Laupäev, 5. oktoober 2024

Rubriik: Uudis
Inga Engso, 14. detsember 2011

Euroopa Parlamedi Infobüroo, ajakiri Täheke ja Häirekeskus korraldasid joonistusvõistluse „112“. 2.a klassi õpilase Greta Õunpuu joonistus valiti võistluse parimate tööde hulka, mida eksponeeritakse näitusel Tallinnas Euroopa Liidu Infokeskuses.

Malle Tiitson, 12. detsember 2011

Laupäeval, 10. detsembril toimus meie koolis maakondlik geograafiaolümpiaad.

Osalejaid oli palju nagu igal aastal – kokku 99 õpilast. Põhikooli õpilaste jaoks oli tavapärane ülesannete lahendamine, aga gümnaasiumiõpilastele oli sel aastal esmakordselt lisaks kirjalikule voorule arvutivoor. Võistlus oli pingeline ja punktide vahed väga väikesed, aga kohad said jagatud.

Margit Düüna, 8. detsember 2011

Esmaspäeval, 5. detsembril 2011 külastasid Kuressaare Gümnaasiumi ja KG Koolituskeskust Osilia Pühajärve Haridusseltsi liikmed. Koolitusreisi eesmärk oli tutvumine meie kooli ja täiskasvanute koolituskeskuse tegemistega ning kogemuste vahetamine.

Raina Tiidovee, 7. detsember 2011

Janar Luks 4.c klassist saavutas leiutajate hulgas nooremas vanuseastmes 3. koha tööga "Ostukäru-kalkulaator"

Uudis / KultuurJõulu-aaloe
Külli Mänd, 5. detsember 2011

KG talveaed üllatab taas – õitsema on hakanud üks aaloedest.

Uudis / ÕppetööETwinningu seminaril Nizzas
Sirje Kereme, 29. november 2011

10 Eesti õpetajat s.h allakirjutanu osalesid 24.-26. novembrini Prantsusmaal Nizzas toimunud Eesti, Küprose ja Prantsusmaa ühisel eTwinningu seminaril „Säästev areng ja numbriline keskkond“.

Sirje Kereme, 28. november 2011

Saaremaa Miniteaduspäevad toimusid 25.-27. novembrini 2011 Kuressaares, peamiselt Saaremaa Ühisgümnaasiumi ruumides. Superviisorid leidsid, et tänavu oli ettekannete tase ühtlaselt kõrge. Samas eristusid eriti tublid selgesti ning laureaaditiitlite ning eripreemiate jagamine läks kergesti.

Meie kooli esindajad tõid koju 3 eripreemiat, mis anti järgmistele õpilastele:

Ene Riis, 24. november 2011

22. novembril toimus 1. kooliastme õpilastele viktoriin "Tean ja oskan".

1. vooru tulemused:

1. võistkond "Kool on lahe" 1.a (47,5 punkti)

2. võistkond "Tark" 1.c (45 punkti)

3. võistkond "Lumekakk" 3.a (43,5 punkti)

Marju Kirss, 21. november 2011

Keemia lahtine võistlus toimus 5. novembril Tallinnas, Tartus, Pärnus, Narvas, Kohtla-Järvel ja Kuressaares. Võistlusel osalema olid oodatud kõik keemiahuvilised koolinoored, osavõtjate arv ei olnud piiratud. Võistlus toimus kahes vanuserühmas: nooremas rühmas võistlesid 9. ja 10. klassi õpilased, vanemas rühmas 11. ja 12. klassi õpilased.

Ariita Sepp, 17. november 2011

Läinud nädalavahetusel oli mul võimalus osaleda matemaatikaõpetajate päevadel, mida sel aastal peeti juba 38. korda ja need toimusid Rakveres.

Madli-Maria Naulainen, 15. november 2011

Euroopa Nõukogu Põhja-Lõuna Keskus kutsub teid liituma iga-aastase aktsiooniga "Maailmahariduse nädal - Global Education Week", mis toimub paljudes Euroopa riikides 12.-20. novembrini.

Maailmahariduse nädalat tähistame ka meie oma koolis kahe infovahetunniga (kolmapäeval ja neljapäeval kell 12:45 aulas), kus vahendame erinevaid globaalseid kampaaniaid - tule vaatama ning uudistama, vastates õigesti mõnele küsimusele, võid saada ka väikese üllatuse osaliseks!

Maidu Varik, 15. november 2011

Eesti Teaduse Populariseerimise 2011. a riikliku auhinna konkursil pälvisid kategoorias "Tegevused ja tegevuste sarjad teaduse ja tehnoloogia populariseerimisel" preemia ka Kuressaare Gümnaasiumi Teadusmaa projektigrupi ettevõtmised.

Marit Tarkin, 11. november 2011

Eile, 10. novembril toimus meie koolis oodatud ja armastatud üritus Väike Teatriõhtu, kus osalesid 5.-9. klasside näitetrupid. Sel aastal lavastati Jaan Rannapi loomingut ja õhtu jooksul võis kuulda laval mitmeid Agu Sihvkasid, kes püüdsid "kõik ausalt ära rääkida".

Kristina Vallaste, 9.c, 11. november 2011

5. novembril 2011 tähistas Eesti Autosport oma 90. aastapäeva. Estonia Kontserdisaalis aset leidnud aktusele oli kutsutud ka Kuressaare Gümnaasiumi õpilane Kenneth Sepp 9.c. klassist, kes saavutas rallisprindis Eesti meistritiitli Junior 1600 klassis.

Merle Rekaya, 8. november 2011

Kooli ühe pikema traditsiooniga viktoriini selleaastased võitjad on 2.b, 5.a, 9.b ja 11.a

9.b esindab ka kooli ülesaaremaalisel põhikoolide raadioviktoriinil.

Sirje Metsküll, 7. november 2011

Suitsuprii klassi võistlus on suitsetamise ennetusprogramm koolinoortele, mille peamisteks eesmärkideks on:

Uudis / ÕppetööKiita
Anu Saabas, 7. november 2011

1. õppeveerandil väga hea ja hea õppeedukusega õpilased.

Johannes Kaju, 2. november 2011

Nädalavahetusel pealinnas toimunud Eesti meistrivõistlustel fitnessis võitis 12.a klassi noormees Jürgen Ots noorte meistritiitli. Võistluse kavas oli kulturismi kohustuslikke pooside näitamine ning lisaks kehailule hinnati jõudu rööbaspuudel kätekõverduses (33 korda), lõuatõmbes (20) ja kahe minuti sõudeergomeetri võistluses (667m).