha saab.
Sain palju uusi teadmisi ja ägedate katsete abil end proovile panna. Mind üllatas kõige rohkem see, kuidas apelsini koores oleva ainega on võimalik õhupalli katki teha ilma, et õhupalli puutuksid. Sain teada, et üleüldse keemia on minu jaoks huvitavam, kui ma tegelikult oleksin arvanud.
1. novembril toimus 9. klasside lennuülene õppepäev Tallinnas TalTechi ülikoolis toimuvates töötubades. Üle mere sõitmine on alati juba sündmus omaette, millele lisandusid enesest teadlikumaks saamine ja ühiste mälestuste loomine.
„Kümme küsimust“ on persoonilugude rubriik, kus meie inimesed vastavad lihtsatele küsimustele, et õppida tundma kolleege ja õpilasi väljaspool nende harjumuspärast rolli.
Tänases loos vastab kümnele küsimusele Kuressaare Nooruse Kooli asendusõpetaja Karita Aunbaum.
Oma isade portreed joonistasid 1.b klassi lapsed.
4.b klassi õpilaste akvarelli ja viltpliiatsi joonetehnikas lemmikloomad. Tööde autorid on Kelli Koost, Erich Koitla ja Annabel Nuut.
Nooruse kooli kodutütred ja noorkotkad käisid 2.-3. novembril Pidulas laagris, lisaks osales kaks kodutütart Kärlalt.
Tegelesime orienteerumise, rividrilli, raadioside ja kaardi koordinaatidega. Hea kogemuse saime orienteerumiselt, eksisime mitu korda, aga õppisime selle käigus paremini üksteist tundma ja saime rühmakaaslastega lähedasemaks.
See raamat on täis Auschwitzi jubedusi ja ka seiklusi, mille lõpud on ettearvamatud.
Bussisõit, esimene väljasõit uue klassiga, pikksilmaga lindude vaatamine, värskes õhus õppimine, ilus ilm ja loodus, luige nägemine ja merede kokkusaamine, muuseum – just selliste märksõnadega võtsid 7.a klassi noored kokku teistmoodi õppepäeva väärtuse.
Sel sügisel käisid kõik meie kooli 7. klassid Sõrves õppekäigul sealse linnustikuga tutvumas. Õppepäevad toimusid KIK-i toel ja programmi viis läbi Mati Martinson Kuressaare Hariduse Kooli looduskeskusest.
Noored on ühel meelel: päeva jooksul pidi rakendama teadmisi erinevatest õppeainetest.
Ka selle aasta suurimad pärandivaderite talgud toimusid Kuressaare Nooruse Koolis Saaremaal!
Neljapäeval külastasid üheksandike lennu klassitundi Ott Tänaku pressiesindaja Henry Rump ja mehaanik Karlis Rump, et rääkida oma karjäärist. Nad jagasid meiega oma kogemusi alates nooruspõlvest kuni tänase päevani.
Orienteerumine kahe sõnaga: eneseületus ja enesekindlus. Selle spordiala harrastaja paneb ennast proovile ja kogub enesekindlust, saavutades eesmärgid iseseisvalt. Lisaks looduses liikumine ja kohanemisvõime muutustega.
Tähelepanelikumad märkasid juba kevadel, et õpetajad kandsid uhkusega kõrvas Nooruse kooli logost inspireeritud koolivärvides kõrvarõngaid. Jah, nüüd on kõigil soovijatel võimalus kooli meenena loodud kõrvarõngaid ka endale soetada!
„Kümme küsimust“ on persoonilugude rubriik, kus meie inimesed vastavad lihtsatele küsimustele, mille kaudu õppida tundma kolleege ja õpilasi väljaspool nende harjumuspärast rolli.
Sel korral vastab kümnele küsimusele Kuressaare Nooruse kooli inglise keele ja kunstiainete õpetaja Eliise Belinets.
Milline on 3.-4. klassi kunstiringi õpilaste nägemus oma fantaasialoomast? Tööde autorid on 4.b klassi õpilased Annabel Nuut, Erich Koitla ning Kristella Rauniste.
Detsembrist alustab meie koolis kultuurijuhina tööd Anneli Meisterson. 13. lennu vilistlase ja vana „KG-ka“ jaoks on see juba mitmes kohtumine oma kooliga, sest töötanud on ta siin varasemalt juba samuti pikalt.
Anneli tööks saab olema erinevate kultuurisündmuste korraldamine, huviringide koordineerimine, koostöö koolide ja kogukonnaga ning eelarve ja projektidega tegelemine.
Täna teen intervjuu endise Kuressaare Gümnaasiumi vilistlase Risto Paistega, kes on Hunt Kriimsilm saja tegevusega. Või mees nagu orkester.