Neljapäev, 3. oktoober 2024

Rubriik: Uudis
Pilvi Karu, 1. aprill 2015

30. märtsi õhtul, kui koolilapsed juba kodus õppisid, kogunesid KG aulasse Inspira väikesed laululapsed. Nad tulid koos oma vanemate ja vanavanematega ning täitsid suure saali mitmeks tunniks laulurõõmu ja silmasäraga.

Väikeste solistide lauluvõistlusel esines 27 kolme- kuni seitsmeaastast last.

Muusikaõpetajad Laine Lehto ja Mai Rand ning Inspira solist Carmen Verhovitš valisid tublide esinejate seast välja selle õhtu kõige säravamad esitused ja jagasid lahkelt aukirju.

Anu Saabas, 24. märts 2015

Siis, kui õpilased kevadvaheaega nautisid, olid õpetajad haaratud koostöiste tegevustega.

Raili Kaubi, 16. märts 2015

Laupäeval, 14. märtsil, toimus Paide Kultuurikeskuses vabariiklik noorte moekonkurss MoeP.A.R.K. 2015.

Inge Jalakas, 13. märts 2015

Kiidame KG uusi rekordiomanikke korvi tabamises ja paigalt kaugushüppes.

Laine Lehto, 12. märts 2015

Kuressaare Gümnaasiumi 33. lennu vilistlane Risto Paiste jõudis ainsa saarlasena TV3 saate "Eesti otsib superstaari" 20 parima hulka. Võistlus jätkub otseülekandena pühapäeval, 15. märtsil, seekord tuleb esitada laul klaveri saatel.

Olle Arak, 11. märts 2015

Euroopa Kosmoseagentuur (ESA) korraldab sellel aastal oma liikmesriikide kooliõpilastele mõeldud veebruarist detsembrini vältava robotivõistluse ESA-iriss Space Robotics Competition. Sarnane võistlus toimus ka kaks aastat tagasi, kuid alles seekord avanes meie robootikahuvilistel võimalus kaasa lüüa, sest nüüd kuulub Eesti ametlikult ESA liikmesriikide hulka.

Riina Haljas, 11. märts 2015

Möödunud nädalavahetusel, 7. märtsil panid oma oskused proovile maakonna põhikoolide inglise keele tugevamad. Kuressaare Gümnaasiumisse tõid esikohad Eliisa Täht 7. klassist ja Janely Rüdein 8. klassist.

Raili Kaubi, 10. märts 2015

5. märtsil toimusid käsitöö, kodunduse konkursi piirkonnavoorud Kuressaare Ametikoolis ning tehnoloogiaõpetuse konkurss Kuressaare Gümnaasiumis.

Maidu Varik, 10. märts 2015

Megaaju VI voorus senised liidrid veidi vääratasid ning vooru parima tulemuse said 7.c, 8.b ja KG_Spordi võistkond. Liidrikohta hoiavad endiselt õpetajate võistkonnad (Must Maastur ja KG_Sport). 7c tõusis jagama kolmandat kohta koos 12.b ja 13õ-ga. Klassidest järgneb neile 11.a ja 10.c.

Järgmine voor juba 11. märtsil!

Ene Pidmann, 5. märts 2015

Tartu Kunstimuuseum korraldas veebruaris laste kunstikonkursi "Otsides kollast suve", millest võttis osa üle 1500 töö 138st koolist üle Eesti.

Anna Karakjan võitis oma tööga "Sõbraga" joonistamise eripreemia.

Maidu Varik, 4. märts 2015

Jaapani suursaadiku hr Tetsuro Kai kutsel osales KG esindus 3. märtsil Jaapani suursaadiku residentsis toimunud õpilastele mõeldud Jaapani kultuuripäeval. Märtsikuu 3. päev on Jaapanis laste püha e nukkude pidu, aga selle päeva raames tutvustati Eesti õpilastele lähemalt Jaapani kultuuri.

Ene Pidmann, 3. märts 2015

Laupäeval, 28. veebruaril toimus Kuressaare Ametikoolis maakondlik kunstiõpetuse aineolümpiaad. Meie koolist osales olümpiaadil Anna Karakjan 9.a klassist.

Anna saavutas II koha.

Sander Suurhans, 3. märts 2015

2. märtsil Kuressaare spordihoones toimunud Tuule Cupi jalgpalliturniiril 1.- 4. klassidele saavutas Kuressaare Gümnaasiumi I võistkond teise koha.

Tiina Käen, 2. märts 2015

Laupäeval Raplas toimunud Eesti Koolispordi Liidu võimlemisfestivalilt saabusime neljandat aastat järjest laureaadi tiitliga. Seekord tõi selle tiitli kaasa 10.b klassi võidukas võistkond.

Olle Arak, 2. märts 2015

Laupäeval, 28. veebruaril toimus KG-s maakondlik füüsikaolümpiaad. Meie koolist osales olümpiaadil viis õpilast.

Karoline Malk, 9.b, 20. veebruar 2015

Sõbrapäeval, 14. veebruaril toimus kodutütarde traditsiooniline lauamängude päev. Sel aastal toimus see Komandandi noortekeskuse hoones ja oli ka vastavas meeleolus. Mõõtu võeti kabes, males ja üllatusmängus, milleks seekord osutus õhuhoki.

Laine Lehto, 17. veebruar 2015

Esmaspäeval, 16. veebruaril toimus Kuressaare Kultuurikeskuses koolinoorte vokaalansamblite päev, millest võttis osa 13 ansamblit üle maakonna. Neist koguni kaheksa olid Kuressaare Gümnaasiumi või KG huvikooli Inspira kollektiivid: tütarlaste ansamblid Üksmeel ja Krööded (juh Helle Rand); tütarlaste ansambel Kõlagu, neidude ansamblid Säde ja Särts (juh Pilvi Karu); poisteansamblid Noodipead ja Õunaraks ning segaansambel Sa:rlaine (juh Laine Lehto).

Uudis / KonkurssPalju õnne, Jako!
Youtube video!
Meie KG, 13. veebruar 2015

Publik ja ETV käivitasid koostöös 20. jaanuaril "Nullpunkti" videovõistluse, mis ootas noori ja andekaid filmihuvilisi tegema järgi oma lemmikstseeni sarjast "Nullpunkt".