Pühapäev, 7. juuli 2024

Rubriik: Artikkel
Therese Käen 9.c, 18. mai 2022

Ratsutamine ei ole minu jaoks ainult spordiala, see tähendab mulle midagi enamat. Hobustega tegelemine, nende eest hoolitsemine, nende mõistmine – see on põhjus, miks ma ratsutan.

Ene Pidmann, 14. mai 2022

Mälestus varakevadest. Töö autoriks on Kristel Salda 7.b klassist.

Artikkel / Õppetöö4.a linnulauluhommik
Liisa Heina 4.a, 13. mai 2022

Möödunud neljapäeva varahommikul käis 4.a klass koos Karl Jakob Toplaane ja Martin Vesbergiga Kuressaare linnapargis linnulaulu kuulamas ja linde vaatlemas.

Artikkel / KlassiloodPurjetama? Purjetama!
Purjetama! / Inna VannPurjetama! / Inna Vann
Inna Vann, 12. mai 2022

Sel nädalal käis 2.c klass esimest korda purjetamise tunnis.

Nüüd saame lugeda õpilaste mõtteid.

Katrin Liiv, 11. mai 2022

1.–6. maini toimus Erasmus+ projekti „Teachers and Students are Experiencing the Meaning of STEM“ viimane kokkusaamine projektipartneritega Bulgaariast, Sitsiiliast, Portugalist, Leedust ja Türgist. Meie koolist osalesid kohtumisel seitsmendate klasside õpilased Tuule Kalamees, Taavet Tenno, Sandra Kaiste ja Aleksandra Vahter. Meid võõrustas Leedu Jonava linna Raimundo Samulevičiaus Progymnasium ja seekordne kohtumine kandis pealkirja „Be a part of the solution not a part of the pollution“.

Artikkel / PersonaaliaTulin, nägin ja võitsin
Reet Lasn, 10. mai 2022

14. märtsist on meie majas praktikal kooli vilistlane Brenda Brant. Mul on olnud äärmiselt meeldivad kaks kuud töötada koos Brendaga. Nüüd, kus praktika lõpuni jääb ainult nädal, mõtiskleb Brenda, kuidas läks.

Anu Liik, 9. mai 2022

Prantsuse kirjaniku Jules Verne'i raamatus „Viieteistkümneaastane kapten“ peab laevapoiss Dick Sand kapteni hukkumise tõttu ise laeva juhtima hakkama. Ameerika ranniku asemel satub purjekas hoopis Aafrikasse, kuid peale paljusid ohtlikke seiklusi jõutakse lõpuks siiski kodusadamasse. Sama pealkirjaga loo kirjutas Lisanna.

Opkunst / Moona NõmmeOpkunst / Geidi AadussooOpkunst / Britta-Marii Ruumet
Ene Pidmann, 7. mai 2022

8. klasside õpilaste opkunsti ehk 3D-tööde näiteid. Autorid on Moona Nõmme 8.d klassist ja Geidi Aadussoo ning Britta-Marii Ruumet 8.c klassist.

Maarja Põder, Kätriin Maiste, Eva-Lotta Orglaan, Grete Aavik 7.d klass, 6. mai 2022

Käisime 7.d klassiga 19.–20. aprillil Viljandis, et külastada Ugala teatrit. Alguses oli plaanis vaatama minna etendust „Piruka magus põhi“, kuid kahjuks jäi see näitlejate haigestumise tõttu ära. Selle asemel tehti meile teatris ekskursioon ja võtsime osa töötubadest: tekstikirjutamine ja näitlemine.

Artikkel / Klassilood2.b toredad lilletööd
Raina Rääp, 5. mai 2022

2.b lillekirevust jätkub nii tuppa kui õue.

Anu Rand, 27. aprill 2022

14. veebruaril saime kätte Räpina Aianduskooli projekti sidrunmelissi ja piparmündi potitaimed. Algul lasksime emataimedel uutes kasvutingimustes kohaneda. Seejärel istutasime need suurematesse pottidesse. Andsime jällegi aega, et taimed jõuaksid juurduda.

Annely Oolup, 26. aprill 2022

Neljapäeval, 21. aprillil toimusid Kärlal kevadised Saaremaa koolinoorte maastikujooksu meistrivõistlused.

Eve Tuisk, 25. aprill 2022

Millegipärast on nii, et kui mõelda Ingele, hakkab mõttes kõlama laul kingakestest ja tantsimisest: „Kui neis kingades sa tantsid, tantsid / tundub, nagu mure kaoks, / kui neis kingades sa tantsid, tantsid, / rõõmu jätkub kõigi jaoks.“ Aga Ingel jagub aega ka väga paljudeks muudeks tegevusteks tantsimise kõrval. Mõned suisa ütlevad, et tänase juubilari 24 tundi on suurema mahutavusega kui teistel. Selline mulje jääb küll, sest ühe päeva jooksul võib Inge korduvalt jalanõusid vahetada – eks ikka selleks, et jälle midagi uut käsile võtta.

Kevadlilled / Emma KruuserKevadlilled / Angel EllermaaKevadlilled / Iti Jõevere
Ene Pidmann, 22. aprill 2022

Kunstiringi õpilaste kevadlillede guašitööd. Autoriteks on Emma Kruuser ja Angel Ellermaa 9.a klassist ning Iti Jõevere 2.b klassist.

Artikkel / Klassilood2.a klassi teatrireis Pärnusse
Reet Lasn, 22. aprill 2022

2.a klass käis Pärnus Endla teatris vaatamas etendust „Härra Huu“. Lavastuse aluseks on võetud Hannu Mäkela „Härra Huu“ raamatusari. Härra Huu oleks nagu Harry Potteri Soome variant.

Artikkel / KlassiloodÕppekäik Nasvale
1.b külastamas ettevõtet AS Baltic Workboats / Diana MattSuur laev! / Diana Matt
Merle Tustit, 20. aprill 2022

1.b klassi lastel oli tore võimalus käia Nasval vaatamas, kuidas ehitatakse suuri ning veidi väiksemaid laevu.

Külastasime ettevõtet AS Baltic Workboats.

AS Baltic Workboats on Eesti laevaehituskompanii, mis asub Saaremaal Nasval. Ettevõte on ehitanud laevu näiteks Rootsi Rannavalvele, Läti Piirivalvele, Eesti Politseile.

Artikkel / KultuurÜhistantsimine Orissaares
Väikesed Sõlesepad Orissaares / Merle TustitVäikesed Sõlesepad Orissaares / Merle Tustit
Merle Tustit, 19. aprill 2022

Rahvatantsurühmal Väikesed Sõlesepad oli meeldiv võimalus käia Orissaares, et üheskoos Saare maakonna teiste 1.–4. klassi rahvatantsurühmadega tantsida läbi suvise Saaremaa tantsupeo tantsud.

Vaikelu / Kendra KakkumVaikelu / Melani SaatVaikelu / Jette Tiitus
Ene Pidmann, 15. aprill 2022

7. klasside õpilaste kujutatud natüürmort ehk vaikelu. Autoriteks on Kendra Kakkum ja Melani Saat 7.b klassist ning Jette Tiitus 7.a klassist.