Teisipäev, 1. oktoober 2024

Rubriik: Uudis
Maria Koppel, 25. aprill 2018

Õpilasvahetus 2018 on selleks korraks lõppenud.

Gert Lutter, 24. aprill 2018

24. aprilli koolituspäeval said kõik koolitöötajad teadmisi tuleohutusest ja sellest, kuidas täpsemalt tulekahju korral käituda. Lisaks said kõik soovijad ka ise proovida tulekustuti kasutamist.

Koolituse ja harjutuse viis läbi Securitas Eesti AS.

Janek Reinaru, lauatennise treener, 24. aprill 2018

Neljapäeval, 19. aprillil korraldas Kuressaare Gümnaasiumi huvikool Inspira koostöös LTK Saarega maakonna kooliõpilastele lauatennise turniiri. Turniir toimus LTK Saare lauatennisesaalis kolmel laual. Võistlusel lõid kaasa 20 noort mängijat Saaremaa viiest koolist: Kuressaare Gümnaasiumist, Kuressaare vanalinna koolist, Saaremaa ühisgümnaasiumist, Valjala põhikoolist ja Kahtla lasteaed-põhikoolist.

Laine Lehto, 20. aprill 2018

Neljapäeval, 19. aprillil külastasid KGd muusikaosakonna projekti "Vilistlased kooli" raames 28. lennu vilistlane, tegevmuusik ja pedagoog Erko Niit koos laulja ja pedagoogi Laura Junsoniga. Aulas toimus kaks kohtumist, kus Erko rääkis oma muusikutee kujunemisest ning elust peale KGd. Laura juures said väärtusliku ettelaulmise ja vokaalkonsultatsiooni kogemuse kaheksa noort KG ja INSPIRA solisti.

Gert Lutter, 20. aprill 2018

8. klass on loovtöödega jõudnud lõpusirgele – täna toimub aulas loovtööde kaitsmine, kus õpilased selgitavad töö eesmärki, tutvustavad töö valmimisel kasutatud meetodeid ja esitavad kokkuvõtte.

Kaitsmine toimub kolmes osas ja kestab päeva lõpuni. Esimesena olid kaitsmisel robootika valdkonna teemad.

Edukat kaitsmist juhendajatele ja õpilastele!

Maria Koppel, 19. aprill 2018

17.–19. aprillil toimuva Kuressaare koolide vahel õpilasvahetuse 2. päeva tagasiside.

Maria Koppel, 18. aprill 2018

17.–19. aprillil toimub Kuressaare koolide vahel õpilasvahetus. Vahetusse läksid KG ja SÜGi 7.–9. klasside õpilased. Õpilasvahetuse korraldamise eesmärk on võimaldada põhi- ja keskkooliõpilastel tutvuda naaberkooli tegemistega. Õpilaste muljed esimesest vahetuspäevast.

Endel Tustit, 18. aprill 2018

TV 10 OS III etapp toimus Tartus.

Nooremate poiste kuulitõukes võistles hästi 5.d klassi õpilane Andri Jürisson. Tulemus 10.41 andis 5. koha ja seega oli Andril asja autasustamisele. Teise auhinnalise koha võitles välja Jasper Haamer. Selleks tuli hüpata uus isiklik rekord 1.65. See tulemus andis 6. koha. Tulemus 1.59 jättis Karl Berensi Jasperi järel seitsmendaks.

Järgmine etapp toimub 25. mail Rakveres.

Inge Jalakas, 17. aprill 2018

Lõppenud nädalavahetusel kulmineerus kolm kuud kestnud Koolitants 2018 tantsude festival piduliku finaalüritusega Paide Muusika- ja Teatrimajas.

Olle Arak, 16. aprill 2018

14. aprillil toimus Jõhvis üleriigiline kooliõpilastele suunatud robootikavõistlus RoboMiku lahing 2018. Meie kool osales lahingus 9 õpilasega 6 võistlusalal. KG parimad tulemused olid I koht alla 13-aastaste Lego sumos ning III koht joonejärgimises.

Uudis / PersonaaliaKG Uhkus – Maidu Varik
KG Uhkus – Hilja Metsmaa ja Maidu Varik / Gert LutterKõneleb äsja KG Uhkuse aunimetuse pälvinud Maidu Varik / Gert Lutter
Madli-Maria Naulainen, 16. aprill 2018

15. aprilli juubeligalal kuulutati välja KG Uhkuse aunimetuse saaja. Selle pälvis KG 40. sünnipäeval kooli esimese lennu vilistlane ja praegune õppealajuhataja Maidu Varik. Ettepanek nominatsiooniks tuli kooli vilistlase Indrek Väli poolt.

Maris Rebel, KG hoolekogu esimees, 16. aprill 2018

KG vanemate rahulolu küsitlusele 2018 vastas tänavu 307 lapsevanemat. Kõige aktiivsemad olid algklasside vanemad ja kõige vähem motiveeritud selgelt abiturientide vanemad.

Uudis / Klassilood6.a kevadprojekt
Ebeliis Truu, 6.a klass, 16. aprill 2018

Tegime oma klassiga 12. aprilli projektõppe tunnis teoks päris kevadprojekti: panime kooliparki üles linnupesakasti saabuvatele kevadlindudele. Meiega koos olid ka Aste põhikooli õpilased, kes pesakasti meile kinkisid ja olid nüüd tulnud tutvuma KGga.

Maidu Varik, 13. aprill 2018

Läheneva koolilõpu üheks märgiks on see, et koos kevadega jõudis lõpule ka Megaaju 21. hooaeg. Finaalvoorus, kus küsimusi oli tavapärasest kaks korda rohkem, osutus kõige edukamaks 7.b klassi võistkond!

Kokkuvõttes suutsid sel hooajal õpetajad oma kogemused maksma panna ning juhtus midagi enneolematut ka Megaaju ajaloos, kus esikolmikus olid seekord ainult õpetajate võistkonnad: I koht – 13Õ, II koht – Takt, III koht – 13Sport.

Õpilasvõistkondade esikolmik oli selline: 11.c, 10.c ja 8.c.

Irene-Liis Saar, 8.b klass, 12. aprill 2018

Kuressaare Gümnaasium tähistab tänavu oma 40. juubelit. Seda tehakse kolme erineva sündmusega. Esimene nendest leiab aset juba käesoleval pühapäeval, 15. aprillil – galakontsert Kuressaare linnateatris. Vilistlastele suunatud pidu toimub 22. juunil ja kooliperele pühendatud pidupäev 1. septembril.

Laine Lehto, 12. aprill 2018

5.–8. aprillini toimus Kaunases Leedu ühe populaarsema ja armastatuma helilooja Juozas Naujalise nimeline koorikonkurss, millest võttis osa ka Saaremaa Poistekoor (dirigendid Veikko Lehto ja Tiina Oks). Saare laulumeestele kujunes võistlus edukaks – koju naasti hõbediplomi ja grand prix´ vooru II koha karikaga. Palju õnne!

Katariin Aer, 9.b klass, 11. aprill 2018

Teisipäeval, 10. aprillil osales 9.b klass Orissaares maakondlikul näitemängupäeval, mis toimus tänavu 20. korda. Meie klassil õnnestus pälvida publiku lemmiku tiitel.

Uudis / ÕppetööPISA 2018 KGs
Anu Saabas, 11. aprill 2018

PISA 2018 põhiuuringus osales meie koolis 49 15-aastast 8. ja 9. klassi õpilast.