Otsi
Artiklite sarjad
- Kümme küsimust (27)
- Bookstagramid (63)
- n päeva lõpetamiseni (40)
- Vilistlase vaatepunkt (16)
- Eesti päev (18)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
7. juuli
- Gristo Kolk 3.b
- Meribel Saat 8.b
8. juuli
- Anastasiia Kodinets 2.b
- Anette Tänav 6.a
- Otto Hendrik Kaunis 8.a
- Taago Arikas 8.d
9. juuli
- Isabel Juhanson 3.b
10. juuli
- Mariliis Säde Sepp 5.a
- Sofiia Yeromenko 7.a
11. juuli
- Gete Sepp 5.a
- Heleen Alas 6.b
- Kyrylo Tsapulin 2.b
- Otto Väli 7.b
12. juuli
- Karoli Teern 7.b
- Kertu Saar 1.b
13. juuli
- Isabel Kaubi 4.b
Töötajate sünnipäevad
7. juuli
- Inna Vann

Kes siis ei teaks Hesburgerit? Aga kas olete kuulnud Hesburgeri haldjast?

1.b klassi lapsed on tublid loodusvaatlejad ja usinad kunstihuvilised. Oma kunstitöödele jäädvustasid nad metsa vahele mängima jooksnud rannarebased!
Enne vaheajale minekut täitus meie koolimaja koolieelikute ja nende vanematega, sest AB-kool alustas seda aastat lõbusa perepäevaga.

Oktoobris toimus Maaeluministeeriumi ja Eesti Peakokkade Ühenduse korraldatud projekt: „Peakokad koolis“. Meie kooli külastas Saaremaa Veski peakokk Alar Aksalu ja koos temaga said maitsvaid roogasid valmistada Inspira 6.–9. klassi kokandusringi õpilased.

22.–23. oktoobril käisid Saare maakonna emakeeleõpetajad koolitus- ja kultuurireisil Viljandis. Esimesel päeval arutlesime tulihingeliselt lugemisteemadel ning mõtisklesime, kuidas õpilasi särasilmselt lugema panna. Õhtul külastasime Ugala teatri etendust „Leskede kadunud maailm“, millele järgnes spontaanne kahetunnine vestlusõhtu nähtu üle. Võite vaid ette kujutada, kui põnevad filosoofilised arutelud tekivad, kui viisteist emakeeleõpetajat hoogu satuvad. Teisel päeval külastasime Viljandi Pärimusmuusika Aita ning Ugala teatri lavataguseid ruume koos teatrijuhi Garmen Taboriga.
1.b klassi esimene ühine väljasõit viis lapsed Angla tuulikumäele. Meie õuesõppepäeva teemaks oli „Viljaterast rukkileivani“.
1.–2. klassi kunstiringi õpilased maalisid oma lemmikloomi. Tööde autorid on Isabel Kaubi ja Annabel Nuut 1.b klassist ning Iti Jõevere 2.b klassist.

Oleme koolis käinud kohe peaaegu kaks kuud, aga mõtted on ikka veel suve peal ja igatsus soojade ilmade järele. Aga sellest hoolimata on selle ajaga, mil koolis oleme käinud, nii mõndagi juba juhtunud. Näiteks oleme alustanud õppimist uute teemadega, teinud mitmeid kontrolltöid ja veel kõige tähtsam: pidasime oma esimese õpetajate päeva.
5.a reisisihiks oli Tartu AHHAA teaduskeskus, kus toimus põnev õppepäev.

15.–16. oktoobril sai meie kooli tütarlastekoor üle pika aja taas laululaagrisse. Eelmisel aastal nimelt rikkus kõik meie plaanid ära koroona.
Teoks sai Saaremaa klassiõpetajate õppereis „Saaremaa mõisate hiilgus ja viletsus“. Meie giidiks oli Saaremaa tuntud kuldsuu Aado Haandi. Reis oli põnev ja mis peaasi – süvendas meie teadmistepagasit mitte ainult mõisate teemal, vaid saarlusest üldse.

Oktoobrikuu esimesel nädalal viibisid 7. klassi õpilased Anna Hamburg, Linda Männik, Rudolf Jürviste, Reigo Mõlder, õpetajad Maren Asumets ja Katrin Liiv Erasmus+ projekti „Teachers and Students Experiencing the Meaning of STEM“ raames Bulgaarias. Projektis osalevad partnerid Eestist, Leedust, Portugalist, Türgist, Itaaliast ja Bulgaariast. Seekordse kokkusaamise teema oli „Conserve water, conserve life“ ( „Kaitse vett, säilita elu“).

Maailm meie ümber on täis salapäraseid ja nähtamatuid olendeid. Üks neist elab Nooruse koolis ning mängib ajaga. See on kellahaldjas.

Anne on Anne. Meie Anne. Nagu hea haldjas, kes praegu peamiselt vanaema rolli ja pensionipõlve naudib, aga meie koolis justkui endiselt mõtteliselt kogu aeg olemas on. Tema headus ja lahkus, daamilikkus, armastus õpilaste ja kooli vastu – need on kustumatud. Ta on puudutanud nii paljusid meist ja on endiselt kogu aeg juures. Palju õnne, armas Anne!

Kunstiringi õpilased avastasid vaikelu maailma. Getter Mägi „Kauss õunte ja pirnidega“. Getter käib 3.a klassis.

3.c klass arvab omatehtud töödest nii:
* See on kasemets ehk kaasik. Tööd tegi terve klass kaseokstest ja lehtedest.
* Puude lehti ja oksi korjasime Nooruse kooli hoovist.
* Kasemetsa meenutavad tööd on minu arust väga ilusad.
* See töö võttis natuke pusimist, aga sellest pole midagi.
* Kui ma seda ühistööd vaatan, tuleb mulle sügise tunne.
* Need on väga ilusad kased. Siin on rohkelt sügist. Mina armastan sügist vägagi.
* Paljud puud on paksud ja ühel on nii palju neid musti triipe tüve peal ja see mets on veider.
* Seda tööd oli raske teha, kuid ma sain sellega hakkama.
* Vaadake meie kunstitööd eemalt, siis tundub see eriti ilusana.

Reedel, 8. oktoobril külastasid mitmed meie kooli klassid VAT Teatri etendust „Pál-tänava poisid“. 6.b ja 7.c klassi õpilased panid oma mõtted nähtust ja kogetust paberile ning visandasid ka kavalehe ideid. Mis noortele silma ning südamesse jäi?

Sügis on oma värvikirevuses ning mitmekesisuses haaranud kõik meie meeled ning inspireerib ka ise pintslit haarama. 6.d klass „maalis“ sõnadega sügist, otsides ilmekaid sõnu ning väljendeid. Kirjelduste ja mõtiskluste illustreerimiseks püüdsid noored autorid oma märkamised ka fotole.
Kuulutused
