Neljapäev, 29. august 2024

4. september

1. september

Anu Liik, 10. märts 2022

„Sel aastal tuleb kevad teisiti,

tiu-tiu! ja teisiti, see aasta teisiti,

ja kevad teisiti ja tuleb teisiti,

tiu-tiu! ja teisiti ja hoopis teisiti.“

Nii kirjutas umbes saja aasta eest luuletaja Henrik Visnapuu. Kuidas ta küll teadis?

Linda Männik, 7.a klass, 10. märts 2022

Muusikatunni raames kirjutasime me vahvaid jutukesi.

Virge Lember, 9. märts 2022

Oleme jõudnud Megaaju lahinguga täpselt poole peale. Ees on ootamas kolm vooru ja finaal, nii et kõik on veel võimalik, kui hoida tähelepanu erksana.

Eve Tuisk, 8. märts 2022

Kuulutasime jaanuarikuus välja nimekonkursi, leidmaks uue kooli teatripäevadele sobivaid nimesid. Nimepakkumisi tuli paarikümne ringis, neid esitasid nii õpetajad, õpilased kui ka vilistlased. Teatrikuu alguseks valisid teatripäevade korraldajad uued nimed välja. Teatripäevade ristivanema hõikame välja teise kooliastme teatripäeval!

Seniks aga saate lugeda, millised need uued nimed on ja kuidas ristivanem neid ise lahti seletab.

Tiina Kaup, 8. märts 2022

Terje Homutov Giannikou „Õnnelooma seiklused” on lugu sellest, et mitte kedagi teist ei saa õnnelikuks teha, vaid õnn on peidus meis endis. Tuleb olla vaid piisavalt julge, et see endas ära tunda. Ja kõige olulisem on teha seda, mida üle kõige maailmas armastad.

Terje on, muide, meie 18. lennu vilistlane!

Kärt Keert, 7. märts 2022

Neljanda korruse keeleklasside juures asuval stendil saab tutvuda Briti kuninganna Elizabethi 70. valitsemisaastale pühendatud väljapanekuga. Külasta ja uudista!

Intervjuu / PersonaaliaKuidas läheb?
Eve Tuisk ja Gert Lutter, 4. märts 2022

„Kuidas läheb?“ on uus rubriik, kus koolileht Nooruse Meridiaan uurib, kuidas läheb meie sõpradel, kooliga tihedalt seotud (olnud) inimestel ... sest me päriselt tahame teada, kuidas teil läheb!

Sarja neljandas loos räägivad meile oma tegemistest Urve Aedma, Maret Martinson ja Genadi Noa.

Malle Tiitson, 2. märts 2022

15. veebruaril toimus maakondlik geograafiaolümpiaad, meie maakonnas oli osalejaid kokku 91.

Annely Oolup, 28. veebruar 2022

19.–20. veebruaril toimusid Lasnamäe kergejõustikuhallis Eesti U18, U20 ja U23 vanuseklassi talvised meistrivõistlused kergejõustikus.

„Veneetsia“ / Emma Kruuser„Norra motiiv“ / Kristal Maria Mägi„Veneetsia“ / Kenter Kohu
Ene Pidmann, 26. veebruar 2022

9.a ja 9.b klassi õpilased õppisid Eesti kunstniku Konrad Mägi loomingut ja jäljendasid kunstniku töid. Autoriteks on Emma Kruuser 9.a klassist, Kristal Maria Mägi 9.b klassist ja Kenter Kohu 9.a klassist.

Intervjuu / PersonaaliaKuidas läheb?
Eve Tuisk ja Gert Lutter, 25. veebruar 2022

Sarja kolmandas loos räägivad meile oma tegemistest Veikko Lehto, Ene Riis ja Renate Pihl.

Therese Käen ja Kreete Põld, õpilasesinduse nimel, 25. veebruar 2022

24. veebruaril käisime Nooruse kooli õpilasesindusega traditsiooniliselt vabadussõja ausamba juures kimpu asetamas. Meenutamaks neid, kes meie vabaduse eest võitlesid, ja olles tänulikud Eesti riigi eest.

Mõtisklesime ka üheskoos, mida Eesti riik meile tähendab.

Liisa Sall, 8.b klass, 24. veebruar 2022

Kui väikseks peate Eestit teie? Minu jaoks on ta maailma suhtes nagu pisike täpike. Ka Euroopas on Eesti üks väiksemaid riike. Isegi siinsamas Eestis olles tundub kõik ikkagi kuidagi väga väike, kuid samas ka väga kodune. Ehk olete teiegi kokku puutunud olukorraga, kus reisite oma kodukohast kaugele Eesti teise otsa ning seal kohtute juhuslikult mõne enda tuttavaga ja siis ahhetate: „No küll see Eesti on ikka väike!“ Aga mida suudab siis selline väike riik korda saata? Milleks me teistele riikidele olulised oleme, miks meid lihtsalt mõne teise riigiga kokku liidetud pole? Kuidas oleme suutnud end tervele Euroopale tõestada?

Artikkel / KlassiloodMinu kodu on Eesti
Reet Lasn, 23. veebruar 2022

2.a klass kirjutas ja esitas klassis kõned Eestimaale. Meie kooli Eesti Vabariigi aastapäeva aktusele valis klass välja kõned, mida saame nüüd koos lugeda.

Artikkel / KlassiloodMinu Eestimaa
Inna Vann, 23. veebruar 2022

2.c klassi laste mõtteid läheneva pidupäeva eel.

Tiiu Smidt, 22. veebruar 2022

23. veebruaril on koolimaja avatud kell 7.00–20.00.

24. veebruaril on koolimaja suletud. Ilusat vabariigi aastapäeva!

Anu Rand, 22. veebruar 2022

1.c klass liitus Räpina Aianduskooli projektiga „Maitsetaimedega sõbraks“.

Artikkel / KlassiloodPalju õnne, Eesti!
Omaloomingulised raamatud / 4.c klassOmaloomingulised raamatud / 4.c klass
Katrin Liiv, 22. veebruar 2022

Eesti vabariigi sünnipäevaks kirjutasid ja kujundasid 4.c klassi õpilased omaloomingulisi raamatuid. Siinkohal pakume teile väikese valiku noorte autorite loometegevusest.