Otsi
Artiklite sarjad
- Kümme küsimust (27)
- Bookstagramid (63)
- n päeva lõpetamiseni (40)
- Vilistlase vaatepunkt (16)
- Eesti päev (18)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
28. juuli
- Hendriko Roger Luptov 4.c
- Johann Viktor Vits 7.d
- Liisa Heina 7.a
- Marie Aavik 5.a
29. juuli
- Marta Aavik 3.a
30. juuli
- Gregor Vanem 1.a
- Miia Kalaus 3.c
2. august
- Robin Vaga 4.b
3. august
- Chris Daniel Paalits 3.c
Töötajate sünnipäevad
3. august
- Siim Usin
4. august
- Marko Kesküla

Minnesota Grand Meadow kool Ameerika Ühendriikides üllatab lisaks madalatele halduskuludele ka oma erilise välimusega. Maastikul paiknevad kuplid pole iglud, mille sarnased nad eemalt näivad, vaid koolikompleks. Ligi 1000-ruutmeetrine pind ja 10 aasta vanune koolikompleks paikneb viies kuplis

17. oktoobril toimus Kuressaare Laurentsiuse kirikus poistekooride kontsert, mida käisime kogu klassiga kuulamas, sest Saaremaa poistekooris laulavad ka kaks meie klassi poissi, Cristo ja Karl Kevin.

Kui mind veel üheteistkümnendas klassis kummitas mõte minna Hollandisse saksa keeles logistikat õppima, siis abituriendina ma sellest enam unistada ei julgenudki. Mida lähemale ülikooli minekuni jõuad, seda realistlikumalt mõtlema hakkad. Küll aga unistamine pole kunagi keelatud ja eks see tegelikult ongi jõud, mis inimest tegutsema paneb.

Reedel, 12. oktoobril rääkis teatriteadlane Käthe Pihlak 11.c klassile, kuidas kirjutada head retsensiooni. Kuna Kuressaare Linnateater on välja kuulutanud retsensioonikonkursi, on paslik neid teadmisi teistegagi jagada.

Õpioskuste tunnis tegid viiendikud meeskonnatööd. Arutleti-mõtiskleti sügisest.

Eelmisel reedel, kui suurem osa õpilastest õpetajate päeva pidas, kogunes ligi 20 gümnaasiumiõpilast klassiruumi 100 ning hiljem aulasse, teemaks hoopis eelseisev Suur Teatriõhtu. Kuna sel korral on gümnaasiumiastme suursündmuse pealkirjaks valitud Lugu läbi tantsu, siis võib aimata, et selle aasta etendustes soovitakse näha tantsu ning rohkem rõhku on kehalisel liikumisel. Just selleks, et kogemusi jagada ja mõtteid juurde saada, toimuski workshop, mille viis läbi meie kooli vilistlane Helena Pihel Eesti Tantsuagentuurist.

Uus õppeaasta on täie hoo sisse saanud. Nii ka õpiabirühm, mis alustas taas 2.- 4. klassidele 01. oktoobrist ja töötab 30. aprillini. Mis on õpiabirühm, millised õpilased seal käivad, miks on rühm õpilasele vajalik, mida õpilase juures arendatakse ja kes on õpetajad?

Möödunud reedel toimunud õpetajate päev on selleks korraks möödanik. Päev kulges meie koolis traditsioone järgides - abituurium katsetas õpetajaametit ning õpetajad said nautida päeva veidi teises võtmes. Suur tänu abituuriumile, kes neid proovile panevate kaasõpilastega vapralt rinda pistsid ja päeva lõpuks küll väsinuna, kuid õnnelikena, õpetajaameti proovikivile auga vastu panid. Päev läks hästi korda!

2. oktoobril toimunud tulekahjuõppuse põhieesmärgiks oli selgitada välja, kui kiiresti on ohu korral võimalik õpilased ja töötajad koolihoonest evakueerida.
4. oktoobril sai Kuressaare Gümnaasiumis näha ja kuulda väga palju teadusest. 1., 2., ja 3. klassidele olid mõeldud teadusvahetunnid, kus 12. klassi projektisuuna õpilased näitasid noorematele huvitavaid katseid, alates tornaadost kuni selleni, kuidas muna libiseb ilma katki tegemate kitsast katseklaasi kaelast läbi. Kuid see ei olnud ainuke teadusüritus sel päeval.

5. oktoobri õhtul, pärast meeleolukat ja vahvat õpetajate päeva, kogunes 9.b klass koolis, et klassiga üks tore koosolemine maha pidada.
5.oktoobril, õpetajate päeval toimus koolis väike teatriõhtute-eelne koolitus õpetajatele. Meie oma kooli vilistlane näitleja ja lavastaja Aarne Mägi oli heal meelel nõus õpetajatele teatrist pajatama ja näpunäiteid jagama.

Tänavu möödub 20 aastat Eesti Vabariigi põhiseaduse vastuvõtmiseks ning seetõttu kutsus Riigikohtu esimees Eesti Advokatuuri liikmeid andmaks oma panuse, et sirguv põlvkond mõistaks paremini, mida tähendab tegelikult meie oma vaba riik ja vaba riigi põhiseadus.
1.oktoobril korraldatud põhiseaduse tundide raames esinesid KG-s meie vilistlased, praegused juristid: vandeadvokaat Rajar Miller ja Tartu ringkonnakohtu konsultant Katrin Kiirend-Pruuli. Katrin rääkis üheteistkümnendikele teemal Perekonna- ja eraelu puutumatus. Mis on abielu, milline kooselu ja varaliste suhete reguleerimise vorm valida ja millist abielu riik kaitseb? ning Rajar abiturientidele kohtusse pöördumise õigusest.

Milliseid rahvusvaheisi teemapäevasid tähistatakse oktoobris? Visake pilk peale ning mõelge, kuidas saate nendest teemadest rohem teada läbi koolitunni või omal algatusel. Kas midagi neist peaks ka koolis mingil viisil tähistama?

Täna algas hea õpetaja kuu, mille eesmärk on tunnustada õpetajate tööd ja kutsuda inimesi õpetajaks õppima. Hea õpetaja kuu on aeg, mil nii õpilased, lapsevanemad kui ka ühiskond laiemalt võiksid mõtiskleda selle ameti olulisuse üle, kiita ja tänada oma õpetajaid ning - miks mitte - mõelda ka ise selle elukutse õppimise peale," sõnas õpetajakuu projektijuht Siiri Evard.

Käisime klassiga Pidula mõisas.

Mitmed KG vilistlased teenivad hetkel aega Eesti Kaitseväes ja oktoobri alguses läheb neile lisa. Ei ole just igapäevane vaatepilt tabada presidendi lossi vahipataljonist üheaegselt kaks meie äsja lõpetanud vilistlast Ott Ramsti ja Erkki Etverki 34. lennu 12.c klassist. Noorteaja veetsid noormehed 1. jalaväekompanii 4. rühmas ja nüüd jätkavad nad ajateenistust nooremallohvitseride kursusel NAK-26

Kuigi jukude nädal oli juba enam kui nädala tagasi, on 10.c mälestused sellest siiani elavad. Kellele meeldis, kellele meeldis veel rohkemgi. Vahest pisut kahju, et grupisüsteemi tõttu meie kogemused üksteisest erinevad, aga teisalt võib-olla see just ongi see, tänu millele ka omavahel saab muljetada!
Kuulutused
