Laupäev, 5. oktoober 2024

Rubriik: Uudis
Helina Väli, Annaliis Lehto, 9.b, 25. jaanuar 2012

19. jaanuari õhtul toimus KG aulas taaskordne küünlavalgusõhtu luule ja lauluga, mis oli juba üheteistkümnes.

Maidu Varik, 24. jaanuar 2012

KG õpilaste riigieksamivalikud sel õppeaastal olid järgmised:

Laine Lehto, 24. jaanuar 2012

Möödunud nädala reedel ja laupäeval kõlas meie kooli aulas neidude laul. Toimus järjekordne Saaremaa Neidudekoori laululaager, kus Orissaare Tütarlastekoori (dir Anne Kann) kõrval osalesid ka KG neidudekoori Neidis (dir Laine Lehto) lauljad.

Reene Kanemägi, 23. jaanuar 2012

Laupäeval, 21. jaanuaril toimus SÜG-is 51. bioloogiaolümpiaadi piirkonnavoor. Siin meie õpilaste parimad tulemused.

Marit Tarkin, 22. jaanuar 2012

Reedel, 20. jaanuaril toimus maakonna eesti keele olümpiaad "Eesti keel ja arvuti". Tartu Ülikooli koostatud olümpiaaditöö oli tõeline lõiming - edukas lahendaja pidi ühtviisi hästi tundma nii eesti keelt, inglise keelt, matemaatikat kui ka arvutikeelt ja süsteemi. Maakonna erinevatest koolidest osales kokku 134 õpilast ja nagu ikka jaotusid kohad sageli 0,5 punkti täpsusega.

Olle Arak, 16. jaanuar 2012

Laupäeval, 14. jaanuaril toimus meie koolis füüsikaolümpiaadi piirkonnavoor.

Merle Rekaya, 11. jaanuar 2012

13. detsembril toimus KGs mõõduvõtmine tublimate emakeeletundjate vahel. 7.-8. klassi õpilastel oli ühine tööversioon, samuti 9.-12. klassi õpilastel. Kokku osales emakeele kooliolümpiaadil 93 andekat 7.-12. klassi õpilast. Maakondlik emakeeleolümpiaad toimub 20. jaanuaril KGs.

Kooliolümpiaadi vanusegruppide tublimad olid:

Eneli Vahar, 10. jaanuar 2012

Põhikooli keemia- ja füüsikaolümpiaadid toimusid detsembrikuu ainetundides. Nüüdseks on selgunud paremusjärjestus:

KEEMIA 8. klassis: 1. koht Cäroly Kirs 8.a; 2. koht Henry Viirmäe 8.a; 3. koht Diana Kasesalu 8.a.

9. klassis: 1. koht Paul Kolk 9.c; 2. koht Liina Salonen 9.b; 3. koht Henri Kaljulaid 9.a.

FÜÜSIKA 8. klassis: 1. koht Sander Tamm 8.a; 2. koht Henry Viirmäe 8.a; 3. koht Johanna Maripuu 8.a.

9. klassis: 1. koht Karl-Martin Lember 9.a; 2. koht Paul Kolk 9.c; 3. koht Trevor Ling 9.b.

Lisette Toplaan, 11.a, 22. detsember 2011

13. detsembril käis 11.a klassile HIVist ja aidsist rääkimas ämmaemand ja Kuressaare noorte nõustamiskeskuse nõustaja Marika Vendel. Möödudes meie kooli ilusast talveaiast, meenus talle üks eriline toataim tema maakodus. Nimelt 52-aastane jõulukaktus, millel ei ole kusagil kohta.

Maidu Varik, 22. detsember 2011

Selgusid novembris sooritatud rahvusvahelise hiina keele testi (YCT) tulemused. Kõik õpilased sooritasid testi edukalt, KG õpilaste keskmiseks tulemuseks jäi 179 p (max 200 p). Parimad tulemused saavutasid XII klassist Sabine Suuster ja Kai Kreos (195 p), XI klassist Margot Väli ja Jargo Varik (190 p), Grete Miller ja Kati Vahter X klassist (190 p).

Maidu Varik, 22. detsember 2011

Jõulukingitusena jõudis kohale KG võistkonna auhind piirkondliku esikoha eest Euroopa koolide u4Energy võistlusel. Koolid said kingituseks taastuvenergia tootmist selgitava teadusprojektide õppekomplekti.

Maren Asumets, 20. detsember 2011

11. detsembril lõppes võistlus, kus selgitati välja milline võistkond suudab kõige rohkem Tetra Pak mahlapakke kokku koguda. Võistlus oli pingeline, 5940 osavõtja seas läks päris tõsiseks rebimiseks. Üksi Kuressaare linnast osales peale meie kooli 7.a veel Vanalinna Kooli 6.a ja SÜG 9.a . Peaauhinnaks oli Getter Jaani eksklusiivne kontsert, vaheetappide võitjaid premeeriti tasuta kinopiletitega.

Marit Tarkin, 19. detsember 2011

15. detsembril toimus Kuressaare Gümnaasiumi väitlusklubil selle aasta viimane üritus. Viidi läbi Karl Popperi formaadis pilaväitlus SÜG ja KG vahel teemal „Kõik mehed on sead“.

Olle Arak, 19. detsember 2011

7. - 15. detsembrini toimus Kuressaare Gümnaasiumis füüsikaolümpiaadi 10.-12. klasside koolivoor, millest võttis osa 44 gümnasisti. Kooli parimad füüsikud selgusid ainetundides ülesandeid lahendades.

Marju Kirss, 16. detsember 2011

8. detsembril toimus keemiaolümpiaadi 10.-12. klasside koolivoor, mille eesmärgiks oli välja selgitada meie kooli parimad keemia vallas. Õpilastel tuli lahendada 3 tunni jooksul 6 ülesannet, mis olid koostatud varasemate aastate maakonna olümpiaadi tööde põhjal.

Uudis / KlassiloodPäkapikud 7.b klassis
Ingrid Pruunlep, 7.b, 15. detsember 2011

Sel aastal hakkasid detsembri alguses päkapikud ka 7.b klassis käima. Nendeks on gümnaasiumi õpilased. Terve klass ootab iga päev ootusärevusega, millal saaks sussi kallale minna ja vaadata, kas sinna on juba midagi sisse pandud.

Katrin Kannik, 14. detsember 2011

Käes on jõuluootuse aeg. Esimese kooliastme õpilastel on juba jõululuuletused peas. Otsustasime endi hulgast välja valida kõige tublimad luuletuste lugejad.

Merle Rekaya, 14. detsember 2011

Esmaspäeval, 12. detsembril täitus 50 000 kliki arv kooli veebilehel. Digilehena ilmub Meie KG 18. augustist 2011. Nelja kuu lugejate arv ületab tegijate kõik ootused. Leheveergudel on kirjutanud 46 õpetajat ja 48 õpilast. Ootame lehe kirjutajate ridadesse uusi põnevaid autoreid.

Meie KG kolleegium