Reede, 4. oktoober 2024

Rubriik: Uudis
Uudis / VariaMärka ligimest!
Johanna Suurhans, 12.a, 18. detsember 2013

Esmaspäeval, 16. detsembril toimus taas Kuressaare Gümnaasiumi 36. lennu A klassi eestvedamisel traditsiooniline supiköök.

Merike Kivilo, 17. detsember 2013

13. detsembril esindasid Kuressaare Gümnaasiumi hiinakeelsel laulukonkursil Tallinna Ülikooli Konfutsiuse Instituudis Uudo Sepp kümnendast klassist ja kuuenda klassi kaks kollektiivi: Helene Siinor ja Kirsika Rahu (6.b klass) ning Nete Jurask, Jade Marie Laido ja Mariann Rehesaar (6.a klass).

Inge Jalakas, 17. detsember 2013

Nädal aega tagasi tuli Kuressaare gümnaasiumi ujula juhataja ja ujumistreener Norma Helde Tallinnast koju kahe kuldmedaliga. Eelmise sajandi kuuekümnendate aastate lõpus Eesti koondisse kuulunud saarlane võitis seekord konkurente veteranide meistrivõistlustel 50 m liblik- ja seliliujumises. Õnnitleme! Edasi loe laupäevasest Saarte Häälest (info: http://www.saartehaal.ee)!

Uudis / PersonaaliaKultuuripärl 2013
Inge Jalakas, 16. detsember 2013

Kultuuripreemia Saaremaa Kultuuripärl 2013 sai Kuressaare Gümnaasiumi muusikaõpetaja Pilvi Karu.

Olle Arak, 11. detsember 2013

Laupäeval, 7. detsembril osales KG Robootikaklubi võistkond Tallinna Kristiine Gümnaasiumis toimunud FIRST LEGO League (FLL) Põhja-Eesti poolfinaalis ning tagas eduka esinemisega koha FLL Eesti finaalis.

Laine Lehto, 10. detsember 2013

Möödunud laupäeval õnnistati Laurentiuse kirikus värskelt renoveeritud Saueri orel. Selle tähtsa sündmuse puhul tuli esiettekandele Jaanus Torrimi De Teum, mida esitas oratooriumikoor koosseisus: kammerkoorid Eysysla ja Helin, segakoorid Lyra ja Sauer, naiskoor Piret, SÜM, neidudekoor Neidis ja solist Olari Viikholm, dirigeeris Ester Soe.

Eve Tuisk, 5. detsember 2013

Kolmapäeval, 4. detsembril kõlas Kuressaare Gümnaasiumis luulekeel. Konkursil „Koidulauliku valgel“ esitati Lydia Koidula ja Leelo Tungla tekste. Meie kooli esindasid väärikalt Gretten Vaga, Juhan Soon, Sander Berens, Gert Tammel, Andi Kokk ja Laura Oolup! Suur aitäh teile!

Merike Kivilo, 26. november 2013

16. novembril oli 19.-l seitsmenda ja üheteistkümnenda klassi õpilasel võimalus sooritada hiina keele esimese taseme test ehk YCT 1 (Youth Chinese Test 1). Test koosnes kuulamis- ja lugemisosast. Kaheteistkümnenda klassi õpilane Kati Vahter sooritas juba YCT 3. taseme eksamit.

Anneli Meisterson, 25. november 2013

Sel nädalal viibivad meie koolis külalised Sakala Eragümnaasiumist: kokku 7 õpilast ja 2 õpetajat-saatjat.

Merle Rekaya, 19. november 2013

31. jaanuarist - 2. veebruarini 2014 toimub Kuressaare Gümnaasiumis Eesti noorte lauljate konkurss Solistica. Kuni 2. detsembrini saavad solistide juhendajad saata oma õpilaste mp3 formaadis helisalvestused konkursi demovooru, selleks on avatud veebilehel http://www.oesel.ee/solistica registreerumine.

Laura Oolup, 12.c, 12. november 2013

31. oktoobril tähistas Kuressaare Linna Noortekogu 15. sünnipäeva, olles seega vanim kohalik noortekogu Eestis.

Reili Ool, 12.a, 8. november 2013

Käes on aeg, kus koolieluga on uuesti harjutud, nii enda uued kui ka vanad kohustused paika pandud ning töö käib täies hoos.

Anneli Meisterson, 6. november 2013

Teisipäeval 5. novembril külastas Saare Maakonna Keskraamatukogu USA Suursaadik Eestis Jeffrey D. Levine, kes pidas loengu õpilastele kõigest sellest, mis USA ühiskonnas ja majanduses praegu toimub.

Ühiskonnaõpetuse tundide raames võtsid sellest loengust osa KG 12. klasside õpilased. Suursaadik andis informatsiooni praegusest olukorras USA-s ning huvilised said esitada küsimusi.

Laine Lehto, 5. november 2013

31. oktoobrist kuni 2. novembrini Tallinnas aset leidnud rahvusvahelisel laste ja noorte muusikafestivalil Tähtede Laul 2013 pälvisid KG huvikooli Inspira juhendaja Pilvi Karu õpilased kolm laureaaditiitlit. Palju õnne meie tublidele lauljatele ja nende juhendajale suurepäraste saavutuste puhul!

Maidu Varik, 2. november 2013

Hea õpetaja kuu viimasesel päeval kuulutas Eesti Õpilasesinduste Liit välja oma tiitli pälvija:

"Õpilassõbralik õpetaja 2013" on Anneli Meisterson Kuressaare Gümnaasiumist, kes sai valituks 87 kandidaadi seast, kusjuures ankeete laekus 126. Palju õnne Annelile!

Getter Vaha, 12.c, 16. oktoober 2013

Neljapäeval, 10. oktoobril külastasid KG 12. klassi majandussuuna õpilased Trelleborgi Kuressaare tehast. Väikese ülevaate firmast ning ekskursiooni viis läbi planeerimis- ja tootmisjuht Ivar Berens.

Marju Kirss, 8. oktoober 2013

Teisipäeval 8.oktoobril kogunesid nutikad noored keemiaklassi, et panna loodusainete nädala raames end proovile keemiaalaste %-ülesannete lahendamisel. Võistlus oli mõeldud 9.-12. klassi õpilastele, igat klassi esindas 3-liikmeline võistkond. Vahetunni jooksul oli lahendamiseks 14 erinevat ülesannet lahuse %-lise koostise kohta. Ja tulemused on järgmised: I koht - 10A, II koht - 12A, III koht - 10B, 4.-5. koht - 9A, 11A, 6. koht - 11B, 7. koht - 11C, 8.-9. koht - 9C, 10C.

Aitäh kõigile julgetele osalejatele, olite tublid!

Sirje Kereme, 3. oktoober 2013

27. septembri õhtul kogunesid merekultuuriseltsi Salava liikmed Veerele vaikselt kohiseva mere kaldale, et meenutada ja mälestada Estonia hukus elu kaotanud inimesi.