Otsi
Artiklite sarjad
- n päeva lõpetamiseni (40)
- Bookstagramid (62)
- Kümme küsimust (21)
- Vilistlase vaatepunkt (16)
- Eesti päev (18)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
20. aprill
- Karl-Johannes Paas 7.c
21. aprill
- Gustav Kesküla 1.a
22. aprill
- Annamai Laansoo 8.c
- Karl Mattias Kahju 9.a
- Mart-Sander Aru 5.b
- Ron Markus Kivi 2.c
23. aprill
- Heti Rannama 7.a
- Kerdo Sepp 9.c
24. aprill
- Kerden Tänav 8.d
- Sten Saar 4.a
- Stiina Saar 4.a
25. aprill
- Rasmus Ink 9.c
26. aprill
- Mattias Kõrge 6.a
27. aprill
- Oliver Reinart 2.a
- Ramon-Marten Sepp 8.c
Töötajate sünnipäevad
21. aprill
- Eha Põld
23. aprill
- Piret Tuzova
27. aprill
- Janno Tuulik*
- Leili Võrel
- Virge Lember

Tasakaal õppimise ja vaba aja vahel ning koostegemise rõõm nii klassi kui lennuga on 9. klassis väga olulised. Sellest ja paljust muust kirjutab rubriigis „Vilistlase vaatepunkt“ Kuressaare Nooruse Kooli 1. lennu lõpetanud Miina-Ly Tarkin.
24. novembri varahommikul asusid 11 meie julget väitlejat Tallinna poole teele, et võtta mõõtu üle-eestilisel turniiril START, mis on Suur Turniir Algajatele Retoorikaga Tegelejatele.
Eelmisel kolmapäeval, 20. novembril toimusid Orissaare spordihoones Saare maakonna meistrivõistlused rahvastepallis 4.-5.klassidele. Nooruse kooli esindasid kaks poiste võistkonda ja üks tüdrukute võistkond. Kokku võistles 13 poiste ja 9 tüdrukute võistkonda.
Koolis me ei õpi vaid õppeaineid, vaid ka suhtlema ja aega kasutama ning planeerima. Sellest, miks need oskused on olulised, kirjutab rubriigi „Vilistlase vaatepunkt“ teises loos Kuressaare Nooruse Kooli 3. lennu vilistlane Triinu Kips.
Eesti keele tunnis tutvus 3.b klass intervjuu koostamisega. Oma oskusi said lapsed kohe ka kooli töötajatega proovida.

Sügisvaheajal käisin perega reisil Prantsusmaal, Hispaanias ja Andorras. Reisi alustasime Lätist, kust lendasime Hispaaniasse. Hispaanias me rentisime auto ja hakkasime sõitma Prantsusmaale.

Teisipäeval, 19. novembril toimus 3.c klassil oodatud pereõhtu.

Nädalavahetusel toimusid Tartus rühmvõimlemise maailmameistrivõistlused. Saaremaa võimlemisklubi Pärl võistlusrühm Aurora saavutas II koha ja Meliora III koha.
Meie kooli ülitublid võimlejad Auroras on Victoria Amanda Aavik, Kätriin Uue ja Mia Gret Jalakas, Meliora võistlusrühmas Iris Väli, Railis Rauk, Liisa Marie D`aloja ja Victoria Laja.
Palju õnne õpilastele, treeneritele ja lapsevanematele!

1.b klassi lapsed ühinesid sel õppeaastal rahvusvahelise lugemisprojektiga „Meie väike raamatukogu“. Projekti eesmärgiks on innustada lapsi lugema ning tutvustada erinevate maade lastekirjanikke.
Kas oled mõnikord tundnud, et tahaks sõbrale head raamatut soovitada, aga ei leia õigeid sõnu? Mõtle, kui peaksid seda sootuks luulekeeles tegema, see tähendab, et peaksid sõnu veelgi detailsemalt valima. Kolmanda kooliastme noored said sellega toredasti hakkama.

„Kümme küsimust“ on persoonilugude rubriik, kus meie inimesed vastavad lihtsatele küsimustele, et õppida tundma kolleege ja õpilasi väljaspool nende harjumuspärast rolli.
Tänases loos vastab kümnele küsimusele Kuressaare Nooruse Kooli õpetaja Liivi Erlenbach.
Sügis oli Liikuma Kutsuva Kooli meeskonna jaoks tegevusterohke. Korraldati sündmusi, algatati uusi tegemisi ja kinnitati selle õppeaasta tegevusplaan. Toimus mitmeid toredaid ettevõtmisi, mis tõid koolipäevadesse rohkem liikumist, rõõmu ja koos tegutsemise võimalusi.
15. novembril toimus TalTech Mektory ruumides projekti Tuleviku Loojad raames tehnoloogia-alane võistlus, kus võistlesid kümne kooli võistkonnad. Meie kooli esindas 7. klassi võistkond, kuhu kuulusid Amanda Metsalu, Karl-Gustav Jõevere, Ott Peeter Tuisk, Hugo Paju ja Gregor Kiider.
Kunstiringi tüdrukute graafilised juurviljad koos värvilisest paberist meisterdatud putukatega. Tööde autorid on Saskia Parts ja Elisabeth Koiduste 4.c klassist.

Õppeprotsessis on oluline teadlik tegutsemine ning oskus leida tasakaalu pingutuse ja lõõgastuse vahel. Oma nippe, kuidas seda teha, jagab rubriigi „Vilistlase vaatepunkt“ veergudel Kuressaare Nooruse Kooli 1. lennu vilistlane Meribel Vahstein.
Imelik oleks november ilma teatrita, sest aastast aastasse on just see aeg, kus Kuressaare Nooruse Kooli lava ootab 7.–9. klasside andekaid noori. Eelmisel aastal leidsime endale uue armastuse, etüüdid, ning vana arm ei roostetanud ka sel aastal. Nii sai 19. novembri õhtu täidetud 15 erineva etüüdiga kolmandalt kooliastmelt.
Punane vaip maha, valgustus paika ning eesriie võibki avaneda. Seekord said noored avastada, mida imelist saab luua sõnatüvest 'ime'. Etüüd etüüdi järel on selge: imed on tõesti olemas, sest selliste etteastete puhul ei saa olla muud selgitust.
4.–15. novembril toimus taas Kopra informaatikaviktoriini I voor 5.–12. klassi õpilastele. Viktoriini ülesanded hõlmavad erinevaid teemasid, nagu arvutiteadus, loogika, riist- ja tarkvara, infoturve, arvutieetika, arvutus- ja sidetehnoloogia ajalugu ning informatsiooni mõistmine ja tõlgendamine laiemas tähenduses.

Kuressaare Nooruse kooli ajaleht Nooruse Meridiaan alustab sel õppeaastal uue rubriigiga „Vilistlase vaatepunkt“, kus meie kooli juba lõpetanud noored jagavad mõtteid ja näpunäiteid, kuidas põhikoolis õppida ja tegutseda, et aeg ja energia oleks mõistlikult jagatud ning eesmärgid saavutatud.
Esimesena mõtiskleb Nooruse kooli 1. lennu vilistlane, praegune Saaremaa Gümnaasiumi abiturient Therese Käen.
Kuulutused
