Otsi
Artiklite sarjad
- Bookstagramid (61)
- Kümme küsimust (20)
- Vilistlase vaatepunkt (16)
- n päeva lõpetamiseni (39)
- Eesti päev (18)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
5. aprill
- Danylo Baranko 2.a
- Sten Uue 9.d
- Trevo Välisson 7.d
7. aprill
- Andri Luks 8.b
- Helena Grete Reek 7.c
- Kerto Tapo 4.c
- Robert Leppik 5.a
8. aprill
- Hint Pajuniit 1.a
- Martten Pajuste 3.a
- Mirete Sepp 3.b
- Rosanna Kuusk 2.a
- Siim Oopkaup 8.d
9. aprill
- Gregor Teller 9.b
- Kasper Orglaan 6.c
- Remi Siim 2.c
11. aprill
- Gregor Viital 1.b
- Jezebel-Sonee Nõukas 1.c
- Kendra Tuisk 4.c
12. aprill
- Aileen Metsniit 3.c
- Georg Rand 2.c
- Maanuel Mangus 7.b
- Ragnar Lehtjärv 2.c
Töötajate sünnipäevad
6. aprill
- Jaana Puksa*
10. aprill
- Eve Tuisk
11. aprill
- Ann-Mary Kuusk
12. aprill
- Raaja Vahstein*

Ingel Roos Pajuniit, Nooruse kooli 3. lennu vilistlane, õpib Kuressaare Ametikoolis stilistiks. Kui ta põhikooli lõpus päev enne esimest lõpueksamit haiglasse sattus, sai ta aru, et õppimine on küll tähtis, aga enda tervis on veel tähtsam.

Selleks, et Nooruse kooli õpilaste hääl kõlaks selgelt ja kostuks kaugele, anname sõna Sõnaosavate noorte ringi õpilastele, kes avaldavad arvamust neid kõnetaval teemal. Heidi Väli räägib, mida on lugemine talle andnud ja miks on oluline, et noored raamatutest ei kaugeneks.

„On aeg“ räägib poisist nimega Roomet ja tema erilisest võimest näha inimeste pea kohal liivakella, mis inimese vananedes ühe liivatera haaval tühjeneb.
Kuressaare Nooruse Kooli lõpuklass sai võimaluse tutvuda raadio Kadis ja Saarte Hääle toimetuses tehtava tööga. See oli järjekordne võimalus tutvuda uute ametitega ja näha selle töö keskkonda.

Ann on tubli 14-aastane tüdruk, kes ühel päeval leiab keldrist oma ema vana päeviku, mida lugedes saab ta teada, et ta ema pole alati olnud korralik nagu praegu.
Raamat räägib 16-aastasest Stellast, kes otsustab, et tahab lõpuks teada, mis tema perega toimub. Tüdruk saabub suve keskpaigas lastekodusse ja kohtub seal 17-aastase Annabeliga, kes on väga julge ja seiklushimuline.

Kessu Hollo, Nooruse kooli 3. lennu vilistlane, pani õpingud Tartu Jaan Poska Gümnaasiumis hetkeks ootele ja põrutas hoopis vahetusõpilaseks Hispaaniasse. „Soovitan vahetusõpilaseks minemist kõigile,“ ütleb ta.

Selleks, et Nooruse kooli õpilaste hääl kõlaks selgelt ja kostuks kaugele, anname sõna Sõnaosavate noorte ringi õpilastele, kes avaldavad arvamust neid kõnetaval teemal. Esimesena saab sõna Rasmus, kes kirjutab ajaloo tundmise olulisusest.
Kui eelmisel aastal teada saime, et saame endale päris oma koolisõrmuse, oli enamus meist suures elevuses. Eriti tore selle sõrmuse saamise teekonnal oli see, et õpilased said ise erinevaid disaine välja pakkuda.

Ameeriklase Rob Harrelli jutustuse „Vidusilm“ võib liigitada nn sick-fictioni žanrisse, mis kajastab haigusi (nii vaimseid kui füüsilisi) ja nendega toimetulekut. Paralleele võiks tõmmata R. J. Palacio „Imega“, mis mõned aastad tagasi eesti keelde tõlgiti ja millest valminud film sarnaselt raamatule palju austajaid kogus.
Kuressaare Nooruse Kooli 2. lennu vilistlane Laura Lember õpib Kuressaare Ametikoolis juuksuriks. Selle ameti õppimine oli tema suur unistus juba enne kooli astumist.
Laura on tänulik, et põhikoolis hoolikalt keemiat õppis, sest neid teadmisi on praegusel erialal väga vaja.

19. detsembril toimunud võimlemisfestival ja päev hiljem peetud jõulupidu võtsid kokku üheksandike kiire, kuid emotsiooniderohke perioodi, sest need olid selles koolimajas lõpuklassile viimased.
Melani Saat, Nooruse kooli 3. lennu vilistlane, tunnistab ausalt, et teda motiveeris 9. klassis pingutama sõbranna, kelle tulemustele oli soov võrdväärselt vastata. Samas lisab ta, et ka tema enda sees kripeldas vajadus häid tulemusi saada.

4. detsembril käisid meie kooli 4. klassid Kuressaare Teatris vaatamas etendust „Kardemoni linna rahvas ja röövlid“. Toome teieni 4.c klassi arvamused ja kokkuvõtted.

Kätrin Tamira Kanemägi, Nooruse kooli 2. lennu vilistlane, teadis põhikoolis väga kindlalt, et tahab minna ülikooli. Küll aga muutusid aja jooksul tema karjäärieelistused. Seetõttu sai ta aru, et pole mõistlik keskenduda vaid ühele kindlale valdkonnale.

Nooruse kooli 3. lennu vilistlane Elsa Marie Kirs oli põhikoolis võtnud endale sihiks Saaremaa Gümnaasiumi. Kooliaasta edenedes avastas aga enda jaoks hoopis Viljandi Gümnaasiumi – kooli, mis oli täpselt talle! Nüüd õpibki ta Viljandis, kusjuures kõne, et on sinna kooli vastu võetud, tuli täpselt lõpuaktuse ajal.
Ajaplaneerimisoskus, distsipliin on olululised, kuid ei tohi ka unustada, et see on täiesti normaalne, kui alati ei lähe kõik nii, nagu oled planeerinud. Sellest ja paljust muust olulisest kirjutab rubriigis „Vilistlase vaatepunkt“ Kuressaare Nooruse Kooli 3. lennu vilistlane Eva-Lotta Orglaan.
Tähelepanelikkus ning enesejuhtimisoskus aitavad nautida õpiteed. Selle ja teiste oluliste järeldusteni jõuab rubriigis „Vilistlase vaatepunkt“ Kuressaare Nooruse Kooli 3. lennu lõpetanud Reigo Mõlder.
Kuulutused
