Kolmapäev, 28. august 2024

4. september

1. september

Kersti Kirs, 14. detsember 2022

10. detsembril toimus maakondlik inglise keele olümpiaad, kokku oli osalejaid 101.

Gert Lutter, 14. detsember 2022

Detsembrikuu hommikuid alustame kahel korral nädalas jõululugude kuulamisega, mida loevad meie kooli töötajad koos oma lastega.

Järjekorralt viiendas artiklis loevad Eve ja Epp Kristel Tuisk meile Tove Janssoni raamatust „Muumitroll“.

Teist osa jutust kuulete juba esmaspäeval. Kohtume!

Gert Lutter, 13. detsember 2022

Meie kooli ajaleht võib rahul olla, et lisaks kohalike ja mitte-kohalike ajalehtede veergudele pääsemisele oleme nüüd ilmutanud ennast ka Lõuna-Eesti suurima ajalehe külgedel. Nimelt ilmus novembrilõpu LõunaLehes refereerituna meie artikkel Nooruse Meridiaani toimetuse kultuuri- ja ajakirjanduslikust reisist Tartusse ja Võrru.

Efektse fotokujundusega artiklile tasub paberlehes pilk peale visata, sisu aga leiab ka internetist.

Täname veel kord LõunaLehe toimetust ja Urmas Paidret lahke vastuvõtu eest ning uute kohtumisteni!

Eneli Vahar, 13. detsember 2022

6.–12. novembril külastasid Kuressaare Nooruse Kooli õpilased Portugali seoses Marka projektiga "Innovation and Inclusion in the construction of an identity curriculum". Projektis osalesid 9.d ja 9.c klassi õpilased. Õpetajatest olid kaasas Maren Asumets ja Eneli Vahar.

Artikkel / Klassilood3.a klassi Rudolfid
Reet Lasn, 13. detsember 2022

Põhjapõder Rudolf ei karda tuisku ja tormi,

väledad jalad just selleks tal ongi.

Jõulumeest aitab, et leiaks ta tee

kõigi lasteni.

Annely Oolup, 12. detsember 2022

Rahvastepall on põnev ja mitmekülgne pallimäng! Neljapäeval, 8. detsembril toimus Orissaares Eesti Koolispordiliidu Lääne regiooni rahvastepalli piirkondlik finaalturniir 1.–3.

klassidele.

Gert Lutter, 12. detsember 2022

Neljandaks loevad meile Ellen Niidu jõululuuletuse Madli-Maria ja Anna Naulainen.

Toredat pühadenädala algust ja kohtume uue looga juba kolmapäeval!

Raagus mets / Ennar TalvikRaagus mets / Eleanor LeedoRaagus mets / Liset Aedmäe
Ene Pidmann, 9. detsember 2022

7.c klass õppis maalima õhu perspektiivi ja kujutama raagus metsa.

Tööde autoriteks on Ennar Talvik, Eleanor Leedo ja Liset Aedmäe.

Triin Kald, 9. detsember 2022

Reedel, 25. novembril käis 8.d klass Kuressaare linnuses näitusel „Elu piimanõus“. Viimastel aastatel on Saaremaa Muuseumi kogud täienenud rea põnevate esemete ja fotodega, mis heidavad valgust metsavendade igapäevaelule.

Ajalootunnis kirjutasid ning mõtisklesid õpilased metsavendlusest ja näitusel nähtu üle.

Kristin Lauri, 9. detsember 2022

21. ja 25. novembril toimus 9. klasside õpilastele transpordiameti poolt korraldatud tasuta koolitus „Iga pidu saab ükskord läbi“. Vaimse tervise nädala raames said kõik üheksandikud oma klassiga koos läbida koolituse.

Artikkel / KlassiloodKes on päkapikk?
Anu Rand, 8. detsember 2022

2.c klass valmistas oma päkapikud paberist voltides. Nüüd piiluvad nad meie tegemisi klassi aknalaual.

Eve Tuisk, 8. detsember 2022

Teisipäeval, 6. detsembril toimunud etlemiskonkursil „Koidulauliku valgel“ pälvis Epp Kristel Tuisk 7.b klassist laureaaditiitli. Epp Kristel võlus kuulajaid Kersti Merilaasi luuletusega „Puravikud“ ning Lydia Koidula luuletusega „Meie kass“.

Meie kooli esindasid väärikalt veel Artur Veelaid ja Richard Sepp 6.a klassist (mõlema juhendaja Liivi Erlenbach) ning Deisy Klimov 8.c klassist (juhendaja Eve Tuisk).

Eve Tuisk, 7. detsember 2022

Kui saatsin novembri keskpaigas Toomas Takkise meiliaadressile (jah, ikka veel sellele Nooruse omale) intervjuuküsimused, kostis ta lustakalt, et ta tõesti proovib neile vastata – me olevat talle paraja hunniku pähkleid pureda saatnud.

Aga nagu kellavärk on vastused minu postkastis novembri viimasel päeval – täpselt nii, nagu kokku lepitud. Ja nagu arvata võis, on pähklid täiesti toomastakkiselikult puretud.

Gert Lutter, 7. detsember 2022

Kolmanda päeva jõululoo Mauri Kunnase raamatust „12 kinki Jõuluvanale“ lugesid sisse Marit ja Miina-Ly Tarkin.

Kaunist pühadeaja jätku ning kohtume taas esmaspäeval!

Annely Oolup, 6. detsember 2022

Laupäeval, 03. detsembril toimus Võrus TV 10 Olümpiastarti I vabariiklik etapp ning meie kooli poisid Andro Jürisson ja Karl Martin Kremm tõid sealt kaksikvõidu.

Youtube video!
Kristin Lauri, 6. detsember 2022

21.–25. novembrini toimus Kuressaare Nooruse Koolis vaimse tervise nädal. Sellel nädalal pöörasime rohkem tähelepanu meie õpilaste vaimsele tervisele. Noored ise toovad vaimse tervisega seonduva, kiusamise ja stressi üheks kõige suuremaks probleemiks koolis ja ühiskonnas üldiselt. Seega on teema kandev ja oluline. Nädala fookuseks olid vaimse tervise vitamiinid. Nendeks on suhtlemine, söök, uni, emotsioonid ja liikumine.

Tiiu Smidt, 6. detsember 2022

23. detsember – 1. jaanuar koolimaja suletud. Häid pühi!

Artikkel / KlassiloodPlanetaariumis oli lahe
Raina Tiidovee, Reet Lasn, 5. detsember 2022

30. novembril oli meie koolis külas planetaarium ja üheskoos käisid paljud klassid põnevaid filme vaatamas.