Laupäev, 6. juuli 2024

Rubriik: Artikkel
Ene Pidmann, 16. detsember 2022

Kaunist lumist jõuluaega! Guašimaali autor on Kristel Salda 8.b klassist.

Anita Kangur, 15. detsember 2022

Kolmapäeval, 7. detsembril toimus Kuressaare Nooruse Kooli mudilaskoori Ave Sol-bemoll (juhendaja A. Kangur) ja tütarlastekoori Vocaliisa (juhendaja H. Rand) jõulukontsert „Imetore aeg“ Kuressaare lossi kapiitlisaalis.

Kersti Kirs, 14. detsember 2022

10. detsembril toimus maakondlik inglise keele olümpiaad, kokku oli osalejaid 101.

Gert Lutter, 13. detsember 2022

Meie kooli ajaleht võib rahul olla, et lisaks kohalike ja mitte-kohalike ajalehtede veergudele pääsemisele oleme nüüd ilmutanud ennast ka Lõuna-Eesti suurima ajalehe külgedel. Nimelt ilmus novembrilõpu LõunaLehes refereerituna meie artikkel Nooruse Meridiaani toimetuse kultuuri- ja ajakirjanduslikust reisist Tartusse ja Võrru.

Efektse fotokujundusega artiklile tasub paberlehes pilk peale visata, sisu aga leiab ka internetist.

Täname veel kord LõunaLehe toimetust ja Urmas Paidret lahke vastuvõtu eest ning uute kohtumisteni!

Eneli Vahar, 13. detsember 2022

6.–12. novembril külastasid Kuressaare Nooruse Kooli õpilased Portugali seoses Marka projektiga "Innovation and Inclusion in the construction of an identity curriculum". Projektis osalesid 9.d ja 9.c klassi õpilased. Õpetajatest olid kaasas Maren Asumets ja Eneli Vahar.

Artikkel / Klassilood3.a klassi Rudolfid
Reet Lasn, 13. detsember 2022

Põhjapõder Rudolf ei karda tuisku ja tormi,

väledad jalad just selleks tal ongi.

Jõulumeest aitab, et leiaks ta tee

kõigi lasteni.

Annely Oolup, 12. detsember 2022

Rahvastepall on põnev ja mitmekülgne pallimäng! Neljapäeval, 8. detsembril toimus Orissaares Eesti Koolispordiliidu Lääne regiooni rahvastepalli piirkondlik finaalturniir 1.–3.

klassidele.

Raagus mets / Ennar TalvikRaagus mets / Eleanor LeedoRaagus mets / Liset Aedmäe
Ene Pidmann, 9. detsember 2022

7.c klass õppis maalima õhu perspektiivi ja kujutama raagus metsa.

Tööde autoriteks on Ennar Talvik, Eleanor Leedo ja Liset Aedmäe.

Artikkel / KlassiloodKes on päkapikk?
Anu Rand, 8. detsember 2022

2.c klass valmistas oma päkapikud paberist voltides. Nüüd piiluvad nad meie tegemisi klassi aknalaual.

Eve Tuisk, 8. detsember 2022

Teisipäeval, 6. detsembril toimunud etlemiskonkursil „Koidulauliku valgel“ pälvis Epp Kristel Tuisk 7.b klassist laureaaditiitli. Epp Kristel võlus kuulajaid Kersti Merilaasi luuletusega „Puravikud“ ning Lydia Koidula luuletusega „Meie kass“.

Meie kooli esindasid väärikalt veel Artur Veelaid ja Richard Sepp 6.a klassist (mõlema juhendaja Liivi Erlenbach) ning Deisy Klimov 8.c klassist (juhendaja Eve Tuisk).

Annely Oolup, 6. detsember 2022

Laupäeval, 03. detsembril toimus Võrus TV 10 Olümpiastarti I vabariiklik etapp ning meie kooli poisid Andro Jürisson ja Karl Martin Kremm tõid sealt kaksikvõidu.

Artikkel / KlassiloodPlanetaariumis oli lahe
Raina Tiidovee, Reet Lasn, 5. detsember 2022

30. novembril oli meie koolis külas planetaarium ja üheskoos käisid paljud klassid põnevaid filme vaatamas.

Fantaasiataim! / Helen PreiFantaasiataim! / Kristelle KiilFantaasiataim! / Eva Mägi
Ene Pidmann, 2. detsember 2022

6.c klassi õpilaste fantaasiataimed. Tööde autorid on Helen Prei, Kristelle Kiil ja Eva Mägi.

Artikkel / Klassilood2.b klassi päkapikud
Päkapikud! / 2.b klassPäkapikud! / 2.b klassPäkapikud! / 2.b klass
Merle Tustit, 2. detsember 2022

Koos advendiajaga jõuavad kohale ka päkapikud. 2.b klassi päkapikud juba piiluvad ning hoiavad oma klassi laste tegemistel silma peal.

Annely Oolup, 30. november 2022

Stardipaugu sai järjekordne TV 10 Olümpiastarti võistlus, mis alustas nüüd juba 52. hooaega. Koos meie kooli võistkonnaga astub võistlustulle 26 suuremat kooli üle Eesti. Vabariiklikke etappe on viis ja need toimuvad erinevates Eestimaa linnades.

Neljapäeval, 24. novembril toimus Kuressaare spordikeskuses sarja I maakondlik etapp.

Artikkel / PersonaaliaPalju õnne, Raina!
Reet Lasn, 30. november 2022

Vaikselt aasta teinud ringi.

Palju lapsi ümberringi.

Saatjaks sul on numbrid, tähed,

laste rõõmsad palged.

3.b klassi õpilased räägivad õpetaja Rainast nii: „Hommikuti ütleb ta ilusti „Tere hommikust!“. Ta on tubli ja aitab meid, sellepärast meeldibki temaga õppida, eriti kunsti teha ja matemaatikas teeme ka vahel toredaid asju. Peale selle on ta veel ilus ja tark, tore, sõbralik, vahel naljakas ja vahel lahke.

Sirje Mehik, 29. november 2022

Viienda klassi ajalootunnis õppisime teemat kiviaeg. Kiviaeg on muinasaja periood enne metallide töötlemise algust, mil inimesed valmistasid tööriistu enamasti kivist, luust ja puidust.

Artikkel / ÕppetööLumine õhtu raamatute seltsis
Kristel Paju, 29. november 2022

24. novembri õhtul, kadrilaupäeval, kogunesid II kooliastme lugemishuvilised lapsed taas koolimajja, et osaleda neljandat aastat toimuval lugemisõhtul „ÖÖ loeb!“. Üheksasse töötuppa registreeris end kokku 85 õpilast.