Reede, 11. oktoober 2024

Kristin Lauri, 22. november 2018

22. novembril tähistatakse Kuressaare Gümnaasiumis kadripäeva. Kadrisandid on läbi aegade kandnud valgeid ja ilusaid rõivaid, soole vaatamata on nad riietatud naisteks. Kogu koolipere on kooli oodatud valgesse riietatuna või siis kadrikostüümis.

Vahetundidel leia tee aulasse! Kell 9.45 Just Dance, kell 10.45 ja 11.45 mängime kadripäeva mänge.

Lelet Aavik-Part, 22. november 2018

Austatud õpetajad, gümnasistid ja külalised! Olete oodatud Suurele Teatriõhtule 2018 "Reis ümber maailma" KG aulas juba sellel neljapäeval, 22. novembril algusega 18.00.

Arvamus / VariaArhiivinurk XXX
10. diskopäevad / KG arhiivDiskopäevad / KG arhiivDiskopäevad / KG arhiiv
Gert Lutter, 21. november 2018

Kas tõesti juba 30. kord? Veebruari lõpus ilmuma hakanud rubriigiga on plaan vähemalt sama ajani välja vedada ja loodetavasti on meie fotod ka lugejatele huvitavad olnud!

Sel nädalal aga lausa suurem kollektsioon fotosid – Diskopäevade eri! Tänu Tiia Leppikule ja Inge Jalakale jõuab kooli galeriisse terve hulk diskopäevade fotosid. Nimesid alla ei pane, aga äratundmisrõõmu peaks jätkuma päris paljudele!

Viite galeriile leiad fotode juurest.

Raili Kaubi, 21. november 2018

9. novembril olid koolis külas vilistlased, praegused EKA moedisaini tudengid Karolin Kärm ja Karin Kreek, et läbi viia helkivate aksessuaaride töötuba.

Gert Lutter, 20. november 2018

Otsime uuesti oma laulu, mõtleme sügisele, nutame ja naerame või meenutame vahva hülge koduigatsust – Väikese Teatriõhtu 2018 videod on nüüd üles laetud!

Head vaatamist!

Artikkel / KlassiloodNetikalli
Reet Lasn, 20. november 2018

Linda Männikule meeldib lugeda. Teame ka, et teistele ettelugemises on ta väga edukas. Täna kirjutas ta armsa luuletuse "Netikalli".

Artikkel / KlassiloodTalv on tulemas
Anu Rand, 20. november 2018

Puudelt pudeneb viimaseid lehti, külmad tuuled on tulemas. Paljud loomad peavad kevadeni pessa pugema.

1.c klassi lapsed meisterdasid punudes karudele talveks soojad kampsunid.

Laine Lehto, 20. november 2018

Neljapäeval, 15. novembril avalikustati Eesti Laul 2019 poolfinalistid, kelle hulgas on kolm Kuressaare Gümnaasiumi vilistlast: Tuuli Rand ja Kristel Aaslaid 31. lennust ja Grete Paia 36. lennust. Palju õnne!

Artikkel / KlassiloodMeie klassi mardipäev
Mardid / Sirje MehikMardid / Sirje MehikMardid / Sirje Mehik
Karola Eichfus, 4.a klass, 20. november 2018

Tulemas oli mardipäev. Mõtlesime klassis, et võiks vanu kombeid elustada ja klassiga ka marti joosta. Esiteks uurisime internetist mardikombeid. Saime teada, mismoodi mart välja nägi ning missugused olid martide toimingud.

Maidu Varik, 19. november 2018

15. novembril osalesid KG merenduse õppurid TTÜ Eesti Mereakadeemia meresõlmede praktikumis Eesti kauneima purjeka Hoppeti pardal.

Laine Lehto, 19. november 2018

25.–26. jaanuarini toimub Kuressaare Gümnaasiumis Eesti noorte lauljate konkurss Solistica. Alates esmaspäevast, 19. novembrist kuni esmaspäeva, 3. detsembrini kestab registreerimine demovooru.

Artikkel / KultuurSuure Teatriõhtu ettemäng
Liis Sannik, 12.c klass, 19. november 2018

Väike Teatriõhtu on selleks aastaks möödas ja Kuressaare Gümnaasium on Suure Teatriõhtu ootel. Selleks, et Suurel Teatriõhtul osalejad saaksid oma näidenditele viimase lihvi anda, toimus ettemäng. Ettemängu päeval olid osalejatele abiks ning andsid tagasisidet Kaisa Tooming ja Tanel Ting.

Arvamus / KultuurNädala kunstitöö
Ene Pidmann, 16. november 2018

Kertlyn Kiil, 8.c klass. Töö pealkirjaga "Reaalsus".

Arvamus / Klassilood1.b erksad vihmavarjud
Merle Tustit, 16. november 2018

Tip-tip-tip-tip suure hooga / vihma pilvest kallab. / Tip-tip-tip-tip jooksuga / vihmavarju alla.

1.b klassi lapsed värvisid oma vihmavarjud erksavärvilisteks, et lisada pimedasse ja halli päeva veidigi värvi.

Maret Laurson, 16. november 2018

13. novembri õhtul kogunes Kuressaare Gümnaasiumi põhikooli pere (7.–9. klassid) kooli aulasse, et luuleteatriõhtuga tähistada Eesti Vabariigi 100. sünniaastapäeva.

Õhtu avasid Mia-Liise Saar (8.b) ja Thomas Hendrik Liiv (8.b). Nad alustasid kohe väga ilusate mõtetega H. Runneli mõttevaramust.

Jaana Puksa, 16. november 2018

2018/2019. õppeaastal alustas KG tugikeskuses õpetajana tööd Maarja Vahter. Meie KG uuris, kes ta on ja mida talle meeldib teha.

Maidu Varik, 15. november 2018

14. novembril toimus järjekordne noorte infomess Tuleviku Kompass. Lisaks tavapärasele kooli, õppimis- ja huvitegevusvõimaluste tutvustamisele osalesid KG õpilased messi korraldamisel ka vabatahtlikena, meeleolu aitas luua KG rahvatantsugrupp Sõlesepad.

Artikkel / ÕppetööSTART-turniirist põhjalikult
Britte Kruusement, 12.a klass, 15. november 2018

Laupäeval, 10. novembril toimus Kuressaare Gümnaasiumis järjekordne START-turniir, kus erinevad Kuressaare õpilaste tiimid väitlesid teemal “Eestis peaksid erakondade valimisnimekirjad peegeldama eri ühiskonnagruppe proportsionaalselt”. Laupäevase ürituse juhatas sisse kohtunike koolitus päev varem, mille viis läbi aasta kohtunik 2015 tiitli omanik Martin Küüsmaa.