Otsi
Artiklite sarjad
- Bookstagramid (61)
- Kümme küsimust (20)
- Vilistlase vaatepunkt (16)
- n päeva lõpetamiseni (39)
- Eesti päev (18)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
5. aprill
- Danylo Baranko 2.a
- Sten Uue 9.d
- Trevo Välisson 7.d
7. aprill
- Andri Luks 8.b
- Helena Grete Reek 7.c
- Kerto Tapo 4.c
- Robert Leppik 5.a
8. aprill
- Hint Pajuniit 1.a
- Martten Pajuste 3.a
- Mirete Sepp 3.b
- Rosanna Kuusk 2.a
- Siim Oopkaup 8.d
9. aprill
- Gregor Teller 9.b
- Kasper Orglaan 6.c
- Remi Siim 2.c
11. aprill
- Gregor Viital 1.b
- Jezebel-Sonee Nõukas 1.c
- Kendra Tuisk 4.c
12. aprill
- Aileen Metsniit 3.c
- Georg Rand 2.c
- Maanuel Mangus 7.b
- Ragnar Lehtjärv 2.c
Töötajate sünnipäevad
6. aprill
- Jaana Puksa*
10. aprill
- Eve Tuisk
11. aprill
- Ann-Mary Kuusk
12. aprill
- Raaja Vahstein*
Märtsikuu esimesel nädalal külastasid meie kooli projektipartnerid IISS Tommaso Fiore Modugno Grumo koolist. Koostööprojektist nendega võtab osa kogu meie kooli õpilasesindus ehk 15 liiget.
Nädala jooksul toimusid mitmed toredad ja õpetlikud tegevused, mis hõlmasid nii kultuuri, looduse kui ka sotsiaalse suhtluse avastamist. Külastasime erinevaid kohti Saaremaal ja Muhus, sealhulgas Kuressaare lossi, Saaremaa loomaaeda, Panga panka, Kaali kraatrit, Angla tuulikuid, Muhu noortekeskust, Kuressaare noortekeskust, raekoda ja Saaremaa noortevolikogu.
Linda Männik, Nooruse kooli 3. lennu vilistlane, valis edasisteks õpinguteks Noarootsi Gümnaasiumi, kuna see oli tema huvidega kooskõlas. Kool on pigem väike, kuid õppida on rohkem kui teistes gümnaasiumites – Lindale meeldib, et peab rohkem pingutama. Veel meeldib talle pisikese kogukonna tunnetus.
Linda sõnul tasub gümnaasiumi valides vaadata tutvustusvideoid, käia õpilasvarjuks ja suhelda inimestega, kes huvipakkuva kooliga seotud on, ning küsida n-ö telgitaguste kohta. Õppekava tuleks ka vaadata, kuna õpitavad ained erinevad kooliti. Lõpliku otsuse peab tegema enda sisetunde järgi ja põdeda ei tasu, sest suure tõenäosusega saab see kool, mille valisid, igatahes väga armsaks.
Laupäeva hommikul oli Nooruse kooli basseinis palju sagimist, aga seekord hoopis teistmoodi. Ujulasse ehitati puldipaatidega sõitmiseks võidusõidurada.
Neljapäeval, 20. märtsil toimus Kuressaare spordihoones TV 10 Olümpiastarti järjekordne maakondlik etapp.

Käisin reisil Araabia Ühendemiraatides Dubais. Läksin sinna 10. märtsil ja jõudsin tagasi 17. märtsil. Viibisime perega Dubai linnaosas nimega Marina.
20.–21. märtsil toimusid XVI üleriigilised õppejuhtide koostööpäevad Narvas. Põhirõhk oli seekord eestikeelsele õppele ülemineku teemadel.

Reede, 14. märts algas meie kooli üheksandatele klassidele eesti keele proovieksamiga. Kohe pärast eksamit jätkus päev saksa keele olümpiaadiga 8.-9. klassidele.

Robootikaringi noored – kaks võistkonda Trollid ja Tidrikud – osalesid veebruaris First Lego League Eesti eelvoorus ning saavutasid edasipääsu finaali. Finaalvõistlus toimub Viimsis märtsi viimasel nädalavahetusel ja praegu tehakse ettevalmistusi lõppvõistluseks.

„Kümme küsimust“ on persoonilugude rubriik, kus meie inimesed vastavad lihtsatele küsimustele, mille kaudu õppida tundma kolleege väljaspool nende harjumuspärast rolli.
Sel korral vastab 10+1 küsimusele Kuressaare Nooruse Kooli muusikaõpetaja Liisa Toomsalu.

4.b klassi õpilane Annabel Nuut kujutas solistide lauluvõistlust Nooruse Täheke. Edukat esinemist!
19. märtsil toimusid XXVIII laulupeo „Iseoma“ II maakondlik eelvoor ja ettelaulmine, kus osales kokku seitse mudilaskoori.
Kuressaare Nooruse Koolist osales mudilaskoor Ave Sol-bemoll õpetajate Anita Kanguri ja Helle Ranna juhendamisel.
Juhendajate sõnul esitas koor oma parima etteaste, et olla valmis tulevaseks laulupeoks.
14. märtsil oli koolimajas teistmoodi koolipäev. Pea kogu kool ehitas Goldbergi ahelreaktsioonimasinaid, mis pani proovile õpilaste loovuse, nutikuse ja koostööoskuse.
Esmaspäeva õhtul kogunes Nooruse kooli aulasse mõnus seltskond noori ja vanu, kes kõik ootasid Eesti merineitsit.

3. lennu vilistlane, nüüdne Saue Riigigümnaasiumi rahulolev õpilane Lisette Sepp oli mandrile kooli minekust mõelnud juba kolm aastat, seega oli unistus vaja reaalsuseks muuta. Aga see polnud ainus põhjus kolimiseks – määravaks sai ka keskkond. „Tahtsin muutust ja uut väljakutset, et igav ei hakkaks ja ma tunneks, et on palju veel, mida saavutada,“ ütleb Lisette. Lisaks oli oluline tõsiasi, et mandrikoolid teevad ülikoolidega tihedat koostööd.

See raamat räägib 18-aastasest poisist Kalle Salonenist, kes mängib jalgpallis väravavahi positsioonil.
Pühapäeval, 16. märtsil osalesid Nooruse Ujumisklubi trennilapsed ujumisvõistlusel Karksi-Nuias. Võistlusel nimega Sakalamaa Angerjas (II etapp) sai rinda pista mitmel alal: 25/50/100 m vabalt, 25/50 m rinnuli, 25/50 m selili ning 50 m liblikat.

Kolmapäeval toimunud väitlusvõistlusel „Õpilased vs. õpetajad“ panid oma sõna maksma õpilased. Veenvamad oldi teemal „AI kasutamine koolides ja koolitööde täitmisel tuleks täielikult ära keelustada“, kus õpilased väitlesid AI keelustamise vastu.

7. märtsil toimus Kuressaare Vanalinna Koolis maakonna tehnoloogiavaldkonna ainete olümpiaad 7.–9. klassidele, mille teemaks oli „Teiste rahvaste esemeline ja toidukultuur: Jaapan“.
Kuulutused
