Otsi
Artiklite sarjad
- n päeva lõpetamiseni (43)
- Nooruse kool 5 (5)
- Vilistlase vaatepunkt (25)
- Bookstagramid (64)
- Kümme küsimust (27)
- Eesti päev (18)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (49)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
24. detsember
- Jonathan Veberson 7.k
25. detsember
- Kristel Parts 1.a
- Ly-Sandra Reimal 7.k
26. detsember
- Anette Rand 5.a
28. detsember
- Oskar Ormus 8.a
29. detsember
- Ruudi Turk 2.b
30. detsember
- Andreas Veldermann 5.a
- Hendrik Eist 7.k
31. detsember
- Alissa Parkja 5.c
- Aron Kask 2.a
- Karl Mathis Karon 9.a
- Nessa Tõnsau 1.a
Töötajate sünnipäevad
24. detsember
- Reena Rihkrand
26. detsember
- Kristel Paju
24. lennu vilistlane Kristiina Maripuu on Kuressaare Gümnaasiumist kaasa võtnud mitmed väga head sõbrad ja julguse uutest väljakutsetest kinni haarata. Ehkki ta on hariduselt filoloog, pole ta õpetajana klassi ees seisnud rohkem kui vaid mõned korrad – külalisõpetajana ja programmi Tagasi Kooli raames. Ometi leiab ta, et filoloogi taustast on tema töös alati kasu olnud – seda nii Kuressaare linnavalitsuses kui ka Saaremaa vallavalitsuses.
Just see lausealgus on tuttav kõikidele väikestele ja suurtele lugejatele, kes on lugenud muinasjuttu „Lumivalgeke ja seitse pöialpoissi“.
3.b klassi lastel oli enne vaheajale minekut aga küsimus, kelle käekiri on kauneim klassi seinal. Ja peeglikeseks olid nad ise.
23. täiskasvanud õppija nädala raames tunnustas Saaremaa vallavalitsus aasta tublimaid tegijaid täiskasvanuhariduse valdkonnas. Täiskasvanud õppija nädala raames tunnustatakse aasta õppijat, õpitegu, õppijasõbralikku tööandjat ja koolitajat. Igal kevadel ootab Eesti Täiskasvanute Koolitajate Assotsiatsioon Andras eelpool nimetatud tiitlitele kandidaate. Sel aastal esitas koolituskeskus Osilia aasta koolitaja tiitlile meie kooli haridustehnoloogi, õpetaja ja koolitaja Madli-Maria Naulaineni ning aasta õppijasõbraliku tööandja tiitlile Baltic Workboats AS-i. Mõlemad kandidaadid said maakonna tasandil tunnustatud.
Oscar Wilde on öelnud: „Ma suudan vastu panna kõigele peale kiusatuse.“ Teadlased on jõudnud arusaamisele, et inimesed kulutavad tervelt neljandiku päevast, et vastu panna ihadele, kuid see õnnestub vaid pooltel kordadel.
Sügislillede kompositsioone näitavad meile Natali Abel ja Kristel Salda 6.b klassist ning Eliise Käen 2.a klassist.
Kohe on lõppemas esimene veerand, õppetöö on täies hoos ja nii ka õpilasesindus!
Kaks nädalat tagasi läks lukku õpilasesinduse uute liikmete värbamine. Sel aastal lisandus meie koosseisu kolm liiget: Sandra-Maria Roosipuu, Kristina Teern ja Maria Liis Metsküla. Samuti valisime uued asepresidendid, kelleks said põhikooli astmest Miia Põder ja gümnaasiumist Greteliis Nisu. Presidendi ametis jätkab õpilasesinduses meie usin Katariina Aulik.
Mina olen minu maailm. Kui mina lõpetan liikumise ja mõtlemise, olen ma läinud.
Karen M. McManuse „Üks meist valetab“ on lugu viiest pärast tunde jäetud noorukist, kellest ellu jääb neli. Nad kõik on kahtlusalused ja neil kõigil on midagi varjata.
Meil kõigil on saladusi, oluline on see, kui kaugele oleme valmis nende varjamiseks minema.
Selle õppeaasta jooksul postitavad kõik meie kooli klassid neile loositud nädalal ühe foto. Nendest piltidest kujuneb tagasivaade Kuressaare Gümnaasiumi nimelise kooli viimasele aastale.
8.b klassi panuseks jääb seekord foto allkirjaga „Koroonavaba klass“ ja autoriks on Karl Liiva.
Vaheajanädalaks valis loosiõnn välja 5.b klassi. Jääme ootama!
2.c klassi õpilased meisterdasid ühiselt oma klassiuksele sügisese kaunistuse. Meid kõiki rõõmustab sügise värvide ilu.
Teadmised on aken maailma! Milliseks kujuneb tulevikus sinu maailmavaade või vaade maailma, see sõltub ainult sinust endast – või ka natuke su õpetajast ...
Kuressaare Gümnaasiumi õpetajate ja seeläbi kaudselt ka kõigi õpilaste teadmiste avardamise taga on septembris olnud just õpetaja Madli-Maria Naulainen.
Usun, et meie hulgas pole ühtegi, keda juhuste kokkulangemine poleks mõjutanud. Nii ka meie kooliperega sellel aastal liitunud vene kõnekeele õpetajat Timofei Stepanovit.
„Valitud valmid“ – selline pealkiri on ka valmide suurmeistri Ivan Krõlovi raamatukaanel. Meie klassi õpilased kirjutasid kõik valme erinevatel teemadel. Tänases lehes mõned ka lugemiseks.
Täna on ümmargune sünnipäev meie karjääriõpetuse õpetajal ja 7.b klassijuhatajal Kristi Hintsil. Kristit kohtab koolimajas harva, kuna lisaks koolitööle tegeleb ta veel paljude põnevate asjadega.
Kes ta on, millega ta tegeleb ja kuhu oma eluga välja jõudnud on, sellest vestlesingi temaga pikemalt. Pikemalt, sest lühidalt ja ühe sõnaga ei saa temast midagi kirjutada – juttu ja tegemisi Kristil juba jätkub!
Mida tähendab vanus 35? „Tugev terve naisterahvas, ei enam liiga noor ega mitte liiga vana!“ ütleb juubilar ise. „Nagu Karlsson, elu parimates aastates!“
Anita on meie kooli muusikaõpetaja, kes lisaks ainetundidele juhendab veel mudilaskoori Ave Sol-bemoll, tütarlastekoori Vocaliisa ning 3.c klassi ansamblit.
Kolme aasta eest tuli ta siia asendusõpetajaks ja jäigi. Täna tähistab Anita oma 55. juubelit ning selle puhul uurisin õpilastelt ja kolleegidelt-kaasteelistelt, kuidas nemad Anitat iseloomustaksid.
„Oktoober, mu külmasilmane tädi / koob jälle kirendavat sukka ...“
ja kolmanda kooliastme õpilastel on aeg valmistuda Väikeseks Teatriõhtuks, mis sel sügisel on inspireeritud Andrus Kivirähki loomingust.
Kutsume 6–26aastaseid noori osalema noortele suunatud tegevuste rahulolu küsitluses. Seesugune küsitlus on järjekorras kolmas. Küsitlusega kogutakse arvamusi 2020. aasta noorsootööalaste tegevuste kohta. Noorte arvamus on oluline muutmaks noorsootöö võimalusi kvaliteetsemaks ning noorte vajadustele paremini vastavaks.
Õpetajate päev – see on arvatavasti iga õpilase unistus: jõuda niikaugele, et usaldatakse asendama õpetajaid. Meediakursuse õpilased mõtisklevad oma kogemuste põhjal ...









