Otsi
Artiklite sarjad
- Vilistlase vaatepunkt (5)
- n päeva lõpetamiseni (36)
- Kümme küsimust (6)
- Bookstagramid (49)
- Eesti päev (15)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
4. detsember
- Eero Sikk 2.a
- Gregor Sikk 2.a
- Karel Truumure 8.c
5. detsember
- Triinu Kaju 9.c
6. detsember
- Matvii Talimonchak 5.c
- Raiko Trei 7.d
7. detsember
- Jete Krupinš 9.b
- Mari Grepp 2.c
- Mariliis Lehtjärv 4.a
9. detsember
- Alex Kesküla 8.d
- Liselle Niit 8.d
- Victoria Amanda Aavik 5.a
10. detsember
- Elisabeth Koiduste 4.c
- Kevin Treu 8.a
- Miina Maria Tasa 8.c
11. detsember
- Trinette Välisson 9.a
Töötajate sünnipäevad
5. detsember
- Ülle Räim
9. detsember
- Anu Rand*
Sügis oli Liikuma Kutsuva Kooli meeskonna jaoks tegevusterohke. Korraldati sündmusi, algatati uusi tegemisi ja kinnitati selle õppeaasta tegevusplaan. Toimus mitmeid toredaid ettevõtmisi, mis tõid koolipäevadesse rohkem liikumist, rõõmu ja koos tegutsemise võimalusi.
15. novembril toimus TalTech Mektory ruumides projekti Tuleviku Loojad raames tehnoloogia-alane võistlus, kus võistlesid kümne kooli võistkonnad. Meie kooli esindas 7. klassi võistkond, kuhu kuulusid Amanda Metsalu, Karl-Gustav Jõevere, Ott Peeter Tuisk, Hugo Paju ja Gregor Kiider.
Kunstiringi tüdrukute graafilised juurviljad koos värvilisest paberist meisterdatud putukatega. Tööde autorid on Saskia Parts ja Elisabeth Koiduste 4.c klassist.
Õppeprotsessis on oluline teadlik tegutsemine ning oskus leida tasakaalu pingutuse ja lõõgastuse vahel. Oma nippe, kuidas seda teha, jagab rubriigi „Vilistlase vaatepunkt“ veergudel Kuressaare Nooruse Kooli 1. lennu vilistlane Meribel Vahstein.
Imelik oleks november ilma teatrita, sest aastast aastasse on just see aeg, kus Kuressaare Nooruse Kooli lava ootab 7.–9. klasside andekaid noori. Eelmisel aastal leidsime endale uue armastuse, etüüdid, ning vana arm ei roostetanud ka sel aastal. Nii sai 19. novembri õhtu täidetud 15 erineva etüüdiga kolmandalt kooliastmelt.
Punane vaip maha, valgustus paika ning eesriie võibki avaneda. Seekord said noored avastada, mida imelist saab luua sõnatüvest 'ime'. Etüüd etüüdi järel on selge: imed on tõesti olemas, sest selliste etteastete puhul ei saa olla muud selgitust.
4.–15. novembril toimus taas Kopra informaatikaviktoriini I voor 5.–12. klassi õpilastele. Viktoriini ülesanded hõlmavad erinevaid teemasid, nagu arvutiteadus, loogika, riist- ja tarkvara, infoturve, arvutieetika, arvutus- ja sidetehnoloogia ajalugu ning informatsiooni mõistmine ja tõlgendamine laiemas tähenduses.
Kuressaare Nooruse kooli ajaleht Nooruse Meridiaan alustab sel õppeaastal uue rubriigiga „Vilistlase vaatepunkt“, kus meie kooli juba lõpetanud noored jagavad mõtteid ja näpunäiteid, kuidas põhikoolis õppida ja tegutseda, et aeg ja energia oleks mõistlikult jagatud ning eesmärgid saavutatud.
Esimesena mõtiskleb Nooruse kooli 1. lennu vilistlane, praegune Saaremaa Gümnaasiumi abiturient Therese Käen.
Mina tegin intervjuu oma vanaisa Alver Kiviga, kes on Nooruse kooli (siis Kingissepa II Keskkool) esimese lennu vilistlane. Praegu on ta spordiajakirjanik.
Reedel, 15. novembril 2024 tunnustati Eesti Teadusagentuuri teaduskommunikatsiooni aastakonverentsil silmapaistvaid teaduse eestkõnelejaid. Riiklike autasude kõrval andis Tartu observatoorium koostöös Euroopa Kosmoseagentuuri haridusvõrgustikuga (European Space Education Resource Office, ESERO) Eestis välja eriauhinna Linnutee Täht. Auhinna pälvis Kuressaare Nooruse Kooli õppejuht Aire Siinvert.
„Kümme küsimust“ on persoonilugude rubriik, kus meie inimesed vastavad lihtsatele küsimustele, et õppida tundma kolleege ja õpilasi väljaspool nende harjumuspärast rolli.
Tänases loos vastab kümnele küsimusele Kuressaare Nooruse Kooli prantsuse keele õpetaja Piret Tuzova.
Teisipäeval, 19. novembril kell 17.00 algab kolmanda kooliastme etüüdide õhtu Kolmas Vaatus. Lavale astuvad 15 truppi eriilmeliste etüüdidega. Etüüdide sisu lähtub sõnatüvest 'ime': imestama, imetlema, imestus, imelik, imelaps, imemaa, imetlusväärne ... Tule ja vaata, kuidas õpilased selle teema enda jaoks lahti mõtestanud on.
Kolmapäeval, 13. novembril korraldatud Megaaju 3. voor oli väga tasavägine: lausa viis võistkonda said 6 punkti.
1.c kl lapsed näevad öökulli tarkuse, abivalmiduse ja õnne sümbolina. Öökulli suured ja targad silmad on täis headust ning soovi saada juurde uusi teadmisi.
Kuressaare Nooruse kooli 2024/2025. õppeaasta hoolekogu on valitud ning tegutseb aktiivselt. Kes meie hoolekogusse kuuluvad? Nooruse Meridiaan küsis kõigilt hoolekogulastelt kaks küsimust: kes sa oled ja mida päriselus teed ning mis raamat on hetkel öökapil lugemiseks.
4.–9. novembrini osalesid Eve Tuisk ja Maren Asumets Erasmus+ õpirändel Barcelonas.
Kursust „Integrating AI in the Classroom With Critical Thinking“ (AI integreerimine klassiruumi koos kriitilise mõtlemisega) viis läbi Yanella Ojeda ja sellel osalesid lisaks meile kolleegid Maltalt, Kreekast, Bulgaariast, Saksamaalt, Poolast ja Rakverest.
See on raamat aegade parimast vormelisõitjast ja tema karjäärist. Soovitan seda raamatut lugeda eelkõige just suurtel vormelifännidel ja inimestel, kes ise tegelevad mootorispordiga, aga ka neil, kes lihtsalt otsivad raamatut, mis oleks erinev teistest teostest.
Tavaliselt räägivad elulooraamatud sportlaste enda mälestustest ja saavutustest, kuid Kimi lugu on kellegi teise perspektiivist ja seetõttu palju ausam.
Eelmisel nädalal olid meie õpilaste füüsikatunnid veidi teistsugused, kui tunde viis läbi Kaido Reivelt, PhD, Tartu Ülikooli koolifüüsika keskuse juhataja. Teadustöö ning füüsikahariduse populariseerimise kõrvalt tegeleb Reivelt just uute füüsikaõpetajate koolitamisega.
Hoolekogu eestvedamisel otsiti ühel pimedal novembriõhtul ideid kooli tunnusürituse leidmiseks. Aga mitte ainult!