Otsi
Artiklite sarjad
- Kümme küsimust (27)
- Bookstagramid (63)
- n päeva lõpetamiseni (40)
- Vilistlase vaatepunkt (16)
- Eesti päev (18)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
23. juuli
- Artur Jõeveer 3.a
- Karl Gustav Kermik 6.c
24. juuli
- Kenneth Heinväli 4.c
25. juuli
- Kätriin Uue 7.c
26. juuli
- Henry Prostang 6.b
- Loore Levisto 9.c
- Stella Matt 3.c
27. juuli
- Eti Nõgu 7.d
28. juuli
- Hendriko Roger Luptov 4.c
- Johann Viktor Vits 7.d
- Liisa Heina 7.a
- Marie Aavik 5.a
29. juuli
- Marta Aavik 3.a
30. juuli
- Gregor Vanem 1.a
- Miia Kalaus 3.c

Leivanädala raames külastas 2.b klass Saksa Talupoes "Väikese Pagari" töötuba.
Meid võttis vastu tädi Tiia Alesmaa, kes tutvustas meile piruka ja muude küpsetiste valmistamise saladusi.
Saime ette põlled ja pähe valged mütsid ning pagaritöö võis alata.

Sügisel on ka hiirtel pidu ...

Eelmisel õppeaastal tõi II kooliastme näitering lavale etenduse Saabastega kass. Pealtvaatajatele etendused meeldisid. Õpetajad Sirje Mehik ja Reet Välisson otsustasid meid viia Tallinna teatrisse preemiareisile. Etenduseks valiti Nukuteatri etendus Väike Gavroche.

Käisime klassiga Lõuna -Saaremaa kõrgeimas tipus, Kudjape endisel prügimäel. Loodus oli imekaunis, puud olid juba kollakad ja see oli ilus. Läksime sinna klassijuhataja tunnist ning tee peal juhtus nii mõndagi põnevat.

Neljapäeval, 3. oktoobril oli 8.b klassil leivanädala raames üks väike ekskursioon Anglasse. Kui sinna jõudsime, võttis majaperenaine meid lahkelt vastu koos väikese koeraga, kellest sai paljude uus sõber.

10. oktoobril tähistatakse Maailma Vaimse Tervise Föderatsiooni algatusel rahvusvahelist vaimse tervise päeva.
Eestis diagnoositakse igal aasta 26 tuhat uut psühhiaatrilist haigusjuhtu. Statistika järgi on psüühika- ja käitumishäired Eestis püsiva töövõimetuse tekkimise põhjusena teisel kohal, kusjuures 16.- 29. a vanuses noorte puhul esimesel kohal.

Eelmisel neljapäeval sai teoks järjekordne KG sügis/teadus-häppening. Seekordne ilm soosis ka tähtede vaatamist, aga sellest kujunes toredale teaduspäevale meeleolukas astronoomiline lõppvaatus.

Neljapäeval, 3.oktoobril oli aeg jällegi teadusvahetundide läbiviimiseni jõudnud. Algas viies hooaeg. 11.b klassi projektõppe õpilased võtsid käsile 3. klasside vahetund põnevaks muuta.

Mõned meie klassi õpilased käisid teadusõhtul, mis toimus kooli aulas 3.oktoobril kell 18:30. Seal tehti mitmeid katseid.

Sel õppeaastal on 10.b klassil au õppida koos vahetusõpilasega. Amina Therese Balajo on tulnud meile kaugelt Saksamaalt, täpsemalt Hamburgist. Vahetusõpilaseks otsustas ta tulla just sellepärast, et Amina sõbranna oli USA-s vahetusõpilaseks. Niisiis rääkis ta oma ideest ka emale, kes oli samuti sellest väga vaimustatud. Järgmiseks algasid suured ettevalmistused ja riigi otsing. Suurriigile USA-le eelistas Amina väikeriiki. Algselt valitud Rootsi ei saanud ta minna, kuna vanust oli liiga vähe. Lõpuks osutuski valituks Eesti.

Lugupeetud koolipere. Mina olen Silver Ringvee, enamus teist ilmselt tunnevad mind, teistele piisab sellest, et olen 12.b klassi õpilane, kellele on täna antud võimalus ning ka kohustus täita meie kooli direktori rolli. Kuna täna on Teie päev, annan mina, kui vastutuse kandja, endast parima, et kõik sujuks hästi ning seda ilma teiepoolse abita.

Kolmapäeval 2. oktoobril toimus teadusvahetund kõikidele 2. klassi õpilastele 11.c klassi õpilaste poolt.
Enne teadusvahetundi oli suur sagimine, et aulas oleks kõik vajalik paigas, mida oli vaja vahetunni läbi viimiseks.
Oldi pabinas, kas kõik õnnestub ja kuidas see väiksematele kooliõpilastele mõjub. Kas ikka jäävad rahule?

Lugupeetavad kolleegid.
Õpetajate päev on meie jaoks eriline. See on meie pidupäev. Sobilik aeg mõtlemaks oma tööle, oma missioonile.
Pole ju keegi meist ainult lihtsalt ühe või mõne aine õpetaja. Või ainult klassiõpetaja. Me kõik oleme palju enamat.
Me õpetame pisikesi ja suuri saarlasi. Me oleme Saaremaa õpetajad. Kodusaart, selle inimesi, loodust, aja- ja kultuurilugu tundma ja armastama õpetavad õpetajad.

7.b klass käis neljapäeval klassijuhataja tunni ajal noorte nõustamiskeskuses.
Kogunesime Elisa poe ees ja sealt edasi läksime kõik koos. Kohale jõudes võttis meid vastu tore nõustamiskeskuse töötaja. Ta rääkis meile seksuaalsusest, suhetest teiste inimestega jne. Kõik kuulasid, mõtlesid kaasa ja küsisid küsimusi. Loeng kestis 50 minutit ja peale seda võisime veel lugeda ja soovi korral kaasa võtta erinevaid infovoldikuid. Saime teada palju uusi, huvitavaid ja vajalikke asju.

ehk tulemas on järjekordne õpetajate päev, mis toimub juba sel reedel, 4. oktoobril. Seetõttu on ka koolikorraldus veidi teistmoodi kui tavaliselt.

Sel aastal on meie koolis jällegi ellu kutsutud ainenädalad. Avalöögi aastaringselt toimuvatele üritustele annab loodusosakond. Meie ainenädal leiab aset 7. oktoobrist 11. oktoobrini.

Me käisime oma klassiga Muhus. Kõigepealt läksime Muhu muuseumisse, kus meid võttis vastu orani mütsiga mees, kes tutvustas meile vanaaegset Muhu elu. Vaatasime seal, millised olid vanasti ahjud, tööriistad ja millega tapeti hunte. Saime teada, et vanaaegsetel majadel polnud korstent ja et Muhu muuseum oli vanasti kirjanik Juhan Smuuli kodutalu. Pärastpoole tehti meile orienteerumismäng - käisime Koguva külas ringi ja otsisime küsimustele vastuseid.

Kui ülejäänud koolipere eelmisel reedel alles hakkas oma samme kooli poole suunama, tatsasid meie, 10a. klassi õpilaste kõrval juba meie sõprusklassi väikesed 1a. klassi õpilased.
Kuulutused
