Otsi
Artiklite sarjad
- Kümme küsimust (27)
- Bookstagramid (63)
- n päeva lõpetamiseni (40)
- Vilistlase vaatepunkt (16)
- Eesti päev (18)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
27. juuli
- Eti Nõgu 7.d
28. juuli
- Hendriko Roger Luptov 4.c
- Johann Viktor Vits 7.d
- Liisa Heina 7.a
- Marie Aavik 5.a
29. juuli
- Marta Aavik 3.a
30. juuli
- Gregor Vanem 1.a
- Miia Kalaus 3.c
2. august
- Robin Vaga 4.b
3. august
- Chris Daniel Paalits 3.c
Töötajate sünnipäevad
3. august
- Siim Usin

Neljateistkümnenda märtsi pimestavalt päikesepaistelisel, kuid väga külmal õhtupoolikul oli ühe maja ette Nasval kogunenud tavatult palju autosid. 12.a klass oli klassijuhataja Sirjele taaskord külla tulnud.

Montana State University andis meile võimaluse minna kaheks nädalaks kohalikesse koolidesse vaatlema ja õpetama. Siin kandis on nii, et algkool on eraldi, põhikool eraldi ja üks piirkonna hiidkeskkool, 9.-12. klassid, omaette koolihoones. Mina veetsin kaks nädalat Sacajawea põhikoolis Bozemanis, kus õpib üle 600 õpilase kuuendas, seitsmendas ja kaheksandas klassis. Minu partnerõpetaja on seitsmenda klassi õpetaja, seepärast kirjutan väheke ühe seitsmendiku koolipäevast Montanas, USAs.

Täna, emakeelepäeval kell 10.30 kutsus Vikerraadio enda kuulajad kaasa kirjutama e-etteütlust. Ettevõtmises osalesid teist aastat ka meie kooli gümnasistid. Arvutiklassis tuli siseneda Vikerraadio kodulehele, end registreerida ja tekst etteütluseks ette nähtud lahtrisse dikteerimise põhjal trükkida. Meie kooli esindasid 11.a ja 12.a ning 12.c klassi õpilased. Põhiliseks probleemiks oli dikteerimise kiirus ja võrgu ülekoormatus, kuid enamus said siiski töö kirjutatud ja raadiole edastatud. Õpilased saavad tagasiside enda soorituse kohta isiklikule meiliaadressile.

...See on ja jääb - nii kirjutab enda emakeelest Kuressaare Gümnaasiumi 11.b klassi õpilane Siim. Täna, 14. märtsil tähistatakse Eestimaal emakeelepäeva.
Meil, eestlastel, on väga vedanud, et meil on oma keel, oma riik ja eestikeelne haridus. Pool sajandit keeleõpetaja ametit pidanud idavirulane Meinhard Laks (1922-2008) algatas 90. lõpul ülemaalise liikumise emakeele toetuseks ja kaitseks. Emakeelepäeva hakati tema eestvedamisel tähistama 1996. aastal luuletaja Kristjan Jaak Petersoni sünniaastapäeval, 14. märtsil. Aastal 1999 sai päev riiklikuks tähtpäevaks.

Kolmapäeva hommikul läksime klassiõdede ja -vendadega eesti keele tundi. Tunni alguses ütles õpetaja, et meile tuleb külaline. Õpetaja Katrin Liiva oli kutsunud meile tundi Grete Paia. Kõik olid väga rõõmsad.

1. a klass voolis suure armastusega väikeseid linnukesi, kes vapralt on raske talve üle elanud.

Laupäeval, 9. märtsil toimus Paides noorte moekonkurss MoeP.A.R.K. 2013, mis tõi publiku ette omanäolised rõivakollektsioonid, mis olid loodud 28 noore moelooja poolt üle Eesti. Lavalaudadel käis ligikaudu 200 modelli.

Neljapäeval, 7. märtsil käis meil koolis näitleja ja meie kooli vilistlane Aarne Mägi. Meie kooli külastus selle härra poolt oli seoses emakeelepäevaga, mis on 14. märtsil.

"Me oleme põlvkond, kellega pole kunagi midagi juhtunud...", selliste sõnadega algas ja lõppes 7. märtsil Kuressaare Linnateatris toimunud teatrietendus "Tahame luua näitemängu, mis muudaks maailma". Näitlejateks olid Margus Prangel, Nero Urke, Marilyn Jurman, Jüri Tiidus ja Leino Rei.

2.c klassi lapsed on aeg ajalt käinud uudistamas kalu kooli akvaariumides.
Nüüd otsustasime ka ise vahvaid akvaariumikalu joonistada.
Õpirändajatel oli võimalus lähemalt tutvust teha kahe suurlinnaga: Madridi ja Barcelonaga. Ühes toimus õpirändes osalevate õpilaste kokkusaamine, teisega oli võimalus tutvuda omal käel nädalavahetusel.

Reede, 22.veebruar oli 8.a jaoks veidi teistsugune. Esimene tund oli nagu ikka ajalugu. Kell 9:00 alustasime SA Innove keelekeskuse poolt läbiviidava inglise keele testiga, millega katsetatakse sobiva raskusastmega ülesannete leidmist tulevaste riiklike keeleeksamite jaoks ehk lühidalt- tegime inglise keele tasemetööd.

25. veebruaril toimus meie koolis Eesti Vabariigi sünnipäevale pühendatud ball. Ball oli mõeldud kõikidele gümnasistidele. Kõik kümnendikud olid kaasatud selle ürituse korraldamisse.

2. märtsil toimus Tartus Ahhaa teaduskeskuses Eesti suurim koolirobootika üritus FIRST LEGO League (FLL) Eesti finaal. Finaali pääsesid Põhja- ja Lõuna-Eesti eelvoorudes osalenud kokku 44-st võistkonnast 23 võistkonda Eestist ja ka Lätist. Finalistide hulka kuulus ka meie kooli 7. ja 8. klasside õpilastest koostatud KG Robootikaklubi meeskond koosseisus Jan-Martin Jäe, Toomas Heinsaar, Kaspar Kaasik, Kristjan Mäeots ja Cristo Prostang 7.b klassist ning Oliver Fedorov 8.a klassist ja Einari Kipper 8.c klassist.

Reedel, 1. märtsil loodi Kuressaare Gümnaasiumi talveaias Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna akadeemiline jaoskond, mille liikmeks astus ka kümme KG töötajat. Idee algatajaks ja jaoskonna loomise eestvedajaks oli ringkonna kauaaegne esinaine Ellen Kask. Tema sõnul on akadeemilise jaoskonna loomine justkui väike kingitus Kuressaare linna 450. juubeliks ja Kuressaare Gümnaasiumi 35. sünnipäevaks.

Neljapäeval, 28.02 sai teoks KG väitlusklubi plaanitud väitlus meie kooli üheksanda klasside õpilastele. Iga valik elus on oluline ja peab olema arukalt läbi mõeldud ja sestap otsustaski meie kooli gümnaasiumiesindus noortele valikutegijatele mõtteid anda. Seekord astusid väitlustulle Pia-Lotta Toom, Henri Rump ja Ain-Joonas Toose, kes töid välja KG tugevad küljed ja eripära ning Laura Oolup, Marleen Kubits ja Karli Jakunin, kes arutasid meie sõbraliku naaberkooli SÜG-i trumpe. Meeleolukat väitlust jälgisid 9.a ja 9.b kl õpilased, meie koolijuht ja õppealajuhataja.

23. veebruaril toimus 4.b klassi perepäev. Hannabeli vanemad korraldasid selle Rahustes. Kohale olid tulnud meie klassi lapsed koos peredega.
Oli kelgutamiseks imeline päev. Läksime kelgutama. Metsas olid kõrged mäed. Kõigile meeldis kangesti kelguga mäest alla lasta. Kui kõigil oli kelgutamise isu täis, hakkasime liikuma Rahuste seltsimaja poole. Seal ootas meid soe supp, piparmünditee ja vastlakukkel. Pärast sõitsime veel karuselliga ning siis hakkasid kõik kodu poole liikuma. Oli tore laupäev koos klassikaaaslate ja nende pereliikmetega.

Neljapäeval, 28. veebruaril toimus meie kirjandustund õues. Ülesanne oli loominguline - mõtiskle vabas vormis päikese, lume ja igapäevaelu üle. Nüüd aga mõtteid meie töödest.
Kuulutused
