Otsi
Artiklite sarjad
- Kümme küsimust (27)
- Bookstagramid (63)
- n päeva lõpetamiseni (40)
- Vilistlase vaatepunkt (16)
- Eesti päev (18)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
12. juuli
- Karoli Teern 7.b
- Kertu Saar 1.b
13. juuli
- Isabel Kaubi 4.b
15. juuli
- Kristina Chykalenko 7.c
- Oskar Tamm 5.a
- Scarlet Goljako 6.b
16. juuli
- Alan Musten 5.a
- Birgit Lember 9.c
- Lenna Tiitson 1.b
- Rome Püüa 5.c
- Sebastian Mikko 3.c
17. juuli
- Rasmus Kaasik 3.a
- Ronan Kirs 1.a
- Tiffany Ðaukštelite 9.a
18. juuli
- Anastasiia Selivonenko 9.d
- Mairo Mäeorg 4.b
- Sandra Jõgismaa 6.c
19. juuli
- Sebastian Tasa 8.d
Töötajate sünnipäevad
15. juuli
- Aira Tärk
18. juuli
- Marvi Alder

5. aprillil osalesime Tallinnas noorte poolt korraldataval vabariiklikul moekonkursil Moelennuk 2019.
Sel aastal sai laval näha 13 kollektsiooni 15 noorelt disainerilt ning meie koolist võtsid osa Meeli Kombe (9.b) kollektsiooniga „Погоди” ja Goria Siirak (10.a) kollektsiooniga „Electric love”.

Seitsmel 2.c klassi lapsel on lemmikloomaks kodus kass. Nendeks on Kusti, Alonso, Pipsu, Pärl, Leia, Matona, Sämm. Nii me siis oma kasse meisterdasime.

Seitsmendat korda toimunud mõttespordi olümpiaad oli ajaloo osalejaterohkeim – võistlusest võttis osa 1076 õpilast 70 koolist.
Reedel, 5. aprillil astusid võistlustulle ETVs laulusaate „Tähtede lava” vanema vanusegrupi kümme parimat, nende seas ka meie kooli 7.c klassi õpilane Oliver Leppik (juhendaja Helle Rand), kelle esituses kõlas Rolf Roosalu ja Aapo Ilvese laul „Tulilinnud”. Žürii koosseisus Hirvo Surva, Sünne Valtri ja Saara Kadak valis välja viis järgmises voorus osalejat, Oliveril on võimalus veel telefonihääletuse teel saada kuuendaks õnnelikuks, kes publiku soovil edasi pääseb. Aega noormehe poolt hääletada on ainult kuni neljapäeva, 11. aprilli pärastlõunani kell 16.

II kooliastme klassiõpetajate reis toimus seekord Eesti südamesse. Külastasime Paide vallimäel asuvat Ajakeskust Wittenstein ja Türi Põhikooli.

Ennar Talvik, 3.d klass. Kevad ja tulbid.
41 aastat on Kuressaare linnas Nooruse tänaval antud saarlastele kooliharidust. Selle aja jooksul on muutunud riigikord, kolm korda on vahetunud kooli ametlik nimi (7. märtsist 1994 sai kooli nimeks Kuressaare Gümnaasium). Ees seisab uus etapp hariduses – 1. septembrist 2021 jätkab siin toimetamist põhikool. Samuti kui „Kevades” otsiti maimukesele nime, uurisime ka meie, millist nime meie kool edaspidi võiks kanda.

22. märtsil toimusid tehnoloogiavaldkonna piirkondlikud olümpiaadid.

Järjekordsel Mini-Megaaju võistlusel võtsid mõõtu teadmistes 1.–3. klasside õpilased. Teine võistlusvoor oli pühendatud eesti keele aastale.
Juba täna astuvad XX tantsupeo "Minu arm" teises eelproovis üles ka meie Sõlesepad ja sel puhul on igati sobilik jätkata eelmiste eelproovide ajal alanud rahvatantsuteemaliste materjalide jagamist.
Seekord vaatamiseks rahvatantsu almanahh, mis kajastab aastatel 1984–1987 Helgi Alliku käe all alguse saanud rahvatantsuõpetust meie koolis.
Lisaks artiklile lisatud fotodele leiad kogu almanahhi kooli galeriist. Aitäh Signele albumi jagamise eest!

27. märtsil Kuressaare Gümnaasiumis toimunud Lääne-Eesti regiooni minivõrkpalli finaalvõistlustel oli poiste meeskond võidukas ja tüdrukud saavutasid teise koha.

Möödunud aasta suvel valminud Arensburgi Meridiaani platsil saab nüüd mõnusalt jalgu puhates geograafia üle mõtiskleda.

Meie noortel kergejõustiklastel on võistlussarja TV 10 olümpiastarti III etapp seljataga.

Toimumas on esimene Kuressaare Gümnaasiumi saalihoki turniir, millest ootame osa võtma 8.–12. klasside võistkondi. Võistkonnas võivad mängida nii poisid kui tüdrukud, eraldi arvestust ei peeta. Turniiri ajakava selgub hiljemalt järgmiseks reedeks, 12. aprilliks.
Viite registreerimiseks ja rohkem infot leiad artikli sisust!

Kindlasti on nii mõnigi teist juba kalal käinud ning esimesed särjedki kinni püüdnud ja kuivama pannud. 2.a klassi lapsed meisterdasid kalalkäiku kujutava pildi.

Gümnaasiumis väitluspisikuga nakatunud Ann Tarkin läks pärast KGd ülikooli õigusteadust õppima, täiendas end Moskvas Vene õiguse ja inimõiguste vallas ning on nüüdseks juba advokaat, kuid leiab, et võiks veel midagi juurde õppida. Ta jumaldab Moskva linna, kuid elab praegu hoopiski Brüsselis. Oma gümnaasiumiajast meenuvad Annile Ariita Sepa matemaatikatunnid ja ahjukana riisi ning külma kastmega.
Käesoleva eesti keele aastaga seoses otsustasin pühendada aega oma emakeelele ning kutsusin kokku foorumi arutamaks poeetika üle. Tutvustasin ka mõnda enda kirjutatud luuletust.
Õppekava kui diskursus kannab endas implitsiitselt ühiskondlikke arenguid ja eksplitsiitselt nende arengute mõjul kujunenud haridusfilosoofiat.
Õpetajate paremaks ettevalmistamiseks lõimigupõhiseks õppeks otsustasid KG õpetajad teha senisest suuremat ainetevahelist koostööd, mis eeskätt tähendab õpetaja jaoks välja tulla mugavustsoonist, tulles välja enda ainest ja sisenedes hoopis teise aine õpetamisse.
Kuulutused
