Otsi
Artiklite sarjad
- n päeva lõpetamiseni (43)
- Nooruse kool 5 (5)
- Vilistlase vaatepunkt (25)
- Bookstagramid (64)
- Kümme küsimust (27)
- Eesti päev (18)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (49)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
23. detsember
- Leandra Laur 3.c
24. detsember
- Jonathan Veberson 7.k
25. detsember
- Kristel Parts 1.a
- Ly-Sandra Reimal 7.k
26. detsember
- Anette Rand 5.a
28. detsember
- Oskar Ormus 8.a
29. detsember
- Ruudi Turk 2.b
30. detsember
- Andreas Veldermann 5.a
- Hendrik Eist 7.k
Töötajate sünnipäevad
24. detsember
- Reena Rihkrand
26. detsember
- Kristel Paju
Laupäeval, 17. jaanuaril toimus Tallinnas Energia avastuskeskuses First LEGO League (FLL) Põhja-Eesti poolfinaal. Võistlustel selgitati 28 osavõtja hulgast välja 14 võistkonda, kes osalevad 14. - 15. märtsil toimuvas finaalis. Esimesed 16 finalisti selgusid nädal varem Tartus.
Esimene kokkusaamine kõigile näitlemis- ja teatrikunsti huvilistele noortele toimub juba 27. jaanuaril KG aulas: kell 18:00 - 18:30 1.-6. klass ja 18:30 - 19:00 7.-12. klass. Juhendajaks on noor ja andekas lavastaja kogemustega Mari-Liis Pärn.
Kuressaare linnapea Hannes Hanso ja volikogu esimehe Toomas Takkise vastuvõtul tunnustati traditsiooniliselt mulluseid säravamaid kuressaarlasi, ettevõtteid ja tegusid.
Aasta tegija ja aasta tegu – need on kahtlemata tiitlid, mille saajate väljakuulutamist igal aastal eriti oodatakse. Kolmest hariduspreemiast tulid kaks meie kooli.
16.-17.01 toimus SÜG-is vabariiklik noortekooride konkurss. Osales 16 koolisegakoori üle vabariigi, neist kaks A-kategoorias (stuudiote, muusikakallakuga klasside koorid), ülejäänud 14 B-kategoorias. Konkurss toimub 2-3 aasta tagant, seekordne oli juba üheksas.
Megaaju 3. vooru järel vahetus jällegi üldliider - esikohale tõusis 12.b võistkond. III vooru võitja 9.a jagab koos õpetajate võistkondadega III kohta. Klasside arvestuses järgneb liidritele 7.c. Järgmine voor toimub 28. jaanuaril.
Reedel, 12. detsembril oli KG kolmel näiteseltskonnal suurepärane võimalus esineda Auriga jõulushoppingul ja sellega tänada meie teatriõhtute suurt abilist. Suur tänu härra Egert Eastile ja Aurigale väga meeldiva koostöö eest, mis loodame, kindlasti jätkub. Ürituse avaetteaste esitas Suure Teatriõhtu laureaat 10.b etendusega "Iga lõpp on uus algus". Loo etendamiseks oli suurepärane võimalus ostukeskuse treppidel. Seejärel astusid õhtu jooksul lavale Väikese Teatriõhtu laureaadid.
Laupäeval, 13. detsembril toimus meie koolis maakondlik geograafiaolümpiaad, registreerinud oli üle saja õpilase, kuid torm ja haigused tegid oma töö ning lõpptulemuse eest võistlejaid oli kokku 98.
Kolmapäeval, 10. detsembril sai avalöögi MEGAAJU 2015 hooaeg. Esimeses voorus osales 57 võistkonda IV -XII klassini, sh ka 4 õpetajate võistkonda.
Esimese vooru küsimused olid piisavalt keerukad ning punktivahed võistkondade vahel on väikesed. Liidripositsiooni haarasid 12.b ja õpetajate võistkonnad, noorematest on eesotsas 5.b, 6.a, 7.c ja 8.b.
Järgmine voor juba 17. detsembril
Külasta padjanäitust kooli raamatukogus. Näitus on avatud teisipäevani.
3.- 4. klassi kunstiringi õpilased Angeelika Siinor, Birgit Pruunlep, Käti Saar, Kertlyn Kiil, Oliver Oolup ja Voldemar Nuut meisterdasid plastiliinist kujundeid ja neist sai valmis lihtne ja lühike animatsiooniklipp.
Algus on tehtud!
Reedel, 5. detsembril toimus SÜGis vabariikliku inglise keele olümpiaadi piirkondlik voor üldhariduskoolide 10. - 12. klasside õpilastele. Väga tasavägises ja pingelises võistluses selgusid Saare maakonna parimad inglise keele tundjad 2014/2015 õppeaastal.
Selle Marcus Aureliuse mõttega austati eilsel noorsootöötajate tänuüritusel meie kooli emakeeleõpetajat Heidi Truud.
24.-27. novembrini toimus mõttespordi olümpiaadi I etapp. Mängiti nelja mängu: malet, kabet, gomokut ja sudokut. I etapi võitja Eesti koolide gümnaasiumiastme õpilaste arvestuses on KG 11.c klassi õpilane Reivo Vinter (pildil).
Esmaspäeval toimus Kuressaare kesklinnas ja lossihoovis päkapikkude orienteerumine. Kuressaare Gümnaasiumist võttis osa viis võistkonda. Võistkonnad koosnesid 1.d, 4.a ja 5.c klassi õpilastest, kellel hoidsid silma peal abituriendid. Samuti võttis osa ÕE võistkond.
Hommikul kooli jõudes pole aimugi mis tundi peaks minema? Ühenda oma nutikas telefon meie just välja ehitatud ja juba pea kogu koolimaja katva WiFi võrguga ja vaata meie tunniplaani telefonidele optimeeritud veebiäpist!
28.-29. novembril SÜG-is toimunud järjekordsetel miniteaduspäevadel esitlesid tulemuslikult oma uurimistöid ka KG õpilased.
Eile tegi väikese peatuse meie koolis teadusbuss “Väike vanker”, mille roolis oli Kuressaare Gümnaasiumi 24. lennu vilistlane Priit Laes.
12. novembril toimusid meie aulas 1.-3. klassidele järjekordsed teadusvahetunnid, mille viisid läbi 12.a klassi projektigrupi õpilased.






