Otsi
Artiklite sarjad
- Kümme küsimust (23)
- n päeva lõpetamiseni (40)
- Bookstagramid (62)
- Vilistlase vaatepunkt (16)
- Eesti päev (18)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
5. mai
- Eliise Põld 4.b
- Meribel Õunpuu 5.c
6. mai
- Anelle Eliisa Jaansalu 9.d
- Marten Igav 1.b
- Mirtel Lember 8.b
7. mai
- Brent Raamat 2.b
- Oskar Matt 2.b
8. mai
- Heliis Uibo 3.c
- Liisa Orgusaar 3.a
9. mai
- Aksel Tamm 4.b
10. mai
- Janeli Vahho 9.d
11. mai
- Carlos Tasa 7.b
- Erich Koitla 4.b
- Jessica Kahest 1.c
- Tuuli Täht 8.c
12. mai
- Kriss-Märten Lipp 1.c
- Sofia Voksepp 2.b
Töötajate sünnipäevad
9. mai
- Anneli Auväärt
10. mai
- Kärt Keert
- Ülle Jasmin

Lasnamäe kergejõustikuhallis toimunud rahvusvahelisel mitmevõistlusel, kus selgitati ka Eesti meistrivõistluste medaliomanikud, võitis Risto 5996 punktiga kuldmedali, seljatades teiste hulgas ka Maicel Uibo. Isikliku rekordi tegi ta kaugushüppes, tõkkesprindis, teivashüppes ja kuulitõukes.

Rait Kangur 38. lennu a-klassist ütleb alustuseks kohe ausalt välja, et rubriigi „Elu pärast KGd“ pealkiri ajab teda naerma, kuna see kõlavat nagu väga halb dokumentaal, mida keegi Tallinna TVst ei vaata. „Karistuseks“ sellise väljaütlemise eest teeme Meie KGs ühe eksperimendi – kui Rait Kanguri intervjuu kogub 1000 vaatamist, peab ta saatma KG õpetajatele, õpilastele ja vilistlastele Meie KG vahendusel ühe videotervituse raitkangurilikus võtmes! Õnneks suhtub Rait, kes on koostööd teinud ansambliga Elephants From Neptune ja režissööri Sam Mendesega, stressi kui väljakutsesse ja motivaatorisse ega pea meie väikese vimka tõttu ehk unetuid öid veetma.
Kuressaare Gümnaasiumi õpilastel on 15 aastat olnud võimalus teha päris raadios päris oma raadiosaadet „Rendez-vous“. Täna uurime meediõpetaja Merle Rekaya käest, mida see täpsemalt endast kujutab.

Sain üsna provotseeriva ülesande kirjutada lugu kooli kõrvalt töölkäimisest, peaosaliseks üks minu 10.c klassi õpilane – Luise Alle. Provotseeriva, sest ma ei ole tegelikult kooli ajal töölkäimise väga suur fänn. Luise vastuseid lugedes leidsin siiski ka palju positiivset.
Nagu paljud õpilased, töötab ka Luise kooli kõrvalt teenindusvaldkonnas. Kuidas tema töö välja näeb, mida ta sellest ise arvab ja kuidas suhtub sellesse klassijuhataja, saadki lugeda rubriigi „Töö ja kool“ viiendast artiklist! (Toim.)

„Mitte mingil juhul õpetajaks!“ See oli 29. lennu b-klassi vilistlase Marja Mõistliku üks väheseid kriteeriume pärast KGd edasi õppima asudes. Aga saatusel olid teised plaanid ja täiesti kogemata sai temast siiski õpetaja – ja mitte lihtsalt õpetaja, vaid tehnoloogiaõpetuse õpetaja, kellele nüüd meeldib mõelda ja uskuda, et see amet muudab maailma! Praegu teist magistrikraadi omandavale energilisele ja natuke pöörasele naisele sai põhikooli ajal saatuslikuks korrutustabel.
Jaan Truu on Saaremaa kabemängu alustala ja Inspira ringijuht. Kabehuvilisi on ta meie majas juhendanud juba kaua.
Endel Tustit on aastaid olnud Kuressaare Gümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetaja ja kergejõustikutreener. Tänagi treenib ta KG noori, kes võivad mõne aasta pärast Eesti sporditähed olla.

39. lennu vilistlane Ave Mägi oli kooli ajal väga aktiivne ja ettevõtlik õpilasesinduse liige. Hetkel Tartu Ülikoolis klassiõpetajaks õppiv Ave loodab, et juba kahe ja poole aasta pärast alustab ta just meie koolis uut õppeaastat oma esimese klassiga.

Uuel aastal jätkame artiklitesarjaga „Töö ja kool“. Neljandas osas räägib 12.c klassi õpilane Eliisa Täht meile sellest, kuidas hõbemedalikursil õppimise kõrvalt leida aega ka tööl käimiseks ja hobidega tegelemiseks.
Eelmisel nädalal rääkisime Vocaliisast, kus laulavad vaid neiud, kuid sel nädalal teeme lühidalt tutvust segakooriga Ave, kuhu on oodatud nii noored neiud kui ka poisid. Vestlesin endise koorijuhi Mai Rannaga ning ühe praeguse juhendaja Veikko Lehtoga, kes on koori viinud laulupidudele kui ka erinevatele kooliüritustele.
Eelmisel nädalal rääksime noortest lauljatest muusikaõpetaja Helle Rannaga, aga lisaks solistide õpetamisele on ta aastaid olnud aktiivne koorijuht, kes on viinud noori nii laulupeole kui muudele kooriüritustele. Vestlesin temaga koorimuusikast ja tütarlastekoorist Vocaliisa.

Kui KG 24. lennu vilistlane Merje Klopets Saaremaale tuleb, leiab ta siit mingi mõnusa rahu. Kui Merje hommikuti kohvi joob, eelistab ta selle kõrvale lugeda paberlehte. Kui Merje tööd teeb, on tema jaoks oluline, et see maailma paremaks muudaks. Üle kõige väärtustab ta aga inimestevahelisi sidemeid ja nende hoidmist!

Kui Anu Rand hommikuti koolimajja jõuab, võib juhtuda, et koolimaja uksed on alles lukus. Olgu ilm missugune tahes, kihutab Anu ikka oma rattaga Kudjapelt kooli. KG ootab, lapsed ootavad. Kuressaare Gümnaasiumis töötab Anu üheteistkümnendat aastat. Tema käe alt on läbi käinud lugematul hulgal õpilasi. Neist kolm klassitäit õpib veel KG põhikooliosas, lisaks hulgaliselt gümnasiste.
Pea igast laulupeost võtavad osa meie kooli koorid, ansamblid osalevad ansamblite ja solistid erinevatel solistide konkurssidel. See kõik poleks võimalik ilma meie tublide muusikaõpetajateta. Täna räägimegi solistiõppest õpetaja Helle Rannaga.

Keidi on 26. lennu vilistlane, tema klassijuhatajaks oli Ester Kuusik. Praeguseks on Keidi oma elu sisse seadnud Inglismaal, Brightonis.
Inspira lugudesari jätkab oma rada solistiõppe teel. Sel korral räägime Laine Lehtoga tema muusikalisest eluteest ning tema andekatest õpilastest.

KG 18. lennu vilistlane Raul Vinni on ajakirjanik. Aga mitte ainult. Ta lohesurfab, jookseb maratone, laulab kooris – sest üks õige Saare mees peabki ju seda tegema –, kujundab, küpsetab. Ja kõigele lisaks on ta järgmise Saaremaa laulupeo üks idee autoreid ja eestvedajaid.
Jätkame Inspira sünnipäeva artiklitega. Tänane kolmas intervjuu on muusikaõpetaja Pilvi Karuga, kes on huvikoolis lauljaid koolitanud algusest peale.
Kuulutused

