Kolmapäev, 2. oktoober 2024

Rubriik: Uudis
Uudis / ÕppetööParimad Eesti tundjad
Madli-Maria Naulainen, 27. veebruar 2017

Eesti Vabariigi aastapäeval lahendas kogu kool Eesti päeva viktoriini. Alljärgnevalt on näha iga klassi parimad Eesti tundjad.

Heidi Carolina Martinsaari, 14. veebruar 2017

Teisipäeval, 7. veebruaril toimus Saaremaa Ühisgümnaasiumis matemaatikaolümpiaadi piirkondlik voor. Meie kooli esindasid väljapaistvalt järgmised õpilased.

Merle Rekaya, 14. veebruar 2017

10. veebruaril toimus Kuressaare linnateatris vabariiklik etlejate konkurss. Konkurss algas 12.15, lavalaudadel näitas oma sõnaosavust 49 Eesti parimat 4.–12. klassini. Enamasti loeti eesti kirjanike loomingut Juhan Liivist Wimbergini, kuid sekka ka maailmakirjandust Victor Hugost Sergei Jesseninini.

Merle Rekaya, 13. veebruar 2017

Sõbrapäeval, 14. veebruari hommikul on põhjust vaadata ETVst „Terevisiooni”, sest seal esinevad Eesti noorte lauljate konkursi Solistica selleaastased vanema vanuseastme parimad lauljad: konkursi grand prix´ ja 10.–12. klassi vanusegrupis I koha võitnud Sissi Nylia Benita Erahuvialakoolist Meero Muusik (juhendaja Mirjam Dede) ja 10.–12. klassi vanusegrupis II koha võitnud Tauno Tamm Toomas Volli laulustuudiost (juhendaja Toomas Voll). Lauljad on ekraanil orienteeruvalt 7.45 ja 8.50.

Gerta Nurk, 8. veebruar 2017

4. veebruaril toimus Saaremaa Ühisgümnaasiumis 6.–12. klassi õpilastele bioloogiaolümpiaadi maakondlik voor. Olümpiaadil osales maakonna erinevatest koolidest 122 õpilast.

Ülle Räim, 2. veebruar 2017

Maades, kus talviti esineb rohkelt lund, läbivad tihtilugu lumiseid maastikke risti-rästi suusarajad. Mõningates riikides on suur hulk asulaid rajatähistega varustatud. Paljud suusarajad on valgustatud, nii et inimestel on võimalik suuskadega kodu, kooli ja töökoha vahet sõita

Ave Jõgi, 2. veebruar 2017

27. jaanuaril toimus inglise keele olümpiaad gümnaasiumiõpilastele, 31. jaanuaril aga olid võistlustules 6. ja 7. klassi õpilased.

Inge Jalakas, 1. veebruar 2017

Selle aasta alguses läks käima suursugune Elu24 korraldatud staarikampaania Elu Võimalus, mis otsib järgmist andekat artisti või bändi rikastama Eesti muusikamaastikku.

Laine Lehto, 30. jaanuar 2017

27.–28. jaanuaril toimus Kuressaare Gümnaasiumis Eesti noorte lauljate konkurss Solistica 2017. Neljast võistlusel osalenud saarlasest pälvis žüriilt hinnalise laureaaditiitli KG 9.c klassi õpilane Merilin Mälk (juhendajad Helle Rand ja Tuuli Rand).

Marju Kirss, 23. jaanuar 2017

21. jaanuaril toimus Kuressaare Gümnasiumis 64. keemiaolümpiaadi piirkonnavoor 8.–12. klassi õpilastele. Osalejaid oli kaheksast maakonna koolist, kokku 68 õpilast. Esikolmikusse jõudsid Kuressaare Gümnaasiumist 5 õpilast: 8. klassist Janari Mölder I koht, 9. klassist Eliisa Täht I koht, 10. klassist Janeli Rüdein I–II koht, 12. klassist Triin Uussaar III–IV koht ja Grete Kaal III–IV koht.

Eve Tuisk, 23. jaanuar 2017

Oleme uhked, et just Kuressaare Gümnaasiumi tegus klassiõpetaja Lelet Aavik ristis möödunud laupäeval uue parvlaeva, mis sai oma nime Saaremaa vägilase Suure Tõllu järgi.

Merle Rekaya, 23. jaanuar 2017

20. jaanuaril Kuressaare raekoja saalis andis linnapea üle tunnustused 2016. aasta parimatele. Palju õnne Margit Düüna, Piret Tenno, Maidu Varik, Kaja Puck, Helle Rand – teie töö ja pühendumine teeb meid uhkeks!

Maidu Varik, 20. jaanuar 2017

Megaaju II voorus näitasid oma häid teadmisi eelmise aasta võitjad 12c-st ning haarasid juhtpositsiooni ka üldarvestuses. Märkimisväärne on ka 6.b võistkonna teisel kohal püsimine tubli tulemusega mõlemast avavoorust. Pingelises konkurentsis järgnevad neile 7ndike, 9ndike ja 10ndike võistkonnad.

Teadmised on hinnas ka järgmistes voorudes!

Inge Jalakas, 10. jaanuar 2017

Esimene kokkusaamine sel aastal toimub 11. jaanuaril kell 15.00 KG aulas. Oodatud on kõik Saaremaa 1.–12. kl õpilased, nii algajad kui edasijõudnud! Lauatennise ringi hakkab juhendama treener Janek Reinaru.

Maidu Varik, 10. jaanuar 2017

Esmaspäeval saabus Suurde väina parvlaev Tõll, mille kapteniks oli KG 10. lennu vilistlane Peeter Sepp.

Loodetavasti innustavad nii purjetamisõpe kui ka avatav merenduse õppesuund KG õpilaste jätkuvat huvi meremehe ameti vastu.

Helle Rand, 3. jaanuar 2017

2017. aasta 1. jaanuar üllatas esimese "Laulukarusselli" saatega, kus esines ka meie Oliver.

Eve Tuisk, 20. detsember 2016

Jõulude eel jõuavad Kaitseväes teenivate Saaremaa ajateenijateni soojad sokid, mida Naiskodukaitse Saaremaa ringkond koostöös Saarte Hääle ning raadio Kadiga kogusid. Sel aastal panustasid projekti ka KG kodutütred, kes kujundasid sokkidesse vahvate tervitustega kaardid.

Malle Tiitson, 19. detsember 2016

10. detsembril toimus geograafiaolümpiaadi piirkondlik voor, meie maakonnas osales 7.–12. klassidest kokku 101 õpilast.