Otsi
Artiklite sarjad
- Kümme küsimust (27)
- Bookstagramid (63)
- n päeva lõpetamiseni (40)
- Vilistlase vaatepunkt (16)
- Eesti päev (18)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
19. juuli
- Sebastian Tasa 8.d
20. juuli
- Eliis Mõik 3.b
- Grete Lindau 4.b
- Janetta Rannik 2.b
21. juuli
- Aleksander Ley 5.a
- Kirke Niit 5.c
- Rasmus Arop 2.a
- Vladyslav Melnyk 7.d
22. juuli
- Kristiina Andreas 9.c
- Marin Aavik 1.a
- Ron Ronert Burk 1.b
- Yeva Poluianova 7.b
23. juuli
- Artur Jõeveer 3.a
- Karl Gustav Kermik 6.c
24. juuli
- Kenneth Heinväli 4.c
25. juuli
- Kätriin Uue 7.c
26. juuli
- Henry Prostang 6.b
- Loore Levisto 9.c
- Stella Matt 3.c

15. märtsil, kui enamik linnaelanikke veel oma iluund magasid, asus KG Robootikaklubi teele pealinna poole, et võtta osa First Lego League robootikavõistluse Looduse raev finaalist. FLL lõppfinaal toimus Tallinna Lennusadamas, kuhu olid pääsenud Eestist, Lätist ja Soomest 25 võistkonda. Lõppvõistlusel võeti mõõtu robotimängus, projekti esitluses ja meeskonna põhiväärtustes.

5. c klassi õpilasi pani sõnu luuleridadesse seadma kaunis, kuid muutlik kevadilm.

1.d klassis algas seekord tund mitte klassipingis, vaid hoopis põrandal, üheskoos ringikujuliselt patjade peal istudes. Õpetaja Ruth Jasminil oli kaaslaseks lilla karu ja üheskoos peeti karukoosolekut.

Emakeelepäev lõpetati Kuressaare Spordihoones võrkpallimänguga. Võistlema asusid Kuressaare Gümnaasium ja Saaremaa Ühisgümnaasium. Kasud olid meie poolel, sest juhtisime koolidevahelist võistlust 2:0.

14. märtsil algab kevadvaheaeg. 14 märts on ka Kristjan Jaak Petersoni sünniaastapäev ning me tähistame sellega seoses emakeelepäeva.
Selle päeva puhul oli II kooliastme aktusel külas Meelis Mereäär.

Täna, 14. märtsil tähistatakse meie riigis emakeelepäeva. Emakeel on igale inimesele kõige tähtsam keel, sest selles keeles me mõtleme, kõneleme, õpime ja suhtleme.
Emakeelepäeva hakati meie riigis tähistama kooliõpetaja Meinhard Laksi algatusel 1996. aastal ja 1999. aastast on see päev riiklik tähtpäev. Emakeelepäeva tähistatakse eesti luuletaja ja kirjamehe Kristjan Jaak Petersoni sünniaastapäeval. Luuletuses Laulja küsib Peterson peaaegu 200 aastat tagasi : Kas siis selle maa keel laulutuules ei või taevani tõustes üles igavikku omale otsida?"

Vikerraadio korraldab juba seitsmendat aastat kõigile huvilistele emakeelepäeva e-etteütluse. Tänavu saavad võitjad auhinnaks e-lugerid, lisaks kingitakse e-luger ka õpilaste kategooria võitja emakeele õpetajale.
14. märtsil kell 10:30 kõlab raadioeetris etteütluse tekst. Kuulajail tuleb tekst kirjutada etteütluse aknasse, mis ilmub Vikerraadio koduleheküljele samal hommikul.

Kõige väiksemateks tegelasteks meie koolis on koolieelikud, kes õpivad AB koolis.

1.a klassi lastele pakuvad rõõmu esimesed lumikellukesed, mis annavad märku kevade saabumisest.

Saare maakonnas hoiab vene keele festivali toredat traditsiooni üleval Vanalinna Kooli vene keele õpetaja Tatjana Truuväärt. Selgi korral, 19. veebruaril, kogunesid osalejad Vanalinna Kooli. Festival toimus traditsiooniliselt kontserdi vormis.

Esimesel märtsil toimus pikas konkursside reas ka mõõduvõtt inglise keeles. Võistlesid õpilased kuuendatest üheksandate klassideni. Konkursil osalemiseks pidid kandidaadid sooritama eeltesti piisavatele punktidele.
7. ja 8. märtsil toimus Jõgeva Põhikoolis XVIII Alo Mattiisenile pühendatud koolinoorte vokaalansamblite konkurss. Ainsana saarlastest pälvis laureaaditiitli Kuressaare Gümnaasiumi huvikool Inspira tütarlaste ansambel Särts (juhendaja Pilvi Karu), ürii otsusega kuulub tüdrukutele III koht X-XII klasside neidude ansamblite arvestuses. Palju õnne tublidele lauljatele ja teie juhendajale!

Kenaks traditsiooniks on saanud see, et igal aastal on jõudnud meie kooli õpilased loodusainete olümpiaadide lõppvooru. Nii ka sel aastal. Vabariiklikule voorule on kutsutud bioloogias Eliisa Täht 6.b (juhendaja Raina Tiidovee) ja Mari Tiitson 8.b klassist (juhandaja Gerta Nurk). Keemias Paul Kolk 11.c ja Kati Vahter 12.a klassist (mõlema juhendaja Marju Kirss). Geograafiaolümpaadile on kutsutud Janely Rüdein 7.c klassist (juhendaja Malle Tiitson).

Õue minnes kuuled rõõmsalt vidistavaid linnukesi. Neid kuuldes meisterdasid 1.b klassi lapsed igaüks enda linnu.

Kas mäletate veel seda intervjuud Sigrid Koppeliga, kellele kogusime Jõulumessiga raha?

Eile saadeti meie kooli rõõmusõnum, et 3 meie kooli õpilast on pääsenud vabariigi primate uurijate nimekrja. Nendeks on Kirsti Kask (10.a), kelle uurimistöö teema oli Moe mõju tervisele ja inimeste teadlikkus sellest ning Rebeca Lember ja Diana Ley (6.a), kelle uurimistöö teema oli "Peterselli kasvatamise võimalused tubastes tingimustes"

Kärajad on tore eestikeelne sõna, mis märgib nõupidamist, arutelu. Kuuma tee ja okolaadisefiiride saatel sai teisipäeval, 4. märtsil kell 15:00 Osilia väikeklassis esimest korda teoks väitlusklubis pikalt plaanitud mõte kohtuda paar korda aastas direktor Toomas Takkisega arutamaks meie kooli elu-olu üle. Kokku kaksteist teemat ja kuus inimest ning kahe tunni vältel leiti ühises diskussioonis erinevatele küsimustele ja ka probleemidele lahendusi.

Laupäeval, 1. märtsil toimus KG füüsikaklassis järjekordne füüsikaolümpiaadi piirkonnavoor. Osavõtjaid oli erinevates vanuseastmetes maakonna kolmest suuremast gümnaasiumist ja ka mitmest põhikoolist.
Meie parimad tulemused:
Sander Tiits 9.a - II koht 9. klasside arvestuses ning Kati Vahter 12.a - II koht 12. klasside arvestuses. Mõlemal jäi esikohast puudu ainult 1,5 punkti.
Kuulutused
