Laupäev, 6. juuli 2024

Eve Tuisk, 11. oktoober 2023

Teisipäeval, 10. oktoobril esindasid maakondlikul Debora Vaarandi etlemiskonkursil „Kasvasin kesk kadakaid“ meie kooli Epp Kristel Tuisk (8.b,) Jette Tiitus (9.a), Tuule Kalamees (9.a), Melani Saat (9.b), Lisette Sepp (9.b), Elsa Marie Kirs (9.c), Deisy Klimov (9.c) ja Liisa Naulainen (9.c).

Noori juhendasid ja suunasid Anu Liik, Eve Tuisk ning Mihkel Vendel.

Kristin Lauri, 10. oktoober 2023

Meie kooli 9.c klassi õpilased Liisa Naulainen, Anna Hamburg, Bianca Marie Rannama ja Aleksandra Vahter osalesid konkursil „Ringmajanduse meistriklass 2023“, mille eesmärgiks on tõsta õpilaste teadlikkust ringmajandusest praktiliste tegevuste kaudu ning suunata õpilasi rakendama ringmajanduse põhimõtteid igapäevaselt oma elus. Neid juhendasid Kristin Lauri ja Madli-Maria Naulainen.

Konkurss oli avatud kõigile õpilastele, kellel on soov soodustada rohelist mõtteviisi.

Raina Tiidovee, 10. oktoober 2023

Tähekese viktoriini 1. voor toimus septembri Tähekese põhjal.

Kristel Paju, 10. oktoober 2023

4.–5. oktoobril toimus Tartus Liikuma Kutsuva Kooli sügisseminar „Vunki juurde koostööle!“.

Gert Lutter, 9. oktoober 2023

Suvi on möödunud kui linnutiivul ning seda jäävad meile meenutama mälestusekillukesed. Koolileht Nooruse Meridiaan korjab kokku kõigi klasside killukesed, et sellest saaks ühine suur mälestus.

Järgmiseks korraks ootame nende klasside suvemälestusi, kes pole veel saatnud! Kohtume!

Ülle Räim, 9. oktoober 2023

Oli rühmi, kus lasti tegutseda ühel oskajal, aga ka neid, kes koos kruvipäid uurisid ja üksteist nõuga aitasid. Igatahes sai selgeks, et kaunid geelküünedki pole akutrelli käsitsemisel takistuseks.

Artikkel / VariaNädala kunstitöö
Eliise Belinets, 6. oktoober 2023

6. ja 7. klasside abstraktse värviketta kunstitööd.

Bianca Marie Rannama, 9.c klass, 6. oktoober 2023

Me tähistasime oma kooli 45. õpetajate päeva!

Kui eelmistel aastatel on õpetajate päev tähendanud lühemaid tunde ja vabamalt võtmist, siis tänavu, üheksandikena, oli õpetajate päev erilisem kui kunagi varem: ehkki võimu üle võtta, ise õpetajate ja juhtkonna rollides olla ning teisi käsutada oli vahva, pakkus selle päeva korraldamine ka omajagu väljakutseid.

Annely Oolup, 6. oktoober 2023

Kolmapäeval, 4. oktoobril toimus Kärlal traditsiooniline koolinoorte teatejooksukross, kus osalesid maakonna põhikoolid ja gümnaasiumid.

Artikkel / Klassilood2.a vahtralehed
Inga Engso, 6. oktoober 2023

Sügise värvid on ilusad!

Gert Lutter, 6. oktoober 2023

Seekord saatsid oma suvehetked kuus klassi. Nüüd ootame järgmisi, et saaksime edasi avaldada!

Artikkel / ÕppetööLoovalt lihastest
Kristi Sillart, bioloogiaõpetaja, 6. oktoober 2023

Teisipäeval, 26. septembril lõppes 9. klassi bioloogiatund veidi teistmoodi kui tavaliselt. Tunni teema – lihased – võeti kokku luulevormis.

Artikkel / VariaIgaüks teist on eriline
Linda Männik, õpetajate päeva direktor, 5. oktoober 2023

Õpetajate päeva direktor Linda Männik soovib ilusat õpetajate päeva.

Gert Lutter, 5. oktoober 2023

See Molière puistatud mõttetera sobib üsna hästi õpetajate päeva ning õpetajate päevaga haakub päris hästi ka käesolev artikkel. Nimelt on koolilehe kõrvusse jõudnud sosinad, et üsna mitmed meie tublidest õpetajatest-töötajatest jõuavad muu töö kõrvalt veel ka õpingutega tegeleda. Kes siin, kes sealpool merd.

Uurisin lähemalt ja mitmedki õppurid olid lahkesti nõus mõnele küsimusele vastama.

Uudis / ÕppetööTäna on õpetajate päev!
Koolijuht ja direktor, Marit ja Linda / Gert LutterÕpetajate päeva juhtkond / Gert Lutter
Gert Lutter, 5. oktoober 2023

Põnevat ja uute kogemuste rohket õpetajate päeva kõigile õpilastele, õpetajatele ja teistele kooliinimestele!

Tänase päeva lõpuni on võim Nooruse koolis õpilaste käes ehk siis tunde annavad meie 9. klasside noored õpetajad. Õigemini läks võim küll nende kätte juba eile kell 15 õpetajate toas toimunud pidulikult tseremoonial, kus võimusümboleid vahetasid koolijuht Marit Tarkin ja õpetajate päeval direktoriametisse astuv Linda Männik.

Trevor Ast, 9.a, 4. oktoober 2023

Trevor soovitab „Oppenheimerit“ vaadata kõigil ajaloohuvilistel ja erilise kinoelamuse otsijail.

Kaisa Sau, 4. oktoober 2023

Noored Kooli programm tõi meie kooli mehist täiendust Siim Usina näol. Siim on väga mitmekülgne inimene ja õpetaja: Inglismaal juurat õppinud kaitseväelane, kes õpetab nii ajalugu, ühiskonnaõpetust kui ka liikumist. Uurisimegi Siimu käest, kuidas ta just meie toredasse kooli sattus ja kuidas tal siin läinud on.

Kristin Lauri, 3. oktoober 2023

Meie kooli 9.c klassi õpilased Liisa Naulainen, Anna Hamburg, Bianca Marie Rannama ja Aleksandra Vahter osalesid konkursil „Ringmajanduse meistriklass 2023“, mille eesmärgiks on tõsta õpilaste teadlikkust ringmajandusest läbi praktiliste tegevuste ning suunata õpilasi rakendama ringmajanduse põhimõtteid igapäevaselt oma elus.