Otsi
Artiklite sarjad
- Bookstagramid (61)
- Kümme küsimust (20)
- Vilistlase vaatepunkt (16)
- n päeva lõpetamiseni (39)
- Eesti päev (18)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
5. aprill
- Danylo Baranko 2.a
- Sten Uue 9.d
- Trevo Välisson 7.d
7. aprill
- Andri Luks 8.b
- Helena Grete Reek 7.c
- Kerto Tapo 4.c
- Robert Leppik 5.a
8. aprill
- Hint Pajuniit 1.a
- Martten Pajuste 3.a
- Mirete Sepp 3.b
- Rosanna Kuusk 2.a
- Siim Oopkaup 8.d
9. aprill
- Gregor Teller 9.b
- Kasper Orglaan 6.c
- Remi Siim 2.c
11. aprill
- Gregor Viital 1.b
- Jezebel-Sonee Nõukas 1.c
- Kendra Tuisk 4.c
12. aprill
- Aileen Metsniit 3.c
- Georg Rand 2.c
- Maanuel Mangus 7.b
- Ragnar Lehtjärv 2.c
Töötajate sünnipäevad
6. aprill
- Jaana Puksa*
10. aprill
- Eve Tuisk
11. aprill
- Ann-Mary Kuusk
12. aprill
- Raaja Vahstein*
Veebruari algul veetsid meie koolis kaks vahvat nädalat vahetusõpilased Kirke ja Ketli Kuldre koolist. Tüdrukute muljed olid kahe siin oldud nädala järel nii positiivsed, et noored ei tahtnudki enam tagasi minna ja oleks meeleldi meie kooli jäänudki. Nad harjusid meie suure kooli eluga üsna ruttu, kuigi kontrast nende enda kooliga oli hästi suur. Kuldre koolis õpib ainult sadakond õpilast.
21. veebruaril toimus 1.–3. klassi näitemängupäev Esimene Vaatus, mis sai edukalt taaskord lavalaudadele toodud! Teatripäeva teema oli „TRILL-TRALL“. Jaa-jaa-jaa, tule näita, mida oled sina ära õppind!
Kõik etendused olid väga toredad ja hästi tehtud. Oli tunda, et palju vaeva on nähtud nii siin kui ka sealpool kardinaid. Igal juhul võime oma lavastajate ja näitlejate üle väga uhked olla, sest kõik olid väga tublid!
Teema oli lahti võetud loominguliselt ja laval oli näha palju inspireerivaid tegelasi.
Reedel, 16. veebruaril oli talvelaagri viimane päev. Eelnevatest pisut erinev. Suusad sai viimaseks päevaks varna riputada ja koos lennuga mindi talvisele matkale Seinamäele. Tagasiteel võeti laager kokku ja tagasisidestati toimunut enda jaoks. Laager andis kaheksandikele viie päeva jooksul hulgaliselt emotsioone: rõõmu, naeru, põnevust, julgust, viha, hirmu, üllatusi, nalja. Ka negatiivsed emotsioonid said laagri lõpuks endale positiivse asenduse.
Võtsime sellest veel viimast, mis võtta andis.
Kogu aeg on teadmatus, kas jääd püsti või mitte, kas selle kurvi taga on veel kurv.
Täna saime talvelaagris tunda tõelist laagrimelu. Sportimist jätkus varahommikust hilisõhtuni, ja isegi kui oli tunne, et nüüd oled väsinud ja enam ei jaksa, siis ikka leidus hulganisti neid, kes pallisaalis palli mängisid või jõusaalis lihaseid treenisid. Loomulikult ei puudunud meie laagrist ka vastlapäeva traditsioonid.
Õpilasesinduse valimised sügisel tõid Nooruse kooli õpilasesindusse palju uusi liikmeid. Esimestel kuudel oleme tuttavaks saanud, õppinud üksteist tundma ja teinud koos palju põnevaid asju nii koolis kui ka koolist väljas. Oleme valinud endale juhtkonna ja president Tuule on oma esindusega hoogsalt tööle asunud. Õpilasesindus on justkui turvaline pesa oma liikmetele, aga tahame olla turvaline rääkimispeatus ka kogu õpilasperele.
Novembris leidis aset õpilaskoosolek, kuhu õpilasesindus kutsus igast 4.–9. klassist kolm esindajat. Kohtumise eesmärgiks oli arutelu koolielu teemadel, lahenduste otsimine ja info vahendamine õpilasesinduse, õpetajate, juhtkonna ja õpilaspere vahel.
Kohtumine oli maailmakohviku stiilis. Maailmakohvik on kaasamismeetod, mis võimaldab algatada olulisi vestlusi, leida erinevaid osapooli kaasates olemasolevatele probleemidele lahendusi ning ühiselt otsida tulevikku mõjutavaid uudseid ideid.
Neli aastat tagasi koolitöötajate suvepiknikul, kui enamus inimesi juba laiali oli läinud, juhtus nii, et mõne telefonikõne tulemusena sõitsin ootamatult üldtantsupeole fotograafina kohalikke kollektiive jäädvustama.
Nüüd jõudsin noorte tantsupeoga samasse kohta tagasi, ainult teekond sinna polnud enam nii ootamatu. Kogutud emotsioonid ja elamused on sama vägevad, kuigi tantsijana läbi elatu on hoopis teistmoodi kogemus.
Enne kui viimane õppeaasta alatagi saab, kohtusid 9. klassid Karujärvel, et ees ootavaks aastaks seada koos eesmärke, saavutada ühine hingamine ja veeta lennukaaslastega mõnusad kaks päeva.
Nii see tundus ka minevat. Tavapärased laagritegevused – matk, rühmatööd ja -arutelud, ujumine (ekstreemselt pimedas, aga ka varahommikul), hommikuvõimlemine ja nii edasi ja edasi – suutsid üheksandikud omavahel mõnusalt suhtlema ning ühise eesmärgi nimel pingutama panna. Kogusime kokku mõned mõtted ja toome välja need, mis läbi tagasiside kõikjalt kõlama jäid.
Enne veel kui tutinädal ja eksamid saabuvad, käis 9.a klass lõpureisil Palangal. Kolm päeva ja pikk bussisõit möödusid ülikiirelt – aeg lendabki, kui reisid parima seltskonnaga koos.
Enne vaheaega 20. aprillil toimus Nooruse kooli esimene õpilaskoosolek.
Õpilasesindus kutsus iga klassi (1.–9. klass) 3 esindajat koosolekule. Koos õpetajate ja õpilasesindusega arutleti koolikeskkonnas oluliste teemade üle.
Peab tõdema, et märts oli meie õpilasesinduse jaoks tunduvalt vaiksem kuu kui veebruar ning suuremad tegevused jäävad meil samuti aprilli. Vaatamata sellele ei jäänud me ka tegevuseta.
28. märtsil toimus Kuressaare Nooruse Koolis maakondlik 1.–9. klasside näitemängupäev. Koolid panid end näitemängudega proovile kahes kategoorias: 1.–4 klass ja 5.–9. klass.
Etendusi hindas žürii koosseisus Lelet Aavik-Part, Mihkel Vendel, Kersti Sepp ja Henry Mänd.
Veebruar oli siiani üks kõige tegevusterohkemaid kuid meie õpilasesindusele. Suurimas fookuses olid meil sõbrapäevanädal, vabariigi aastapäev ja HuNt konverents.

Neljapäeval, 2. veebruaril oli talvelaagri viimane päev. Eelnevatest pisut erinev. Suusad sai viimaseks päevaks varna riputada ja koos lennuga mindi hoopis talvisele matkale. Mets oli nagu talvevõlumaa.

Uus aasta, uued kogemused ja uued väljakutsed – õpilasesindus võtab jaanuarikuu kokku.

Oktoobri lõpus sai meie õpilasesindus moodustatud ja saime tegudele asuda. Oleme koos käinud kaks kuud ning selle ajaga oleme nii mõndagi juba teha jõudnud.
Kuulutused
