Otsi
Artiklite sarjad
- Kümme küsimust (21)
- Bookstagramid (61)
- Vilistlase vaatepunkt (16)
- n päeva lõpetamiseni (39)
- Eesti päev (18)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
11. aprill
- Gregor Viital 1.b
- Jezebel-Sonee Nõukas 1.c
- Kendra Tuisk 4.c
12. aprill
- Aileen Metsniit 3.c
- Georg Rand 2.c
- Maanuel Mangus 7.b
- Ragnar Lehtjärv 2.c
13. aprill
- Konrad Tõrv 3.c
- Mariia Tamm 4.a
14. aprill
- Magda Leen Juursalu 3.c
- Rasmus Mesila 8.b
- Robin Saat 2.b
15. aprill
- Tristan Remy Ork 5.b
16. aprill
- Dmytro Melnyk 8.a
17. aprill
- Loreen Kuusk 2.c
Töötajate sünnipäevad
10. aprill
- Eve Tuisk
11. aprill
- Ann-Mary Kuusk
12. aprill
- Raaja Vahstein*
13. aprill
- Liisa Toomsalu
16. aprill
- Eliise Belinets
Kui jaanuarikuu pühendasime ühsikonnaõpetuse tundide raames kodanikualgatusele, kogudes kokku üle 300 ühiku digiprügi, siis veebruarikuu pühendasime Eestile. Kahel järjestikusel nädalal külastasime kohalikku omavalitsust ja Kuressaare kohtumaja ning nädala lõpetab Eesti päeva tähistamine koolis ja vabariigi aastapäeva tähistamine esmaspäeval.
TORE konverents „Teisel planeedil“ tõi kokku 150 osalejat üle Eesti ning pakkus seiklusrikka ja meie koolile omase noorusliku programmi, mis ühendas omavahel praktilise tegevuse ja mõtestatud arutelu. Tugiõpilasprogramm on Eestis olnud 29 aastat ja just seda tähistasimegi koos 7.-8. veebruaril. Oli ülisuur rööm, et seekord meie koolis kokku saadi.

7.–8. veebruaril korraldati Kuressaare Nooruse Koolis TORE konverentsi „Teisel planeedil“, kus meie maja inimesed viisid läbi ka temaatilisi töötubasid. Lugema kutsuva koolina oli üks neist pühendatud lugemisele.
Töötoas rännati läbi lugemise ja loovuse avaruste, avastati uusi maailmu ning ideid. Loe, millistele vahvatele planeetidele torekad lugemise töötoas jõudsid!
„Kuigi vigastus annab veel tunda ja hoidsin end veidi tagasi, õnnestus mõlemal alal püstitada uus isiklik rekord.“
Lasnamäe kergejõustikuhallis toimunud Eesti meistrivõistlustel võitis Andro Jürisson kaks kuldmedalit.
Eelmisel nädalal saite lugeda meie 8. klasside tegemistest Käärikul, nüüdseks oleme kenasti koju tagasi jõudnud ja aeg on laager kokku võtta. Nädala jooksul õpiti suusatama nii Käärikul kui Tehvandil, matkati Tehvandi suusahüppetorni juurde, käidi sõitmas mäesuuskade, lumelaua ja tõukekelguga, õpiti tundma lennukaaslasi ja iseennast. Viimasel päeval matkasid osad Seljamäele ja ülejäänud lend nautis Otepääl tuubiga mäest alla kihutamist. Tagasiteel koju said kõik osalised vastata küsimustele, et peegeldada ja tagasisidestada nädalat nii endale kui ka meile. Võtame selle nädala siis sedasi kokku.
4. detsembril korraldati veebikeskkonnas viktoriinid.ee võistlust „Salakeel“ 2024. Võistlus oli suunatud kõigile emakeelehuvilistele 6.–9. klassi õpilastele. Meie koolist osales sellel 96 õpilast.
6. klasside arvestuses jõudis 15 parema hulka Teneli Kaljo 6.b klassist. Palju õnne!

„Kümme küsimust“ on persoonilugude rubriik, kus meie inimesed vastavad lihtsatele küsimustele, mille kaudu õppida tundma kolleege väljaspool nende harjumuspärast rolli.
Sel korral vastab küsimustele Kuressaare Nooruse Kooli inglise keele õpetaja Marvi Mäeots.

Negatiivne ruum ja monokroomvärvid. Töö autor on Stig Pitk 7.a klassist.
Sõbrapäeval ootas koolijuht külalisi ja kolmel vahetunnil said õpilased koolijuhiga lihtsalt vestelda, koolielu üle arutada ja loomulikult kallistada.

Mis värvi on armastus? Kuidas see lõhnab? Kuidas maitseb?
9. klass kirjutas meile retseptid, mille tulemuseks on tingimatu armastus.

Selleks, et Nooruse kooli õpilaste hääl kõlaks selgelt ja kostuks kaugele, anname sõna Sõnaosavate noorte ringi õpilastele, kes avaldavad arvamust neid kõnetaval teemal. Heidi Väli räägib, mida on lugemine talle andnud ja miks on oluline, et noored raamatutest ei kaugeneks.
Talvelaagri neljanda päeva õhtul ragistasime veel viimast korda ajusid AjuKääriku viktoriinis. Kas sinul on aimu, kus riigis on keelatud koolis süüa ketšupit, et lapsed ei unustaks „päris“ toidu maitset?

1.b klassi lapsed tõmbasid vahvad käpikud kätte ning naudivad koos talvist sõbrapäeva.

„On aeg“ räägib poisist nimega Roomet ja tema erilisest võimest näha inimeste pea kohal liivakella, mis inimese vananedes ühe liivatera haaval tühjeneb.
Kolmas päev sarnanes liikumistegevuste mõttes üsna palju eelmisele päevale. Kolmes grupis käidi taas Pühajärvel, Kuutsemäel ja Tehvandil, sedakorda mäesuusa asemel lumelaud. Söök on maitsev, pingutusest tulev väsimus kasvab, mitmed magasid hommikul sisse.
Koolijuht Marit Tarkin ja Arutleva Kooli koordinaator Kaisa Sau käisid Kanal 2 saates „Telehommik“ rääkimas Arutlevast Koolist, argumenteerimise vajalikkusest ja meie kooli tegemistest.
Kuressaare Nooruse Kooli lõpuklass sai võimaluse tutvuda raadio Kadis ja Saarte Hääle toimetuses tehtava tööga. See oli järjekordne võimalus tutvuda uute ametitega ja näha selle töö keskkonda.

Kodutütred ootavad oma ridadesse uusi huvilisi kolmapäeviti klassi 109 kell 14.00–16.00.
Kuulutused
