Otsi
Artiklite sarjad
- Kümme küsimust (27)
- Bookstagramid (63)
- n päeva lõpetamiseni (40)
- Vilistlase vaatepunkt (16)
- Eesti päev (18)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
27. juuli
- Eti Nõgu 7.d
28. juuli
- Hendriko Roger Luptov 4.c
- Johann Viktor Vits 7.d
- Liisa Heina 7.a
- Marie Aavik 5.a
29. juuli
- Marta Aavik 3.a
30. juuli
- Gregor Vanem 1.a
- Miia Kalaus 3.c
2. august
- Robin Vaga 4.b
3. august
- Chris Daniel Paalits 3.c
Töötajate sünnipäevad
3. august
- Siim Usin

Neljapäeval, 29. novembril oli 6.b klassil tavapärasest erinev kirjandustund. Meil käis külas ajalehe Saarte Hääle vastutav väljaandja ja raadio Kadi direktor Gunnar Siiner.

Vaatamata nutusele ilmale õues oli Kuressaare Gümnaasiumi aula 27. novembri õhtul emotsioone tulvil, sest lava käisid teatriõhtutel parimateks valitud klassid. Saal oli rahvast täis ja iga aastaga näidatakse üha rohkem huvi üles meie kooli teatriõhtute vastu.

Esimest korda tähistati seda päeva 1988. aastal. Ülemaailmse AIDSi vastu võitlemise päeva eesmärk on pöörata kogu maailma tähelepanu HIVi ja AIDSi levikule maailmas, solidaarsusele HIV-nakatunute ja AIDSihaigetega ning HIV-ennetustegevusele, pidurdamaks viiruse edasist levikut maailmas. Algatuse eestvedaja on Maailma Terviseorganisatsioon.

Sel sügisel toimus Keskkonnainvesteeringute keskuse finantseerimisel I ja II kooliastme õuesõppeprojekt Mürsikud metsa!, mille raames toimusid kooli I kooliastme õpilaste õppekäigud Mändjalga ja II kooliastme õpilaste õppekäigud Mustjala metsa. Teoks sai see tänu Renate Pihlale, kes kirjutas toreda projekti ja koordineeris kogu tegevust.

5.c käis ühel novembrikuu teisipäeval koduloo tunnis Kudjape kalmistul õppekäigul. Meile tegi ekskursiooni Kudjape kalmistuvaht. Kõigepealt saime teada, et vana komme nõuab, et peale sisenemist surnuaeda tuleb väravad uuesti sulgeda.

Novembrikuu on Kuressaare Gümnaasiumis teatrikuu. Selle aasta üldteemaks oli Meie lood: algklassid avastasid ja seadsid lavale neile armsa kirjaniku Aino Perviku lugusid, II kooliaste pani enda etteastetes helisema Leelo Tungla tekstid, III kooliaste kirjutas kirjandustundides üles neile olulisi lugusid, millest valmisid klassi ühistöös näitemängud, gümnaasium aga lavastas lugusid läbi tantsu. Teatrile ja draamaõpetusele olid pühendatud ka novembrikuu kirjandustunnid.
Kõigest loetud päevad tagasi toimus Kuressaare Gümnaasiumis üks aasta tähtsüdmustest - Suur Teatriõhtu 2012, kandes juba järjekorranumbrit 14. Revolutsiooniline teemavalik Lugu läbi tantsu pani noortel mõtte lendama ja klassikalist sõnalavastust sai õhtu jooksul näha vähe. Kõrgtasemel koreograafianumbreid, mis kõnelesid publikuga, jätkus pea igasse näidendisse. Etenduste süeevalik ulatus seinast seina ja näha sai nii südantlõhestavaid armastuslugusid kui ka ühiskonna hetkeolukorra kajastust läbi nukumetafoori. Nüüd aga nähtust pikemalt.

Ema läks väikese Jukuga maale ja näitas: "Vaata, Juku! See on mets." "Ma ei näe! Puud on ees!" vastas Juku.
Suur Teatriõhtu 2012 üllatas ühtlase hea taseme ja uudse lähenemisega teatritegemisele. Pea 5 tundi kestnud õhtu käigus astusid laval üles 10 näitetruppi, enda loo olid lavaküpseks harjutanud kõik gümnaasiumiklassid. Õpilaslavastajad olid teinud tõsist ja põhjalikku tööd, nii et ürii esimees Aarne Mägi ütles tunnustavalt, et nägi laval head autoriteatrit. Suur tänu kõigile näitlejatele, toetajatele, klassijuhatajatele, publikule, korraldajatele! NB! Etendustest, õhtust, pealtvaatajate ja ürii arvamistest pikemalt juba esmaspäeval!
Teatriõhtu 2012 võitjad:

Novembrikuu esimene nädal oli väga tore. Õppisime palju uut ja põnevat.

Pilvisel 17. novembri hommikul startisid kolm bussi Saaremaalt Pärnu poole, kus toimus noorteprogrammi Entrum teine sessioon Mõtle nutikalt.

Sügis on rõõmsate kõrvitsate aeg. 2.c klassi lapsed meisterdasid lõbusaid kõrvitsaid, et endal kah vihmastel päevadel tuju hea oleks.
15. novembril võtsid KG aula laval kohad sisse 7. - 9. klasside näitetrupid. Taas oli maja täis teatrihõngu. Seekord kandsid etendused üldpealkirja"Meie elu". Läbi nalja ja naeru, läbi unenägude ja reaalsuse meenutasid 9 klassi lugusid oma koolielust.

7. novembri õhtupoolikul toimus kooli hoolekogu liikmetele koolitus. Üritusena uudne, sest varem ei ole hoolekogu sellisel koolitusel osalenud. Lektor Kristiine Vahtramäe on Eesti Lastevanemate Liidu liige koolitades enda kogemuste ja teadmiste põhjal kogu riigi lapsevanemaid, hoolekogusid, aga ka õpetajaid - kasvatajaid.

Eelmise reede ja laupäeva veetsime meie, kaheksandikud, Tallinnas. Esimesel päeval olime teletornis ja AHHAA keskuses, teisel päeval käisime Viktoria keskuses muusikali "Kevadine ärkamine" vaatamas.
Teisipäeval, 13. novembril kell 16.00 kogunesid Kuressaare Gümnaasiumi aulasse kooli 4.- 6. klassid. Toimus Väike Teatriõhtu "Helisev lugu", mis oli pühendatud Leelo Tungla 65. sünnipäevale.

Eelmise nädala reedel, 9. novembril toimus Kuressaare kultuurikeskuses noortele mõeldud Osaluskohvik, kus anti võimalus avaldada oma mõtteid nii maakondlikel kui ka üleriigilistel teemadel. Osalesid noored kogu maakonnast, kes pidasid väga aktiivseid arutelusid erinevates laudkondades ning neile olid abiks kogenenumad otsustajad. Nende hulgas näiteks maavanem Kaido Kaasik, muusik Villu Veski ja maasekretär Jaan Leivategija.
Natuke rohkem kui nädal tagasi toimusid kaks väga tihedat pealelõunat kergejõustikuga: toimusid kooli meistrivõistlused kergejõustikus. Pikkade heidete medalid oli eelnevalt jagatud. Nüüd oli aeg jooksude ja hüpete medaliomanikud selgitada.
Kuulutused
