Otsi
Artiklite sarjad
- Kümme küsimust (27)
- Bookstagramid (63)
- n päeva lõpetamiseni (40)
- Vilistlase vaatepunkt (16)
- Eesti päev (18)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
6. juuli
- Kusti Koppel 8.c
- Oskar Laanet 6.c
- Roosi Tõrv 1.b
- Siimeon Vahter 7.c
7. juuli
- Gristo Kolk 3.b
- Meribel Saat 8.b
8. juuli
- Anastasiia Kodinets 2.b
- Anette Tänav 6.a
- Otto Hendrik Kaunis 8.a
- Taago Arikas 8.d
9. juuli
- Isabel Juhanson 3.b
10. juuli
- Mariliis Säde Sepp 5.a
- Sofiia Yeromenko 7.a
11. juuli
- Gete Sepp 5.a
- Heleen Alas 6.b
- Kyrylo Tsapulin 2.b
- Otto Väli 7.b
12. juuli
- Karoli Teern 7.b
- Kertu Saar 1.b
13. juuli
- Isabel Kaubi 4.b
Töötajate sünnipäevad
7. juuli
- Inna Vann

Selleks, et Nooruse kooli õpilaste hääl kõlaks selgelt ja kostuks kaugele, anname sõna Sõnaosavate noorte ringi õpilastele, kes avaldavad arvamust neid kõnetaval teemal. Tiffany Šaukštelite räägib põhikooli lõpetajale seatud ootustest, hirmudest ning võimalustest, mida tulevik tänapäeva noorele pakub.

„Kui kogu rehkendust ei jõua, tee pool, aga tee hästi.“ Seda tsitaati teavad vast kõik eestlased. Oskar Lutsu „Kevadet“ on lugenud vanaemad ja vanaisad, emad ja isad, pojad ja tütred. See kuulus raamat ühendab erinevaid põlvkondi. Või kui keegi ütleb, et sa teed kilplase tööd, siis kõik saavad aru, millest jutt käib.

„Varesele valu“ räägib sellest, kuidas üks tüdruk on kade ühe poisi peale, kuna poisil ei ole kedagi, kes tema eest hoolitseks, ja tüdruk arvab, et tema eest hoolitsetakse liiga palju, st et poisil on rohkem vabadust. Kuigi varsti see muutub.

„Kümme küsimust“ on persoonilugude rubriik, kus meie inimesed vastavad lihtsatele küsimustele, mille kaudu õppida tundma kolleege väljaspool nende harjumuspärast rolli.
Sel korral vastab küsimustele Kuressaare Nooruse Kooli muusikaõpetaja Helle Rand.

Raamat – see võib olla tükk meelelahutust nagu sinu lemmik fantaasiaromaan, tähtis ajalooallikas, näiteks kellegi tähtsa isiku elulugu, õppematerjal, nagu sinu eesti keele õpik või lihtsalt hunnik paberilehti kaante vahel; oleneb vaid sellest, mis eesmärgil sa seda kasutad ja kuidas sa seda näed. Raamatusse saab kirjutada, joonistada või jätta see hoopikski tühjaks, sest neid tehakse ju siiski iseendale või teistele – rahvale.

23. jaanuaril korraldatud emakeeleolümpiaadi piirkonnavoorus osales 15 õpilast Nooruse koolist. Olümpiaadi teema oli „500 aastat eestikeelset kirjasõna“ ning selle eesmärk oli avardada õpilaste teadmisi eesti kirjakeele ja -kultuuri ajaloost ning kujunemisest. Olümpiaad viidi läbi TÜ Moodle´i keskkonnas.

11. veebruaril toimus piirkondlik geograafiaolümpiaad, osavõtjaid maakonnas 106, nendest 79 olid 7.–9. klasside õpilased.

Mis on Tommy Cashi pseudonüümi taga peituva artisti pärisnimi? Kõik Megaajus pakutud variandid, nt Toomas Langevari, Metsmaa, Kasemets, Tammemägi, Lehtmets, Tammeoja, Metsasalu ja Männimets on ju kenad, aga õige vastus on ... *
Kolmapäeval, 19. veebruaril korraldatud Megaaju 6. voor oli pühendatud Eestile. Küsimusi oli kultuuriloost geograafiani, matemaatikast muusikani. Napilt võtsid sel korral võidu õpetajad, aga õpilased on neil tihedalt kannul!

Palun teil kujutada ette kellegi kodu. Kodud on tavaliselt üsna ühesugused. Seal on magamistoad voodite ja riidekappidega, köögid külmkapi, pliidi ja söögilauaga, vannitoad pesumasinate ja kõige muu vajalikuga ning elutoad diivanite, tugitoolide, televiisorite ja riiulitega. Kui kujutada ette kellegi kodu, tundub tavaline, et nendes tubades on ka raamaturiiulid.
Reedel, 21. veebruari toimunud Eesti päeva aktusel oli külas ideeloome ja saarluse uurija Merit Karise, kes kutsus õpilasi üles Eesti kaardile head kirjutama.
Kunstiringi õpilaste Eesti Vabariigi pidupäeva tööd, mille autoriteks on Annabel Nuut, Kirke Sädeli Talp ja Erich Koitla. Head vabariigi aastapäeva!
Kahel viimasel nädalal on Nooruse kooli 7.–9. klassi noormehed toonud kooli kuldsed medalid koos maakonna meistri tiitliga.
Vabariigi aastapäeva eel lõid õitsele 1.c klassi rukkililled.

„Pühendatud kõigile neile, kes üritavad üle saada sellest, millest nad veel rääkida ei suuda.“
Vabariigi sünnipäeva paiku on tavaks saanud Kaitseliidu noorteorganisatsioonide liikmete tunnustamine. 12. veebruaril toimus Saaremaa Kodutütarde ringkonnavanema vastuvõtt, kus tunnustati eelmise aasta silmapaistvamaid kodutütreid. Tunnustuse pälvisid teiste seas ka meie kooli kodutütred Kerttu Väli, Grette Väli ning Epp Kristel Tuisk.
Möödunud aasta lõpul kuulutati aga välja Saaremaa maleva aasta noorkotkas, kelleks sai Riko Mattias Nuut. Palju õnne!

Ingel Roos Pajuniit, Nooruse kooli 3. lennu vilistlane, õpib Kuressaare Ametikoolis stilistiks. Kui ta põhikooli lõpus päev enne esimest lõpueksamit haiglasse sattus, sai ta aru, et õppimine on küll tähtis, aga enda tervis on veel tähtsam.

Laupäeval, 15. veebruaril toimus Tallinnas spordiklubis Arigato kikkpoksi turniir K-1 Liiga raames. Üllatusvõidu tõi koju meie, Kuressaare Nooruse Kooli 9. klassi õpilane Kris Jelissejev, kes võitis oma esimese võistluse ja tegi seda kohe esikohaga!
Kui jaanuarikuu pühendasime ühsikonnaõpetuse tundide raames kodanikualgatusele, kogudes kokku üle 300 ühiku digiprügi, siis veebruarikuu pühendasime Eestile. Kahel järjestikusel nädalal külastasime kohalikku omavalitsust ja Kuressaare kohtumaja ning nädala lõpetab Eesti päeva tähistamine koolis ja vabariigi aastapäeva tähistamine esmaspäeval.
Kuulutused
