Otsi
Artiklite sarjad
- n päeva lõpetamiseni (43)
- Nooruse kool 5 (5)
- Vilistlase vaatepunkt (25)
- Bookstagramid (64)
- Kümme küsimust (27)
- Eesti päev (18)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (49)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
31. detsember
- Alissa Parkja 5.c
- Aron Kask 2.a
- Karl Mathis Karon 9.a
- Nessa Tõnsau 1.a
3. jaanuar
- Robi Pokk 7.k
6. jaanuar
- Nora Org 6.c
7. jaanuar
- Brigita Rand 3.a
- Keira Poopuu 1.b
- Riko Mänd 4.b
Töötajate sünnipäevad
2. jaanuar
- Nataliia Petrova*
3. jaanuar
- Helen Maandi
Meie kooli võrkpallurid võitsid Saaremaa koolinoorte meistrivõistlustel võrkpallis 7.–9. klasside arvestuses I koha ja seda nii neidude kui noormeeste arvestuses! Neidude võistkonda kuulusid Marie Puust, Mia Muru, Kätriin Põld, Maria-Aleksandra Käesel, Katrin Teng, Geidi Tasane, Annabel Metsalu ja Kätriin Allik. Noormeeste võistkonnas mängisid Egert Andrejev, Tanel Tool, Tanel Raamat, Gerdo Pool, Andree Goidin, Marcus Puust, Mart Vahter, Martin Rosljuk ja Kaspar Lest.
3. veebruaril toimus Saaremaa Ühisgümnaasiumis 6.–12. klassi õpilastele bioloogiaolümpiaadi maakondlik voor. Olümpiaadil osales maakonna erinevatest koolidest 105 õpilast.
Ülemöödunud pühapäeval toimus 3.a klassi olümpia, kus osalesid klassi lapsed ja ka nende vanemad ning õed-vennad. Olümpia korraldasid lapsevanemad Pille Valdmets ja Maris Rebel.
Meie kool kingib Eestile mõtlevad noored. Kõik 9.–12. klassi õpilased said ülesandeks luua kõne Eesti sünnipäevaks. See ei olnud lihtne ülesanne, andsite meile sellest märku. Teame, et see ei olnud lihtne. Aga teame ka, et meie koolis õpivad mõtlevad noored, kes on väljakutseteks valmis. Usume teisse. Ja nii need kõned valmisid. Kokku sai aukartustäratav hulk häid mõtteid, mida alljärgnevalt ja ka kogu veebruarikuu jooksul Meie KG vahendusel jagada tahame.
Jaanis Kannik: "Meie ilmad ei ole kõige soojemad, aga selle kompenseerib eestlaste tugev olemus ja soe süda."
Kätte on jõudnud Kuressaare Gümnaasiumi 8. klasside 14. suusalaager, mis on meie koolil suureks traditsiooniks saanud.
Alates veebruarist toimub järelevastamine kolmel päeval nädalas.
Vaata Kuressaare Gümnaasiumi ja Inspira õpilaste esinemisi Eesti noorte lauljate konkursil Solistica 2018!
Laupäeval, 3. veebruaril külastas 5.c klass koos sõpradega nukuteatrit, kus etendus näitemäng "Timm Thaler ehk Müüdud naer" meie kooli vilistlase Mihkel Vendeliga peaosas. Etendus oli eelmise aasta populaarseim etendus Nukus ja sellega oleme 100% nõus, sest rollilahendused olid head, lavakujundus põnev ja etendus tempokas ja sügava sisuga. 5.c klass mõtiskles kirjandustunnis nähtu üle. Loe täpsemalt ...
"Olen uhke, et jagan Eestit nii paljude heade inimestega. Inimestega, kes näevad sõpra naabris või võõras, kes juhtub teel vastu tulema, kes ulatavad abikäe seal, kus seda vaja, kes on heatahtlikud ka siis, kui neil endil elu kõige roosilisem ei ole olnud."
Maades, kus talviti esineb rohkelt lund, läbivad tihtilugu lumiseid maastikke risti-rästi suusarajad. Mõningates riikides on suur hulk asulaid rajatähistega varustatud. Paljud suusarajad on valgustatud, nii et inimestel on võimalik suuskadega kodu, kooli ja töökoha vahet sõita. Saaremaal sellised suurepärased võimalused puuduvad. See pole aga ainus põhjus, miks oleme suusad kottidesse pakkinud ja teele asunud.
2. veebruaril sai klassiruumist 309 mõneks tunniks kohvik (R)AMPS, kus pearoaks serveeriti kõige põnevamaid raamatuid, mis meie kooliraamatukogus hetkel saadaval!
26. jaanuarist 27. jaanuarini toimus KGs Eesti noorte lauljate konkurss Solistica 2018. Kolmel kontserdil astus üles 59 noort lauljat 4.–12. klassini. Võistluskontserdid toimusid kolmes vanusegrupis: 4.–6. klass, 7.–9. klass ja 10.–12. klass.
Žürii koosseisus Mikk Targo, Rolf Roosalu, Kadi Katarina Priske, Rein Orn, Elina Hokkanen ja Owe Petersell andis välja 12 eripreemiat ja igas vanusegrupis kuus laureaaditiitlit.
Maria Aleksandra Käesel, 8.b klass. "Eesti 100".
Kuigi meid on vähe, oleme rahvuslikes küsimustes alati suuremad, kui arvud kunagi näitavad. Riik on jõudnud punkti, kus Eestis elav muukeelne või -kultuuriline rahvas on integreerunud ühte ossa ühiskonnast. Kas igal eestlasel, hoolimata tema nahatoonist või usust, on oma Eesti?
Kolmapäeval, 31. jaanuaril osalesid maakondlikul etlejate konkursil Kuressaare linnateatris meie gümnasistid. Merilyn Tänav 11.b klassist (juh Eve Tuisk) pälvis laureaaditiitli, Rasmus Vendel 10.a klassist (juh Marit Tarkin) pälvis eripreemia proosa esituse eest.
Veebruar on Eesti sünnikuu. Sada aastat tagasi töötati agaralt selle suunas, et kuulutada välja iseseisev riik. Veebruarikuus avaldame iga päev Meie KGs ühe noore kõne. Eestile mõeldes koostasid kõned kõik meie kooli 9.–12. klassi õpilased. See ei olnud kerge ülesanne, aga teadsime, et meie koolis käivad mõtlevad noored. Oleme tulemuse üle rõõmsad ja uhked. Saime kuulda väga palju mõtteid elust Eestis ja jagada tundeid kodumaast. Homme kuuleb klassi poolt parimaks valitud kõnesid kõnekoosolekul.
Täna, kolmapäeva õhtul kell 18 on raadio Kadi eetris KG noortesaade "Rendez-vous", kus meediakursuse õpilased vestlevad KG vilistlase, muusik Aleksander Sannikuga, Solistica peakorraldaja Renate Pihlaga ja Solistica parima saarlase Carlos Liivaga. Saate panid kokku Keneth Parbus, Maria Vera Pšenitšnaja ja Kateriine Püüa. Mõnusat kuulamist!!










