Otsi
Artiklite sarjad
- Bookstagramid (63)
- Kümme küsimust (24)
- n päeva lõpetamiseni (40)
- Vilistlase vaatepunkt (16)
- Eesti päev (18)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
16. mai
- Ander Värkraud 5.b
17. mai
- Hans Orumaa 4.b
- Tristan Tedrekull 5.a
19. mai
- Johannes Aus 9.c
- Lisette Loo 9.d
20. mai
- Kristofer Riis 6.a
- Sander Matt 8.d
21. mai
- Ennar Talvik 9.c
- Gete Aavik 5.c
- Liisa Marie D'aloja 5.c
- Siim-Kennet Soom 6.a
22. mai
- Georg Sipelgas 8.c
- Katharina Sipelgas 8.c
- Kristjan Kuusk 5.b
Töötajate sünnipäevad
18. mai
- Tetiana Ihnatenko*
19. mai
- Helean Täht
- Merle Tustit
22. mai
- Tiina Käen

Tegin intervjuu enda isaga Maano Lindauga, sest ma tahtsin lähemalt teada tema tööst ja tööülesannetest.

Siim Ennemuist on Eestis ainuke võrkpallur, kes on olnud pea igas võrkpallimeeskonnas. Nagu paljud ka teavad, oli Siim pool hooaega Saaremaal ja nüüd paari kuu eest läks üle Pärnusse. Olen uhke ka ütlema, et ta on minu onu ja väga tore inimene, kelle seltsis ei hakka mitte kunagi igav, sest temaga on alati millestki rääkida ja ise on ta ka väga hea naljasoonega.

Henri Rump oli gümnaasiumi ajal aktiivne noormees, kes suutis lausa luulekeeles väidelda. Tema pilt on siiamaani klassiruumi 305 autahvlil. Nüüd on Henri tänu Ott Tänaku tiimis töötamisele läbi rännanud vist pool maailma – eelmisel aastal oli ta oma arvutuste kohaselt Eestist eemal 275 päeva. Ta ise leiab, et Kuressaare Gümnaasium on tema tegemisi tugevasti mõjutanud.

Keeletoimetamistalgud on Vikipeedia artiklite keeletoimetamise võistlus, kus võivad osaleda kõik, mitte ainult professionaalsed keeletoimetajad. Kui eelmisel aastal pälvis Svea Tarkin eripreemia, siis selle aasta 4. mail oli tal au võtta vastu talgute peapreemia – 135 toimetatud artikli eest! Palju õnne!
Oma mõtteid keeletalgutest ja eesti keele tähtsusest oli Svea meelsasti nõus jagama ka Meie KG lugejatega.

Möödunud neljapäeval külastas Kuressaare Gümnaasiumit taas koolitaja Märt Treier, et 9. klassidega rääkida tõsistel ja noorte jaoks aktuaalsetel teemadel.

Gümnaasiumis väitluspisikuga nakatunud Ann Tarkin läks pärast KGd ülikooli õigusteadust õppima, täiendas end Moskvas Vene õiguse ja inimõiguste vallas ning on nüüdseks juba advokaat, kuid leiab, et võiks veel midagi juurde õppida. Ta jumaldab Moskva linna, kuid elab praegu hoopiski Brüsselis. Oma gümnaasiumiajast meenuvad Annile Ariita Sepa matemaatikatunnid ja ahjukana riisi ning külma kastmega.

Mari-Liis Aus õppis Kuressaare Gümnaasiumi 26. lennu A-klassis, tema klassijuhatajaks oli Ester Kuusik. Mari-Liisi kohta öeldakse, et just selline peabki üks ämmaemand olema – julgustav, rõõmsameelne, tugev ja hooliv. Oskab öelda õigeid sõnu just õigel ajal. Eks sellepärast ongi Mari-Liis täna Kuressaare haigla vastutav ämmaemand.

Kuressaare Gümnaasiumi kooliperega on liitunud abiõpetaja Diana Matt, kellele meeldis mõte, et saab olla tõeliseks abiks lastele.

Värvilise peanupuga igav õpilane – nii meenutab end loomehing Kristin Liias. Samas tõdeb, et teda toetati ja innustati kooli ajal väga. Nüüdseks on moeloojast saanud stilist, kellel Eesti Laulu ja vabariigi aastapäeva eel käed tööd täis on. Aga mitte ainult. Tema tööpäevas peaks ka muul ajal rohkem tunde olema, et kõike südamelähedast teha jõuaks.

Sander Suurhans on KG 30. lennu vilistlane ja meie kehalise kasvatuse õpetaja. 16. veebruaril saab Sander 30. Palju õnne!
17. jaanuari arhiivinurgast võis lugeda, et Meie KG ristiemaks on vilistlane Liise Kallas. Kuressaare Gümnaasiumi lõpetas Liise – tookord Kallas, nüüd Kukk – 2001. aastal. Siis riietuti esmakordselt talaaridesse. See oli lennu ettepanek, et oleks vähem muretsemist ning aktusel kõik korrektne. Ja traditsioon sai alguse. Üht-teist kooliajast ja sellest, kuidas tal on läinud peale lõpetamist, Liiselt nüüd teada saamegi.

Õnneks vormus põhikooliaegne mõte õmblejaks saada õige pea otsuseks siiski õpetajaks hakata. Nii ongi meil nüüd tore kolleeg, õpetaja, klassijuhataja, kellele kogu kooliperega täna pisut ümmargusema sünnipäeva puhul õnne soovime. Palusime tal veidi mõtiskleda elust ja olemisest. Vastustest loeme välja rahulolu enda tegemistega.
Toredat päeva ja tegusat uut eluaastat! Mõnusat toimetamist koolis ja pereringis!

2018/2019. õppeaastal alustas KG tugikeskuses õpetajana tööd Maarja Vahter. Meie KG uuris, kes ta on ja mida talle meeldib teha.

Novembri algusest toimetab meie raamatukogus uus inimene – Tiina Kaup. Meie KG uuris, kes ta on ja mida talle teha meeldib.

Tänavune kooliaasta tõi kooli palju uusi õpilasi, sealhulgas ka Jaapanist vahetusõpilaseks tulnud Moemi Ono. Miks valiti sihtkohaks just Eesti ja kui raske oli alguses teise kultuuriga kohanemine?

Kuressaare Gümnaasiumi raamatukogus 1990. aastast alates leiba teeninud Urve Aedma on täna viimaseid päevi tööl. Soovime talle edu edasistes toimetustes.
12. oktoobril külastas meid 34. lennu vilistlane Hanna Martinson. Kella üheksaks kogunes aulasse nii pisemaid kui ka gümnaasiumis olevaid õpilasi, et kuulda Hanna gümnaasiumiajast ja tegemistest peale seda. Peale tunniajalist loengut oli mul võimalus vestelda Hannaga omavahel.

KG säravate õpetajate seas on järjekordne tähtpäevaline – muusikaõpetaja Laine Lehto. Sel aastal alustas ta meie koolis 25. tööaastat.
Kuulutused
