Neljapäev, 10. oktoober 2024

Majamärk / Gert LutterValla ja ministeeriumi tänukirjad / Gert Lutter
Raido Kahm, 13. detsember 2018

Novembrikuu lõpus tänasid Saaremaa vallajuhid kõiki, kes osalesid tänavu kodukaunistamise konkursil. Neist neli, kes pälvisid presidendi tunnustuse, sealhulgas ka Kuressaare Gümnaasium, said mälestuseks valla vapimotiiviga majamärgi.

Annely Oolup, 12. detsember 2018

Laupäeval, 8. detsembril osalesid meie noorsportlased "TV 10 olümpiastarti" I etapil. Võistlused toimusid Võru Spordikeskuses.

Artikkel / KlassiloodVaimude tund lossis
Vaimud / Kristel PajuVaimud / Kristel Paju
Kristel Paju, 12. detsember 2018

5.a realiseeris oma Suurel Oal võidetud laureaaditiitliga kaasnenud pääsme klassile lossi. Otsustasime seda teha veidikese erilisemal moel. 26. novembri õhtul ootas meid lossis ees vaimude tund.

Tiiu Smidt, 12. detsember 2018

Koolimaja on suletud 23. detsember kuni 1. jaanuar.

23. detsember – 2. jaanuar ujula suletud. 23. detsember – 4. jaanuar söökla suletud.

Juhan Kolk, 11. detsember 2018

Värske Kuressaare Gümnaasiumi ujula statistika näitab, et sellel õppeaastal on basseinikasutajaid tabanud "unustamiste puhang" – ujulasse unustab enda asja(d) iga teine ujulakasutaja.

Artikkel / KlassiloodÜllatus! Üllatus?
Inna Vann, 11. detsember 2018

Oli reede ja 2.c klassil parajasti käsil kunstiõpetuse tund. Siis see juhtuski.

Artikkel / Klassilood3.c klassi lumised kuusepuud
Katrin Kannik, 10. detsember 2018

Lumised kuusepuud on 3.c klassi unistus. Loodame, et meie unistus varsti täitub.

Laine Lehto, 10. detsember 2018

Olete oodatud segakoor Ave (dirigendid Laine ja Veikko Lehto) jõulukontserdile „Rõõmsad pühad igal pool” piiskopilinnuse kapiitlisaalis täna, 10. detsembril algusega kell 18! Kontserdil on kaastegevad Kuressaare Muusikakooli saksofoniansambel Temami Matis Männa juhendamisel ning KG solistid. Vahetekste loevad Doris Oriehovs 7.a klassist ning Kätriin Rohulaid ja Marit Rohulaid 9.c klassist (juhendaja Merle Rekaya).

Arvamus / KultuurNädala kunstitöö
Ene Pidmann, 7. detsember 2018

Ennar Talvik, 3.c klass. Töö pealkirjaga "Neljapealine lohe".

Annely Oolup, 7. detsember 2018

Laupäeval, 1. detsembril toimusid Kuressaare spordikeskuses traditsioonilised Saaremaa koolinoorte sisekergejõustiku meistrivõistlused, kus meie kooli noorsportlased võistlesid väga hästi. Võistlusaladeks olid 60 m jooks, 60 m tõkkejooks, kaugus-, kõrgus- ja teivashüpe, kuulitõuge ja 600 m jooks. Iga võistleja võistles oma vanusegrupis.

Arvamus / KultuurArhiivinurk XXXII
2005. Meie kooli esindasid Heli Vaher 11.a ja Helena Pihel ning Kadri Naanu 12.b klassist. Heli pälvis eripreemia emotsionaalsuse eest ning Kadri ja Helena märgiti ära laureaaditiitliga. / KG arhiiv2006. Palju õnne Heli Vaherile laureaaditiitli puhul ja aitäh tema juhendajale Marit Tarkinile. / KG arhiiv2007. Aitäh meie kooli esindajatele ja nende juhendajatele! / KG arhiiv
Gert Lutter, 6. detsember 2018

Alates 2005. aastast toimub iga aasta detsembrikuus meie koolis üleriigilise luulekonkursi "Koidulauliku valgel" maakondlik voor. Uurisin emakeeleõpetaja Marit Tarkinilt, kelle õpilased on läbi aastate konkursil vägagi edukalt esinenud, selle kohta veidi täpsemalt.

Maidu Varik, 6. detsember 2018

29. novembril toimus KGs kohtumine ETV noorteseriaali "Miks mitte?!" osalejate ja tegijatega. Seriaal motiveerib noori tegema karjäärivalikuid lähtuvalt oma sisetundest, innustab noori arutlema stereotüüpsete hoiakute ja võrdse kohtlemise üle. Üritust aitas korraldada KG vilistlane, soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise voliniku kantselei töötaja Maret Seppel.

Teade / KultuurKoidulauliku valgel
Merle Rekaya, 5. detsember 2018

Teisipäeval, 4. detsembril toimus KG aulas maakondlik konkurss "Koidulauliku valgel", kus esitati Lydia Koidula ja Kristiina Ehini loomingut. 12. detsembril toimub Pärnus Koidula muuseumis 22. korda vabariiklik konkurss, kus sel aastal esindavad Saare maakonda Cathrin Benita Poopuu SÜGist (juh Rita Ilves) ja Karmen Kaljuste OGst (juh Maret Aardam). Palju õnne!

Laine Lehto, 5. detsember 2018

Neljapäeval, 6. detsembril algusega kell 12 saab meie kooli aulas nautida Gustav Ernesaksa 110. sünniaastapäevale pühendatud loeng-kontserti „Meelespea”. Esinevad Noorte Segakoor Vox Populi (dirigent Janne Fridolin), Tallinna Muusikakeskkooli laulu- ja koorijuhtimise eriala õpilased ning muusikateadlane Tiia Järg.

Laine Lehto, 4. detsember 2018

Kuressaare Gümnaasiumis 25.–26. jaanuaril 2019 toimuva Eesti noorte lauljate konkursi Solistica eelvooru registreeris end rekordiliselt palju – 198 solisti. Otse lõppvõistlusele pääsevad neist Solistica 2018 üheksa parimat, kokku laulab finaalvõistlusel 60 solisti.

Tiia Kuusk, 4. detsember 2018

Sel aastal võtab vabariiklikust mõttespordi olümpiaadist osa 69 kooli ja õpilasi on registreerunud rekordiliselt palju – 1197. Kuressaare Gümnaasium on osavõtjate arvult 3. kohal, kokku osaleb meilt 41 õpilast. Sel aastal on enamik osalejaid III–IV klassist.

Artikkel / Klassilood2.c klassi oma Just Dance!
Inna Vann, 4. detsember 2018

Kolmapäeval, 28. novembril kutsusid meie sõbrad 11.b klassist meid aulasse. Nad üllatasid meid tantsutunniga, millest kõik said osa võtta ja tantsida-lustida, kes kuipalju just jaksas.

Olle Arak, 3. detsember 2018

30. novembrist 2. detsembrini toimus Tallinnas Euroopa tippvõistlus robootikas Robotex18. Kuressaare Gümnaasiumi robootikud osalesid viiel tihedat rahvusvahelist konkurentsi pakkunud võistlusalal: 3 meeskonda Makeblock MakeX Starter Blue Planet meeskonnavõistlusel, 2 meeskonda joonejärgimises, 1 naiskond tüdrukute tuletõrjumise vanemas vanuseastmes, 1 meeskond Lego sumos kuni 13-aastastele ning 1 võistkond Lego sumo vanemas vanuseastmes.