Otsi
Artiklite sarjad
- n päeva lõpetamiseni (40)
- Bookstagramid (62)
- Kümme küsimust (21)
- Vilistlase vaatepunkt (16)
- Eesti päev (18)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
20. aprill
- Karl-Johannes Paas 7.c
21. aprill
- Gustav Kesküla 1.a
22. aprill
- Annamai Laansoo 8.c
- Karl Mattias Kahju 9.a
- Mart-Sander Aru 5.b
- Ron Markus Kivi 2.c
23. aprill
- Heti Rannama 7.a
- Kerdo Sepp 9.c
24. aprill
- Kerden Tänav 8.d
- Sten Saar 4.a
- Stiina Saar 4.a
25. aprill
- Rasmus Ink 9.c
26. aprill
- Mattias Kõrge 6.a
27. aprill
- Oliver Reinart 2.a
- Ramon-Marten Sepp 8.c
Töötajate sünnipäevad
21. aprill
- Eha Põld
23. aprill
- Piret Tuzova
27. aprill
- Janno Tuulik*
- Leili Võrel
- Virge Lember

Õpetajate päeva eel mõeldakse rohkem õpetajatele ja nende töödele-tegemistele. Seda tegid ka 8. ja 9. klassi õpilased, kes panid oma mõtted õpetajast ja nendele mõeldud päevast luulevormi.
Eile pealelõunal läks võim koolimajas traditsiooniliselt meie tulevaste lõpetajate kätte, kui koolijuht Marit Tarkin ja õpetajate päeval direktori kohuseid täitev Johannes Aus võimusümboleid vahetasid.
„Üks pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna,“ on tuttav lause ja sobib nii hästi Lisa Aisato oivaliste piltide kohta, mida võib näha meie kooli raamatukogu vitriinis. Millised lood nende piltide taga end peidavad, sõltub suuresti vaatajast.
Oma mõtteid proovisid sõnadesse seada 7. klassi õpilased.

7. klasside õpilased jagavad oma mõtteid, kuidas raamat on neid rõõmustanud. Alati polegi see rõõm alguse saanud lugemiselamusest, vaid hoopis probleemist, mis vajab praktilist lahendust.

Reedel, 27. septembril osalesid 7. klassid Kuressaare Ametikoolis tänavatoidupäeval. Eesti toidu kuu raames valmistasid sealsed kokaeriala õpilased peakokk Risto Laaneti ja kokaõpetaja Halliki Väli juhendamisel erinevaid kalaroogasid, mida õpilased maitsta said. Lisaks tutvustati ametikooli päevaõppe erialasid ja sai piiluda avatud tundidesse-klassiruumidesse. Meie seitsmendikud on üsna üksmeelsel seisukohal, et selliseid teistmoodi õppepäevi on väga vaja.
9. klassi kunstitundides mindi oma kujutlusvõime ja isiklike kogemuste maailma, et luua teoseid teemal „Minu rahupaik“.
Värvide, vormide ja tekstuuride kaudu mõteldi end kohtadesse, kus end kõige turvalisemalt ja rahulikumalt tunda. Olgu selleks siis reaalne paik looduses, hubane tuba või täiesti kujuteldav maailm – iga töö peegeldab autori vaadet rahule ja vaikusele.
7.a ja 7.c klassi õpilased said ülesandeks luua plakateid, mis reklaamiksid kooli ja tooksid esile selle kõige ägedamad ja erilisemad küljed. Miks on Nooruse koolis äge?
Tööd tõid esile kooli eripärad ja väärtused õpilaste pilgu läbi. Plakatid valmisid grupitöödena.

Loodusõpetuse teema „Aed ja põld“ kutsus 6.c klassi õppekäigule Rautsi tallu. Seal sai õpikutarkust päriselt näha, käega katsuda ja suuga maitsta.
2.b maalis oma suvemälestused rannakividele.
Rahulik sõit supilaudadega mööda Nasva jõge, eemal koolimelust, andis mõnusa stardi kooliaasta algusele. Vestlesime nii eesootavast kooliaastast kui ka noorte tulevikuplaanidest. Oli tõesti mõnus ja turgutav õhtupoolik.
18. septembril toimusid Nooruse koolis õpilasesinduse valimised. Enne valimisi oli kõikidel kandidaatidel võimalik lihvida oma kampaaniaplakateid ja sõnumit koostöös õpetaja Kaisa Sauga, kes veab koolis projekti „Arutlev kool“ ja kes andis kandidaatidele häid nõuandeid ja kindlaid argumente.
Kandideerisid 6.–9. klassi õpilased, et esindada koolikaaslasi ja viia ellu uusi ideid. Valimas käis 323 hääletajat. Enim hääli kogusid 9. ja 8. klassi õpilased, kuid ega teised neist palju maha jäänud.

Ühel päikesepaistelisel kolmapäeval võtsid 6.b õpilased ja giid Anni suuna Lõuna-Saaremaa poole, et tutvust teha seal leiduvate õpperadadega.

Neljapäeval, 19. septembril toimus Taritus Heino Lahe mälestusturniir jalgpallis. Suviselt soe ilm tõi kokku kahe kooli tüdrukute võistkonnad ja 12 kooli poiste tiimid. Lisaks meie kooli tüdrukutele olid kohal veel Aste neiud. Poiste konkurents oli märksa tihedam ning vastasteks olid Luce, Kaali, Pihtla, Valjala, Hariduse, Aste, Kärla, Leisi, Lümanda, Orissaare ja Muhu õpilased.

Eelmiseks reedeks said 5.c klassi õpilased ülesande uurida, milliseid muuseumieksponaate leidub nende kodudes. Üheskoos otsustati, et väärt leiud võiks tuua ka kooli teistele näitamiseks. Nii seatigi klassiruumi üles näitus „Muuseum üheks päevaks“. Leidude tutvustamiseks kujundas igaüks infosildi ja jutustas kaaslastele, kust need asjad pärit on ja miks neid kodudes alles hoitakse

Mari Grepp 2.c klassist jäädvustas paberile oma vahva fantaasialooma.
Enne õpilasesinduse valimispäeva 18. septembril oli igal kandidaadil suurepärane võimalus koostöös Kristini Lauri ning ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse õpetaja Kaisa Sauga lihvida oma valimisplakati teksti. Kaisa, kes juhib meie koolis projekti „Arutlev kool“ ja on ka väitlusõpetaja, andis kandidaatidele väärtuslikku nõu, aidates neil tõsta oma sõnade mõju ja parandada võimalusi edukalt valimistel osaleda. Aga miks ka mitte, saame meie kandidaatidega tuttavaks!
11. septembril toimus Megaaju esimene voor, kus küsimusi esitati putukaliikidest reljeefkaardi tundmiseni ning Arvi taskutest Euroopa suurima loomaaiani.
Mälumänguhooaega alustas 42 võistkonda, neist 5 õpetajate omad.
2.a klass maalis maagilisi seenemaju.
Kuulutused
