Otsi
Artiklite sarjad
- Kümme küsimust (5)
- Vilistlase vaatepunkt (2)
- Bookstagramid (49)
- n päeva lõpetamiseni (35)
- Eesti päev (15)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
27. november
- Brait Orav 6.a
- Daniel Kalaus 3.a
- Kevin Orav 6.a
- Sebastian Mägi 4.b
28. november
- Hendrik Suurpere 8.a
- Jette Saat 1.a
- Sarah-Roosi Rikmann 2.c
30. november
- Eliisabet Aer 2.c
- Minni Liise Kuusk 5.a
1. detsember
- Kevin Vilter 6.a
- Marili Paja 8.a
- Mirell Tamm 4.b
2. detsember
- Halima Essaadia Janahi 5.a
4. detsember
- Eero Sikk 2.a
- Gregor Sikk 2.a
- Karel Truumure 8.c
Töötajate sünnipäevad
28. november
- Maren Aaviste
30. november
- Raina Rääp
Kas ehk märkasite nädalavahetusel linna peal liikumas palju ilusaid rahvariietes inimesi? Toimusid tantsupeo "Minu arm" viimaste rühmaliikide eelproovid, kus oma oskusi näitasid loomulikult ka meie Sõleseppade rühmad ja – esimest korda tantsupidudel – pererühmad.
Sõleseppade, meie kooli rahvatantsurühmade ja nende juhendajate ajalugu on kirju nagu Muhu rahvariided ning alates 83. aastast rahvatantsu juhendamisega tegelenud Merle Tustiti pildikogu abil saame heita sellele põgusa pilgu. Sõleseppade nimi ise aga on kasutusel alates 90ndate algusest.
Kaanefotoks on valitud Sõleseppade 3.–4. klassi rühm koos oma tubli juhendajaga XVI tantsupeol "Talismani tantsud" aastal 1999.
8. klass õpib tundma eesti kunsti ja jäljendab seda. Konrad Mägi maali "Otepää kirik" jäljendamine. Töö autor Lilia Kasela, 8.c klass.
Vabariigi aastapäeva eel on meie koolis saanud ilusaks traditsiooniks kõnede kirjutamine oma kodumaale. Sellel aastal said 9.–12. klasside õpilased ülesandeks kirjutada kõne "Minu sõnum Eestile". Parimatest parimad valiti välja ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse tundides ning kanti ette 4. veebruaril toimunud kõnekoosolekul.
Veebruarikuu kolmel reedel avaldame kõned, mille mõtted saadavad meid pidulikult vabariigi aastapäeva! Sel nädalal avaldame kõne, mille autoriks on Laura Nook 11.c klassist.
Ärkan hommikul ja tunnen ootusärevust algava päeva ees. Nii põnev ja veidike hirmutav on mõte minna jälle kooli, teadmata, mida oodata või milleks valmistuda. Söön taas kord nii armsaks saanud ema tehtud hommikuputru ja pakin koti. Tuttav hommikune unine silm ja kiirustamine – kõik on just nagu kunagi varem. Minu plaan algavaks päevaks on olla oma vennale õpilasvarjuks, käia temaga igal pool kaasas, kogeda, milline on tema tavaline päev.
2.b klass soovib kõigile toredat sea aastat!
8. klass õpib tundma eesti kunsti ja jäljendab seda. Konrad Mägi maali "Lõuna-Eesti maastik" jäljendamine. Töö autor Janeli Lember, 8.c klass.
Vabariigi aastapäeva eel on meie koolis saanud ilusaks traditsiooniks kõnede kirjutamine oma kodumaale. Sellel aastal said 9.–12. klasside õpilased ülesandeks kirjutada kõne "Minu sõnum Eestile". Parimatest parimad valiti välja ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse tundides ning kanti ette 4. veebruaril toimunud kõnekoosolekul.
Järgneval kolmel reedel avaldame kõned, mille mõtted saadavad meid pidulikult vabariigi aastapäeva! Esimesena avaldame 10.b klassi õpilase Peeter Kaju kõne.
Mõista, mõista, kes see on?
Vihjeid vastuseks saab 1.b klassi kunstitunni töödest.
Juba järgmise nädala esmaspäeval on taas Playback! Soojenduseks meenutame 2007. aasta üritust, mille lavalaudadel võis näha tõelist tähtede paraadi ...
Gümnaasiumiklasside parimaks jäljendajaks valiti 10.e klass. Nende remiks "Üllatus" oli žürii arvates väga tantsuline ja erilise power'iga!
7.–9. klasside arvestuses võidutses 7.b klass, kes tegi järele Fergie lugu "Fergalicious".
Žürii tunnistas, et parimate valimise töö ei olnud lihtne! Ning nagu fotolt näha, oli aula puupüsti rahvast täis.
Kohtume juba esmaspäeval!
8. klass õpib tundma eesti kunsti ja jäljendab seda. Konrad Mägi maali "Võrumaa. Valgjärv" jäljendamine. Töö autor Hanna Kitt, 8.a klass.
Järgmisel nädalal sõidavad Kuressaare Gümnaasiumi 8. klassid suusalaagrisse.
Mis neid seal küll ees ootab?
Heidame pilgu seitsmenda Solistica telgitagustesse ja uurime, mis toimus enne ürituse algust ja kontsertide vahepeal.
Kristel Rand, 9.b klass. Solistica 2019!
Aasta 2013 ei ole ehk päris arhiivivääriline, aga siiski – kas tõesti toimub Eesti noorte lauljate konkurss Solistica juba seitsmendat korda? Alles see oli, kui esimese Solistica jaoks logo valisime ja proovisime välja mõtelda oma erilist kujundusmalli. Lained, pääsukesed, loss, majakad, meteoorid ja rukkililled – kõik need on meie kujundustest läbi käinud. Ootame põnevusega Solistica 2019. aasta tulemist!
Selle nädala arhiivinurga jaoks panin kokku väikesed fotokollaažid meenutamaks hetki varasematest üritustest.
Head vaatamist (ja meenutamist)!
Koolimaja pikkadest koridoridest võib leida mõndagi. Nii on ajaloohuvilistel asja neljandale korrusele, kus pilku püüab koridoripikkune ajatelg, mis põneva pildimaterjaliga illustreerib Eesti ajalugu muinasajast kaasajani. Kõige hilisemaid sündmusi illustreerivad plakatid valmisid 9., 11. ja 12. klassi õpilastel Anni Haandi juhendamisel.
Maria Anett Allikveer, 8.a klass. Solistica 2019!
8. jaanuaril 2003 ehk juba 16 aastat tagasi ilmus esimene nädalalehe Meie KG number! Ja juba poole sellest ajast on Meie KG ilmunud internetiväljaandena – kuidas küll aeg lendab.
Ilmuma hakates liitis Meie KG enda külge kooli infolehe, algklassilehe Klassi Kajad ja õpilaslehe Virgo Intacta.
Aga kas teadsite, et ajalehe nimeks oleks peaaegu saanud Kuressaare G-leht või KG Nädal?
Triinu Kaju, 3.c klass. Töö pealkirjaga "Minu lemmikud fantaasiamaailmast".