üles
Laupäev, 19. aprill 2025
YoutubeFacebookInstagram

Otsi

Sisesta otsitav sõna...
...või sind huvitav kuu:

Artiklite sarjad

Rubriigid

Valdkonnad

Õpilaste sünnipäevad

19. aprill

20. aprill

21. aprill

22. aprill

23. aprill

24. aprill

25. aprill

26. aprill

Töötajate sünnipäevad

21. aprill

23. aprill

Rubriik: Arvamus
Karl Arthur Sepp, 7.a, 4. märts 2025

Raamat räägib, kuidas üks 16-aastane tüdruk nimega Kati Park proovib enda eluga hakkama saada, kuid tal on väga palju takistusi ja probleeme, näiteks depressioon ja uimastite kasutamine.

Annabel Lember ja Epp Kristel Tuisk, 9.b klass, 4. märts 2025

Lõpetamiseni on jäänud veel 100 päeva. Seda on küll vähe, aga suvi juba ootab. Ei suuda ikka veel uskuda, et talveballil oli üks viimaseid kordi, kui koos terve lennuga koolilaulu laulsime. Samas lendavad mõtted juba eksami- ja sisseastumistulemusteni.

Tiffany Šaukštelite, 9.a, 28. veebruar 2025

Selleks, et Nooruse kooli õpilaste hääl kõlaks selgelt ja kostuks kaugele, anname sõna Sõnaosavate noorte ringi õpilastele, kes avaldavad arvamust neid kõnetaval teemal. Tiffany Šaukštelite räägib põhikooli lõpetajale seatud ootustest, hirmudest ning võimalustest, mida tulevik tänapäeva noorele pakub.

Eti Nõgu, 7.d, 28. veebruar 2025

„Kui kogu rehkendust ei jõua, tee pool, aga tee hästi.“ Seda tsitaati teavad vast kõik eestlased. Oskar Lutsu „Kevadet“ on lugenud vanaemad ja vanaisad, emad ja isad, pojad ja tütred. See kuulus raamat ühendab erinevaid põlvkondi. Või kui keegi ütleb, et sa teed kilplase tööd, siis kõik saavad aru, millest jutt käib.

Ats Albert Sepp, 7.a, 27. veebruar 2025

„Varesele valu“ räägib sellest, kuidas üks tüdruk on kade ühe poisi peale, kuna poisil ei ole kedagi, kes tema eest hoolitseks, ja tüdruk arvab, et tema eest hoolitsetakse liiga palju, st et poisil on rohkem vabadust. Kuigi varsti see muutub.

Martis Leiner, 7.d, 26. veebruar 2025

Raamat – see võib olla tükk meelelahutust nagu sinu lemmik fantaasiaromaan, tähtis ajalooallikas, näiteks kellegi tähtsa isiku elulugu, õppematerjal, nagu sinu eesti keele õpik või lihtsalt hunnik paberilehti kaante vahel; oleneb vaid sellest, mis eesmärgil sa seda kasutad ja kuidas sa seda näed. Raamatusse saab kirjutada, joonistada või jätta see hoopikski tühjaks, sest neid tehakse ju siiski iseendale või teistele – rahvale.

Anna Naulainen, 6.b klass, 24. veebruar 2025

Palun teil kujutada ette kellegi kodu. Kodud on tavaliselt üsna ühesugused. Seal on magamistoad voodite ja riidekappidega, köögid külmkapi, pliidi ja söögilauaga, vannitoad pesumasinate ja kõige muu vajalikuga ning elutoad diivanite, tugitoolide, televiisorite ja riiulitega. Kui kujutada ette kellegi kodu, tundub tavaline, et nendes tubades on ka raamaturiiulid.

Steven Parts, 7.b, 21. veebruar 2025

„Pühendatud kõigile neile, kes üritavad üle saada sellest, millest nad veel rääkida ei suuda.“

Eve Tuisk, 19. veebruar 2025

Ingel Roos Pajuniit, Nooruse kooli 3. lennu vilistlane, õpib Kuressaare Ametikoolis stilistiks. Kui ta põhikooli lõpus päev enne esimest lõpueksamit haiglasse sattus, sai ta aru, et õppimine on küll tähtis, aga enda tervis on veel tähtsam.

Heidi Väli, 9.a, 14. veebruar 2025

Selleks, et Nooruse kooli õpilaste hääl kõlaks selgelt ja kostuks kaugele, anname sõna Sõnaosavate noorte ringi õpilastele, kes avaldavad arvamust neid kõnetaval teemal. Heidi Väli räägib, mida on lugemine talle andnud ja miks on oluline, et noored raamatutest ei kaugeneks.

Eti Nõgu, 7.d, 13. veebruar 2025

„On aeg“ räägib poisist nimega Roomet ja tema erilisest võimest näha inimeste pea kohal liivakella, mis inimese vananedes ühe liivatera haaval tühjeneb.

Noored ajalehe toimetuses / Kristi SillartTutvuti ka raadiotööga / Kristi Sillart
Johanna Kallas, 9.a, 13. veebruar 2025

Kuressaare Nooruse Kooli lõpuklass sai võimaluse tutvuda raadio Kadis ja Saarte Hääle toimetuses tehtava tööga. See oli järjekordne võimalus tutvuda uute ametitega ja näha selle töö keskkonda.

Martis Leiner, 7.d, 10. veebruar 2025

Ann on tubli 14-aastane tüdruk, kes ühel päeval leiab keldrist oma ema vana päeviku, mida lugedes saab ta teada, et ta ema pole alati olnud korralik nagu praegu.

Liisa Heina, 7.a, 7. veebruar 2025

Raamat räägib 16-aastasest Stellast, kes otsustab, et tahab lõpuks teada, mis tema perega toimub. Tüdruk saabub suve keskpaigas lastekodusse ja kohtub seal 17-aastase Annabeliga, kes on väga julge ja seiklushimuline.

Kaisa Sau, 6. veebruar 2025

Kessu Hollo, Nooruse kooli 3. lennu vilistlane, pani õpingud Tartu Jaan Poska Gümnaasiumis hetkeks ootele ja põrutas hoopis vahetusõpilaseks Hispaaniasse. „Soovitan vahetusõpilaseks minemist kõigile,“ ütleb ta.

Rasmus Sõmmer, 9.d, 5. veebruar 2025

Selleks, et Nooruse kooli õpilaste hääl kõlaks selgelt ja kostuks kaugele, anname sõna Sõnaosavate noorte ringi õpilastele, kes avaldavad arvamust neid kõnetaval teemal. Esimesena saab sõna Rasmus, kes kirjutab ajaloo tundmise olulisusest.

Anelle Eliisa Jaansalu ja Miia Kubjas, 9.d klass, 30. jaanuar 2025

Kui eelmisel aastal teada saime, et saame endale päris oma koolisõrmuse, oli enamus meist suures elevuses. Eriti tore selle sõrmuse saamise teekonnal oli see, et õpilased said ise erinevaid disaine välja pakkuda.

Tiina Kaup, 28. jaanuar 2025

Ameeriklase Rob Harrelli jutustuse „Vidusilm“ võib liigitada nn sick-fictioni žanrisse, mis kajastab haigusi (nii vaimseid kui füüsilisi) ja nendega toimetulekut. Paralleele võiks tõmmata R. J. Palacio „Imega“, mis mõned aastad tagasi eesti keelde tõlgiti ja millest valminud film sarnaselt raamatule palju austajaid kogus. 

Lehekülg: eelmine /42 järgmine

Kuulutused

Galerii