Kolmapäev, 2. oktoober 2024

Rubriik: Uudis
Sander Suurhans, 22. mai 2017

Kolmapäeval, 17. mail toimusid Kuressaare linnastaadionil Saaremaa C ja B vanuseklassi kergejõustiku meistrivõistlused. Osalejate seas oli ka mitmeid Kuressaare Gümnaasiumi võistlejaid, kes tõid kehva ilma kiuste ära nii mõnegi medali.

Juhan Kolk, 17. mai 2017

9. mail toimusid Kuressaare gümnaasiumi meistrivõistlused ujumises 4.–12. klassidele. Meistrivõistlus peeti klassidevahelises teateujumises ja individuaalalade arvestuses.

Sander Suurhans, 16. mai 2017

Kolmapäeval, 10. mail toimusid Rakveres Eesti Koolispordi Liidu kergejõustikuvõistlused, kust Kuressaare Gümnaasium naasis II liiga 6.–9. klasside vanuserühmas võistkondliku arvestuse tubli teise kohaga.

Inge Jalakas, 15. mai 2017

12. mail toimus Kuressaare Linnateatris Kuressaare Gümnaasiumi ja huvikooli Inspira parimate õpilaste tunnustusüritus Pärlipäev 2017.

Ülle Räim, 11. mai 2017

Maakonna meistrivõistlused jalgpallis maikuu alguses tõid meie kooli tüdrukutele 2. ja poistele 3. koha!

Gevin Milpak, 12.b klass, 9. mai 2017

Reedel, 5. mail toimunud 1.–4. klasside õpilastele mõeldud maakondlik ujumisvõistlus tõi Kuressaare Gümnaasiumi ujulasse pea 100 õpilast.

Uudis / VariaPärlipäev 2017
Inge Jalakas, 8. mai 2017

Pärlipäev on Kuressaare Gümnaasiumi ja huvikool Inspira 1.–12. klasside parimatele ainetundjatele, olümpiaadidel, konkurssidel ja võistlustel edukalt esinenud õpilastele korraldatav direktori vastuvõtt.

Eve Tuisk, 5. mai 2017

2.–14. mail näeb Saaremaa kaubamaja teisel korrusel meie kooli 9.c klassi õpilase Natali Koppeli kollektsiooni "Kristiine". Natali ise arvab, et see on hea võimalus näidata kodusaare rahvale oma loomingut.

Urve Aedma, 5. mai 2017

1.–6. klassi lapsed jagasid oma lugemiselamusi ning valmistasid loetud raamatutest plakateid, mis on raamatukogus näituseks kujundatud. Nii saavad ka teised teada, mida võiks lugeda.

Uudis / ÕppetööToimus PISA 2018 eeltest
Joosep Rand, 8.b klass, 4. mai 2017

25. ja 26. aprillil tegid 15-aastased KG noored PISA 2018 eeltesti.

Maidu Varik, 3. mai 2017

Esimest korda Minifilmi kaheksa-aastase ajaloo jooksul võtab võistlusprogrammist osa välismaine film. RIBS projekti kaudu on Kuressaare Gümnaasiumi õpilased loonud suhted Rootsi õpilastega, kelle film osaleb juba sel laupäeval Minifilmi galaõhtul. 15-aastane Anton Forsdik on vaatamata oma noorele eale olnud näitleja mitmetes Rootsi filmides ja käinud ka nende raames rahvusvahelistel festivalidel.

Pilvi Karu, 2. mai 2017

Lauluvõistlusel KuresStaar 2017 selgusid Kuressaare linna parimad 3–11aastased laululapsed. 56 laulja hulgast valis publik kolmel kontserdil oma lemmikud ja enim hääli saanud 21 last kuulutati selle aasta Kuressaare parimateks laululasteks.

Kertu Truumure, 8.b klass, 2. mai 2017

Laupäeval, 15. aprillil toimus Pärnu kunstide majas üle-eestiline plokkflöödiansamblite päev, kus osales ligi 60 plokkflöödimängijat ja õpetajat. Kontsert algas kell 12 ja kestis kaks tundi.

Emma Kuusik, 8.b klass, 29. aprill 2017

27. aprillil käis 8.b klass kirjanduse ja ajalootunnis Aavikute majamuuseumis, kus meile räägiti Kuressaare Eesti Seltsi ehk KES-i ajaloost ning lõime ka enda seltsid.

Bret Nepper, 8.b klass, 28. aprill 2017

Laupäeval, 22. aprillil toimus Kuressaare kultuurikeskuses taaskord maakondlik koolimoe konkurss LOOK KOOL 2017. Konkursist võtsid osa 21 moeloojat 16 kollektsiooniga. Neist 10 nooremas ja 6 vanemas vanuseastmes. Külalisesinejatena astusid üles maakondliku jäljendusvaadendi parimad Salme põhikoolist ja Leisi keskkoolist.

Marit Tarkin, 24. aprill 2017

2017. aasta keskkoolide maailmameistrivõistlused väitluses (World Schools Debating Championships) toimuvad Balil, Indoneesias 1.–11. augustil.

Eestit esindavad 4 noort, võistkonda treenib Carl-Martin Keerberg, Tartu Ülikooli tudeng, Eesti väitlusseltsist. Lisaks Richard Keskülale osutusid valituks Anu Rumm Tallinna Inglise Kolledžist, James Paul Arney ja Markus Laanoja, mõlemad Miina Härma Gümnaasiumist. Kõik noored kuuluvad Eesti spiikrite edetabeli esikuuikusse. Palju õnne, oleme uhked, edu!

Mai Rand, 24. aprill 2017

Kätte on jõudnud järjekordne koolinoorte laulupeo aasta. Lauljatel tuleb oma pilet peole lunastada alati vägagi tõsiselt – laulupeokomisjonile ettelaulmiste kaudu.

Ebeliis Truu, 5.a klass, 24. aprill 2017

Tuleb välja, et Saaremaal on head jalgpallurid. Noorte U-15 koondisesse said kutse Kristina Teern (5.a) ja Vicktoria Vihman (Lümanda PK 6. kl).