Otsi
Artiklite sarjad
- n päeva lõpetamiseni (40)
- Bookstagramid (62)
- Kümme küsimust (21)
- Vilistlase vaatepunkt (16)
- Eesti päev (18)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
20. aprill
- Karl-Johannes Paas 7.c
21. aprill
- Gustav Kesküla 1.a
22. aprill
- Annamai Laansoo 8.c
- Karl Mattias Kahju 9.a
- Mart-Sander Aru 5.b
- Ron Markus Kivi 2.c
23. aprill
- Heti Rannama 7.a
- Kerdo Sepp 9.c
24. aprill
- Kerden Tänav 8.d
- Sten Saar 4.a
- Stiina Saar 4.a
25. aprill
- Rasmus Ink 9.c
26. aprill
- Mattias Kõrge 6.a
27. aprill
- Oliver Reinart 2.a
- Ramon-Marten Sepp 8.c
Töötajate sünnipäevad
21. aprill
- Eha Põld
23. aprill
- Piret Tuzova
27. aprill
- Janno Tuulik*
- Leili Võrel
- Virge Lember

Mina tegin intervjuu oma vanaisa Alver Kiviga, kes on Nooruse kooli (siis Kingissepa II Keskkool) esimese lennu vilistlane. Praegu on ta spordiajakirjanik.
Reedel, 15. novembril 2024 tunnustati Eesti Teadusagentuuri teaduskommunikatsiooni aastakonverentsil silmapaistvaid teaduse eestkõnelejaid. Riiklike autasude kõrval andis Tartu observatoorium koostöös Euroopa Kosmoseagentuuri haridusvõrgustikuga (European Space Education Resource Office, ESERO) Eestis välja eriauhinna Linnutee Täht. Auhinna pälvis Kuressaare Nooruse Kooli õppejuht Aire Siinvert.

„Kümme küsimust“ on persoonilugude rubriik, kus meie inimesed vastavad lihtsatele küsimustele, et õppida tundma kolleege ja õpilasi väljaspool nende harjumuspärast rolli.
Tänases loos vastab kümnele küsimusele Kuressaare Nooruse Kooli prantsuse keele õpetaja Piret Tuzova.

Teisipäeval, 19. novembril kell 17.00 algab kolmanda kooliastme etüüdide õhtu Kolmas Vaatus. Lavale astuvad 15 truppi eriilmeliste etüüdidega. Etüüdide sisu lähtub sõnatüvest 'ime': imestama, imetlema, imestus, imelik, imelaps, imemaa, imetlusväärne ... Tule ja vaata, kuidas õpilased selle teema enda jaoks lahti mõtestanud on.
Kolmapäeval, 13. novembril korraldatud Megaaju 3. voor oli väga tasavägine: lausa viis võistkonda said 6 punkti.
1.c kl lapsed näevad öökulli tarkuse, abivalmiduse ja õnne sümbolina. Öökulli suured ja targad silmad on täis headust ning soovi saada juurde uusi teadmisi.

Kuressaare Nooruse kooli 2024/2025. õppeaasta hoolekogu on valitud ning tegutseb aktiivselt. Kes meie hoolekogusse kuuluvad? Nooruse Meridiaan küsis kõigilt hoolekogulastelt kaks küsimust: kes sa oled ja mida päriselus teed ning mis raamat on hetkel öökapil lugemiseks.
4.–9. novembrini osalesid Eve Tuisk ja Maren Asumets Erasmus+ õpirändel Barcelonas.
Kursust „Integrating AI in the Classroom With Critical Thinking“ (AI integreerimine klassiruumi koos kriitilise mõtlemisega) viis läbi Yanella Ojeda ja sellel osalesid lisaks meile kolleegid Maltalt, Kreekast, Bulgaariast, Saksamaalt, Poolast ja Rakverest.

See on raamat aegade parimast vormelisõitjast ja tema karjäärist. Soovitan seda raamatut lugeda eelkõige just suurtel vormelifännidel ja inimestel, kes ise tegelevad mootorispordiga, aga ka neil, kes lihtsalt otsivad raamatut, mis oleks erinev teistest teostest.
Tavaliselt räägivad elulooraamatud sportlaste enda mälestustest ja saavutustest, kuid Kimi lugu on kellegi teise perspektiivist ja seetõttu palju ausam.
Eelmisel nädalal olid meie õpilaste füüsikatunnid veidi teistsugused, kui tunde viis läbi Kaido Reivelt, PhD, Tartu Ülikooli koolifüüsika keskuse juhataja. Teadustöö ning füüsikahariduse populariseerimise kõrvalt tegeleb Reivelt just uute füüsikaõpetajate koolitamisega.

Hoolekogu eestvedamisel otsiti ühel pimedal novembriõhtul ideid kooli tunnusürituse leidmiseks. Aga mitte ainult!
Kõik esimesed klassid käisid leivakuud tähistamas õuesõppepäevaga Angla Tuulikumäel.
Reedel, 8. novembril kuulutati Lümanda rahvamajas välja Saare maakonna aasta isa. Sel aastal pälvis tiitli meiegi koolis füüsikat õpetav kolme poja isa Janno Tuulik. Pidupäeva puhul esitas Nooruse Meridiaan värskele tiitliomanikule ka mõned küsimused.
See kutse on just sinule, kes sa oled ammu unistanud, et saaks vaid Nooruse kooli lugemisõhtule või tehnoloogiakooli laagrisse. Lõpuks ometi on see aeg käes ja saad uudistama tulla, mida meie vahvates töötubades teha saab.
Sain palju uusi teadmisi ja ägedate katsete abil end proovile panna. Mind üllatas kõige rohkem see, kuidas apelsini koores oleva ainega on võimalik õhupalli katki teha ilma, et õhupalli puutuksid. Sain teada, et üleüldse keemia on minu jaoks huvitavam, kui ma tegelikult oleksin arvanud.
1. novembril toimus 9. klasside lennuülene õppepäev Tallinnas TalTechi ülikoolis toimuvates töötubades. Üle mere sõitmine on alati juba sündmus omaette, millele lisandusid enesest teadlikumaks saamine ja ühiste mälestuste loomine.

„Kümme küsimust“ on persoonilugude rubriik, kus meie inimesed vastavad lihtsatele küsimustele, et õppida tundma kolleege ja õpilasi väljaspool nende harjumuspärast rolli.
Tänases loos vastab kümnele küsimusele Kuressaare Nooruse Kooli asendusõpetaja Karita Aunbaum.

Oma isade portreed joonistasid 1.b klassi lapsed.
4.b klassi õpilaste akvarelli ja viltpliiatsi joonetehnikas lemmikloomad. Tööde autorid on Kelli Koost, Erich Koitla ja Annabel Nuut.
Kuulutused
