Laupäev, 6. juuli 2024

Rubriik: Artikkel
Artikkel / KultuurPoolel teel laulupeole
Helle Rand ja Anita Kangur, dirigendid, 3. veebruar 2023

Kolmapäeval, 1. veebruaril toimus esimene lastekooride üldproov XIII koolinoorte laulupeole püüdlejatele. Saare maakonnas on seitse lastekoori, kes kõik soovivad pääseda suurele peole Tallinnas.

Artikkel / Klassilood5.a klassi heategu
Sirje Mehik, 2. veebruar 2023

Meie klassi heategu sai alguse tavalisest oma tee tunnist, kui me tahtsime teha heategu. Esimesena tuli meil pähe vanade inimeste aitamine. Kuid hiljem otsustasime aidata MTÜ Saaremaa Lemmikloomade Turvakodu ja selle me jätsime.

Artikkel / Klassilood1.b ootab lund
Kujud! / 1.b klassKujud! / 1.b klass
Raina Tiidovee, 2. veebruar 2023

Iga päev vaatavad 1.b lapsed igatsevalt taevasse, sest suureks sooviks oleks minna klassiga ühiselt kelgutama-suusatama. Kuna ilmataadil on teised plaanid, siis ei jäänudki muud üle, kui kelgutajaid-suusatajaid voolida. Ehk on varsti võimalik ka päriselt talverõõme nautida.

Linda Männik ja Tuule Kalamees 8.a klassist, 2. veebruar 2023

Käärikul on tore olla

Suusad panen kohe alla

Suusamäele lippan kohe

Oleks lumi ka vaid kohev

Kääriku on seitsekümmend kuus

Kõik meile siin on uus

(Autorid Karola Alder, Natali Abel ja Kristel Salda 8.b-st)

Heidi Väli, 7.a klass, 2. veebruar 2023

23.–27. jaanuaril osalesid 7.a õpilased Johanna, Melani, Heidi, Kris, Kenneth ja Andris MARKA Erasmus+ projektis Küprosel. Viie päeva jooksul käidi kolmes linnas: Paphoses, Nicosias ja Larnacas. Külastati Agioi Omologites põhikooli, osaleti kolme erineva muuseumi töötubades ja käidi linnatuuridel. Õpetajatest olid saatjateks Kärt Keert ja Sirje Mehik, kes kiidavad kõiki osalenud õpilasi aktiivse osalemise ja meeldiva koostöö eest!

Bertha Laul, Heleriin Mälk, Aleks Kaju, Kendra Kakkum, 8.b klass, 1. veebruar 2023

Kolmandal päeval ei ole jõud veel raugenud, jätkame endiselt sportlikus vaimus.

Merike Saar, Kodutütarde ringi juhendaja, 1. veebruar 2023

Nooruse kooli kodutütarde rühm pidas laagrit Viidumäe looduskeskuses. Toredad kaaslased, ilus ilm ja super koht – mis sa hing veel oodata oskad. Oodata oli aga palju. Meie laupäev oli sisustatud meisterdamisega, matkaga, järguõppega ja siis saabusid külalised: Märjamaa salga kaks noorkotkast koos rühmapealik Maretiga. Külalised õpetasid meid sõlmesid tegema; saime teada, mida pakkida matkakotti, ja väga põnevaks osutus bingomäng. Külalistel oli varuks veel üllatusi – ööhäire. Ja mitte ainult, loomulikult tuli end riidesse panna ja taskulambiga nimetatud rada läbida ja erinevaid ülesandeid lahendada. Pühapäeval ei näidanud noortest keegi väsimusmärke. Kas teeme veel laagreid? Igatahes teeme!

Karola Kirss, Hanna Elise Aavik ja Sandra Kaiste, 8.c klass, 31. jaanuar 2023

Teise päeva mahtus peale suusatamise muidki sportlikke tegevusi. Igav siin laagris küll ei ole!

Kätriin Maiste, Eva-Lotta Orglaan, Kristiin Sooäär ja Laura Kolk 8.d klassist, 30. jaanuar 2023

Pühapäeva varahommikul startis bussitäis seiklushimulisi kaheksandikke Kääriku poole. Järjekordne talvelaager sai stardipaugu.

Sümmeetria / Helen PreiSümmeetria / Miina Liisa MartinSümmeetria / Melissa Sisas
Ene Pidmann, 27. jaanuar 2023

6.c klassi sümmeetriatehnikas tööd. Autoriteks on Helen Prei, Miina Liisa Martin ja Melissa Sisas.

Ülle Räim, 27. jaanuar 2023

Õpilaste kehaline aktiivsus langeb järsult nädalavahetusel, mil noored on koolipäevadega võrreldes märksa vähem aktiivsed.

Artikkel / VariaAabitsapidu
Aabitsapidu / Gert LutterAabitsapidu / Gert LutterAabitsapidu / Gert Lutter
Raina Tiidovee, 26. jaanuar 2023

Esimene klass lõpetab tavaliselt oma aabitsa ikka aabitsapeoga. Nii ka sel aastal.

Inna Vann, 23. jaanuar 2023

Hiina uus aasta algab igal aastal erineval kuupäeval – jaanuari lõpus või veebruari alguses.

Kunstitöö / Kirke NookKunstitöö / Harry Rudolf LõbusKunstitöö / Kristin Sanne Õun
Eliise Belinets, 20. jaanuar 2023

Tööde autorid on Kirke Nook ja Harry Rudolf Lõbus 9.b klassist ning Kristin Sanne Õun 9.c klassist.

Tiina Kaup, 20. jaanuar 2023

Hugo Vaheri „Vääna jäljeküttide“ kaks osa „Maa ja taeva vahel“ ning „Vana laagri saladus“ on meie kooli laste poolt väga hästi vastu võetud. Lugejaid leidub teisest klassist kaheksanda klassini. Aga on veel kaks sama põnevat raamatut, mida teile tutvustan.

Raina Tiidovee, 19. jaanuar 2023

Meie kooli esimeses kooliastmes õpib seitse klassi VEPA metoodika järgi. Igal aastal korraldab VEPA-tiim osalenud koolidele jõulukaartide konkursi. Ka sel aastal võtsid mõned meie klassid sellest osa.

Artikkel / PersonaaliaArva ära: XVI.I.MCMLXVIII
Teine kaunis tundmatu daam, 16. jaanuar 2023

Me ei tea, kuidas ta sellesse suhtub, aga ta oli naine ♀ oma viimases maises kehastuses. Sündis kusagil USA lõuna-keskosa territooriumil umbes aastal 1225. Tema elukutse oli keemik, alkeemik.

Kärol Sepp ja Anette Kuusk 9.a klassist, 16. jaanuar 2023

Iga tore ettevõtmine lõpeb ükskord. Reedel oli talvelaagri viimane päev, mis oli pisut erinev eelnevatest. Mis ja kuidas, sellest kirjutavad 9.a neiud.