Otsi
Artiklite sarjad
- Vilistlase vaatepunkt (2)
- Bookstagramid (49)
- Kümme küsimust (4)
- n päeva lõpetamiseni (35)
- Eesti päev (15)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
24. november
- Krister Ivalo 3.a
- Tevin Kaljo 3.a
25. november
- Katreen Sepp 8.c
- Liisbet Sepp 9.b
- Theron Kütt 9.d
26. november
- Brenda Reinmägi 1.c
- Karola Koppel 2.b
27. november
- Brait Orav 6.a
- Daniel Kalaus 3.a
- Kevin Orav 6.a
- Sebastian Mägi 4.b
28. november
- Hendrik Suurpere 8.a
- Jette Saat 1.a
- Sarah-Roosi Rikmann 2.c
30. november
- Eliisabet Aer 2.c
- Minni Liise Kuusk 5.a
1. detsember
- Kevin Vilter 6.a
- Marili Paja 8.a
- Mirell Tamm 4.b
Töötajate sünnipäevad
26. november
- Grete Pihl
28. november
- Maren Aaviste
30. november
- Raina Rääp
Li Zeng ehk Abby on Kuressaare Gümnaasiumi hiina keele õpetaja, kes läbis vabatahtliku õpetaja karmi treeringprogrammi ja naudib hiina keele õpetamist.
Lu Mengli ehk Lucy on Kuressaare Gümnaasiumi hiina keele õpetaja, kes on läbinud Konfutsiuse Instituudis mitu eksamit, et pääseda Eestisse õpetajaks, kuid on õppinud veel lisaks Hiina maali- ja paberikunsti, tai chi´d ning hieroglüüfide korrektset ülesehitust.
Hanna õppis Kuressaare Gümnaasiumi 34. lennu b klassis. Tema algklassiperioodi klassijuhataja oli Raina Rääp, põhikoolis Helle Rand ja gümnaasiumis Gerta Nurk. Millega Hanna pärast gümnaasiumi lõpetamist tegelenud on, sellest saadki siit lugeda.
40 aastat kooli on üks asi, aga kui palju õpilasi, õpetajaid, teadmisi, avastamisi, alustamisi ja lõpetamisi sellesse majja nende kümnete aastate jooksul on mahtunud, see on hoopis teine asi. Mõned arvud on teada, mõned saaks hea matemaatika korral välja arvutada, mõndagi jääb ainult aimata ja oletada. Koolil ei olegi lõppu, isegi kui kaob tuttav nimi, koolimaja või mõlemad. Need, kes siit lähevad, kannavad oma kooli kõikjale, kuhu tee viib. Ja aeg-ajalt tulevad tagasi. Näiteks juubelile.
Kuressaare Gümnaasiumi õpetajaskonnaga liitub sellest õppeaastat Raido Kahm, kes hakkab õpetama ajalugu ja ühiskonnaõpetust. Lisaks sellele on ta 7.c klassi juhataja ja Meie KG toimetuse värske liige.
Sel õppeaastal alustab Kuressaare Gümnaasiumis tööd noor ja tegus klassiõpetaja, meie kooli vilistlane Stevelin Tamm. Tema käe all alustavad kooliteed 1.a klassi õpilased. Ka Stevelini enda jaoks on esimese klassi õpetajaks olemine esmakordne ja põnev kogemus.
Kuressaare Gümnaasiumi perega liitub sel õppeaastal ka uus matemaatikaõpetaja Andra Allmägi, kelles on nii mõnigi krutski peidus.
Huvikool Inspira alustab 13. hooaega ja täieneb põneva ringijuhi võrra – meiega liitub tantsuõpetaja Annette Rungi.
Täna saame tuttavaks uue õpetajaga Kuressaare Gümnaasiumis – võõrkeeleõpetaja Piret Postiga.
Esitasime talle mõned küsimused ja tema vastas neile lahkesti. Niisiis:
Janne Põld on Kuressaare Gümnaasiumi kooliteenistuja.
Maikuu, suur toomepuu, uhke ja õisi täis.
Tead sa, suur toomepuu, miks sinuga vestlemas käin?(Heldur Karmo)
Armas Mai! Palju õnne sünnipäevaks! Räägime täna sinuga ja sinust!
Täna soovime õnne õpetaja Tiinale. Vähe ümmargusema sünnipäeva puhul tegime temaga ka väikese intervjuu, samuti edastame kolleegide ja väikeste võimlejate mõtted Tiinast.
Niisiis...
Intervjueerisin oma vanaema Ljuba Rahnikut, kes täna peab ametlikult juba pensionipõlve, kuid aeg-ajalt veel tööl käib. Valisin ta sellepärast, et ta on vahva ja töökas saare naine, kes on üles kasvatanud ja võimaldanud hea hariduse oma kahele tütrele. Kõik suvevaheajad veedan ma maal vanaema juures.
Mina intervjueerisin oma ema Silja Vipret, kes on laulja ja tegeleb kitarri mänguga ning kirjutab ise laule. Ta on mulle eeskujuks sellepärast, et ta õppis ise laulma ja kitarri mängima.
Mina viisin intervjuu läbi oma eeskujuga ehk oma ema Reet Rannaga. Miks just ema? Sest tema on ju see, kes õpetab mulle, kuidas elus hakkama saada, tema räägib mulle, kuidas elati tema lapsepõlve ajal ja kui palju on ühiskond selle väikese ajaga muutund.
27. veebruaril külastas Kuressaare Gümnaasiumit meie kooli 26. lennu vilistlane ja värske lastekirjanik Gerli Paju, kes on hiljaaegu valmis saanud oma esimese lasteraamatu "Kassiparadiis".
Raamatuesitlused toimusid kooliraamatukogus ja olid suunatud eelkõige 2. ja 3. klassidele. Küsisime Gerli käest mõned küsimused raamatu sünni ja kirjanikuks olemise kohta.
Ma tegin intervjuu oma eeskujuga, kes on minu tädi Liia Reinväli. Ta on minu eeskuju, sest tal on oma kunstiäri LiiArt. Ta elab praegu Austraalias ja ta töötab Business Development Managerina.
Mina valisin intervjueeritavaks enda täditütre Birgit Arro, kes töötab küünetehnikuna ilusalongis ANN. Lisaks tema hobideks on jumestuse- ja soengute tegemine. Tema on mulle eeskujuks nii oma töö kui ka kõrvalhobide poolest.