Otsi
Artiklite sarjad
- Bookstagramid (61)
- Kümme küsimust (20)
- Vilistlase vaatepunkt (16)
- n päeva lõpetamiseni (39)
- Eesti päev (18)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
7. aprill
- Andri Luks 8.b
- Helena Grete Reek 7.c
- Kerto Tapo 4.c
- Robert Leppik 5.a
8. aprill
- Hint Pajuniit 1.a
- Martten Pajuste 3.a
- Mirete Sepp 3.b
- Rosanna Kuusk 2.a
- Siim Oopkaup 8.d
9. aprill
- Gregor Teller 9.b
- Kasper Orglaan 6.c
- Remi Siim 2.c
11. aprill
- Gregor Viital 1.b
- Jezebel-Sonee Nõukas 1.c
- Kendra Tuisk 4.c
12. aprill
- Aileen Metsniit 3.c
- Georg Rand 2.c
- Maanuel Mangus 7.b
- Ragnar Lehtjärv 2.c
13. aprill
- Konrad Tõrv 3.c
- Mariia Tamm 4.a
Töötajate sünnipäevad
6. aprill
- Jaana Puksa*
10. aprill
- Eve Tuisk
11. aprill
- Ann-Mary Kuusk
12. aprill
- Raaja Vahstein*
13. aprill
- Liisa Toomsalu

Kuressaare Nooruse Kooli 7.– 9. klassi poisid on teinud suurepärase hooaja, kindlustades esmalt Saare maakonna koolidevahelise võrkpalliturniiri võidu ning pääsedes edasi Eesti Kooliliiga Põhja-regiooni turniirile.
Märtsikuu esimesel nädalal külastasid meie kooli projektipartnerid IISS Tommaso Fiore Modugno Grumo koolist. Koostööprojektist nendega võtab osa kogu meie kooli õpilasesindus ehk 15 liiget.
Nädala jooksul toimusid mitmed toredad ja õpetlikud tegevused, mis hõlmasid nii kultuuri, looduse kui ka sotsiaalse suhtluse avastamist. Külastasime erinevaid kohti Saaremaal ja Muhus, sealhulgas Kuressaare lossi, Saaremaa loomaaeda, Panga panka, Kaali kraatrit, Angla tuulikuid, Muhu noortekeskust, Kuressaare noortekeskust, raekoda ja Saaremaa noortevolikogu.

26.–27. veebruaril toimus kooli töötajate õppereis Viljandisse, mille raames külastati Viljandi Jakobsoni kooli ja Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemiat. Õppereisi raames saime tutvuda kahe väga erineva iseloomuga õppeasutusega ja vaadata Ugala teatri etendust „Uus tüdruk“.
TORE konverents „Teisel planeedil“ tõi kokku 150 osalejat üle Eesti ning pakkus seiklusrikka ja meie koolile omase noorusliku programmi, mis ühendas omavahel praktilise tegevuse ja mõtestatud arutelu. Tugiõpilasprogramm on Eestis olnud 29 aastat ja just seda tähistasimegi koos 7.-8. veebruaril. Oli ülisuur rööm, et seekord meie koolis kokku saadi.
Eelmisel nädalal saite lugeda meie 8. klasside tegemistest Käärikul, nüüdseks oleme kenasti koju tagasi jõudnud ja aeg on laager kokku võtta. Nädala jooksul õpiti suusatama nii Käärikul kui Tehvandil, matkati Tehvandi suusahüppetorni juurde, käidi sõitmas mäesuuskade, lumelaua ja tõukekelguga, õpiti tundma lennukaaslasi ja iseennast. Viimasel päeval matkasid osad Seljamäele ja ülejäänud lend nautis Otepääl tuubiga mäest alla kihutamist. Tagasiteel koju said kõik osalised vastata küsimustele, et peegeldada ja tagasisidestada nädalat nii endale kui ka meile. Võtame selle nädala siis sedasi kokku.
Kolmas päev sarnanes liikumistegevuste mõttes üsna palju eelmisele päevale. Kolmes grupis käidi taas Pühajärvel, Kuutsemäel ja Tehvandil, sedakorda mäesuusa asemel lumelaud. Söök on maitsev, pingutusest tulev väsimus kasvab, mitmed magasid hommikul sisse.
Laagri teisel päeval jagus tegevusi õue mitmes kohas: murdmaasuusatajad olid Tehvanil, mäesuusatajad Kuutsemäel ja tõukekelgud sõitsid Pühajärvelt Käärikule. Päeva teises pooles suusatati Kääriku radadel ja õhtul sai nautida sooja sauna, tunnustati päeva tegijaid ja pandi end proovile AjuKäärikul.
Erasmus+ koostööprojekt kooliga Itaaliast võimaldas 6. klassi õpilastel 12.–17. jaanuaril Põhja-Itaaliat külastada. Meie koolist osales selles projektis 12 õpilast: Anna Naulainen, Ekke Kirs, Grette Väli, Isabella Kuusk, Kerttu Väli, Liisa-Marie Vaher, Ly-Sandra Reimal, Mikk Martti Mägi, Morris Püüa, Silver Roosleht, Teneli Kaljo, Vanessa Laul. Neid saatsid Ruth Rist, Marvi Mäeots ja Kristin Lauri.

Südamest tänu kõigile, kes panustasid meie heategevusturu õnnestumisse. Olgu selleks annetatud esemed, jagatud aeg, ostetud tooted või lihtsalt kaasaelamine!
Tänu teie kõigi ühisele pingutusele õnnestus meil koguda 860 eurot, mis läheb Saaremaa Vähiliidule nende tänuväärse töö toetamiseks.



28. novembril toimus kolmas Saaremaa haridusvõrgustiku kohtumine, kus õpetajad said kohtuda meie kooli vilistlase ja eduka ettevõtjaga. Martin Villig veetis Kuressaares terve päeva, alustades kohtumisega kodukooli 8.–9. klassi õpilastega ning jõudes päeva jooksul enne õhtust kohtumist külastada ka teisi linna koole.
Sügis oli Liikuma Kutsuva Kooli meeskonna jaoks tegevusterohke. Korraldati sündmusi, algatati uusi tegemisi ja kinnitati selle õppeaasta tegevusplaan. Toimus mitmeid toredaid ettevõtmisi, mis tõid koolipäevadesse rohkem liikumist, rõõmu ja koos tegutsemise võimalusi.
Nooruse kooli kodutütred ja noorkotkad käisid 2.-3. novembril Pidulas laagris, lisaks osales kaks kodutütart Kärlalt.
Tegelesime orienteerumise, rividrilli, raadioside ja kaardi koordinaatidega. Hea kogemuse saime orienteerumiselt, eksisime mitu korda, aga õppisime selle käigus paremini üksteist tundma ja saime rühmakaaslastega lähedasemaks.
Kolmapäeval, 8. oktoobril külastas Kuressaare Gümnaasiumi 30. lennu vilistlane Kauri Pannas 7. klasside noori, et rääkida oma rallikogemusest ja inspireerida neid oma hobidega tegelema. Kauri, kes töötab igapäevaselt küll teisel alal, on ka rallikaardilugeja. Oma loos rääkis ta, kuidas tasakaalustada mitmeid kirgi ja karjääriteid, tuues näiteks ka oma armastuse võrkpalli vastu ning selgitades, miks ta siiski valis teise karjääri.
Nooruse kooli kolmas lend veetis 4.–7. mai Leedus reisides. Meeldejäävaimad hetked olid seotud koosolemisega, täites iga päeva erinevate emotsioonide ja seiklustega, kus nii mõningad täiesti tavalised tegevused said sõpradega koos uue tähenduse. Klassikaaslastega veedetud aeg oli eriti oluline, luues sidemeid ja uusi mälestusi. Raske matkamine düünidel ja paduvihmaga Palangas jalutamine andsid reisile seiklust ja avastamisrõõmu. Delfinaariumi külastus tõi esile erilisi emotsioone ning õhtusöögid sõpradega olid täis naeru ja head seltskonda. Kuidas reis aga täpsemalt kulges ja milliseid emotsioone see osalistes tekitas?
ERASMUS+ projekt viis meid seiklusele Lõuna-Itaaliasse, kus külastasime Modugno linna ja selle kooli võlusid. 23.–29. aprillil käisid kaksteist 8.a klassi õpilast, nende klassijuhataja Elis Nõu ja noorsootöötaja Kristin Lauri õpirändel. Itaalias viibides ööbiti kohalikes peredes. Igal osalejal oli oma host (Itaalia õpilane, kes meid oma kodus ja peres võõrustas). Just see kogemus andis sellele nädalale tõelise autentsuse ja väärtuse.
25.–29. märtsil külastasid Kuressaare Nooruse kooli 8.c klassi õpilased ERASMUS+ projekti„Kultuuridevahelised erinevused“ raames Sloveeniat. Täpsemalt Ptuj linna kooli OŠ Breg. Õpilastega olid kaasas Virge Lember, Kristin Lauri ja Anneli Meisterson.
OŠ Bregi kool on meile varasemalt hea partner olnud mitmes projektis, seega olime juba teadlikud, et tegemist on imeilusa linna ja lahkete võõrustajatega.

1. aprillil toimus Nooruse koolis lõimingupäev, mis seekord keskendus saarlusele. Selle käigus lahendasid 7. klassid koos müsteeriumi „Kuhu kadus Maria?“ 7. klassid jaotati lennuülesteks gruppideks, iga grupp sai endale värvi ja erineva liikumisplaani.
Kolmapäeval, 20. märtsil toimus Kuressaare Hariduse koolis Saare maakonna koolide Jäljendusvaadend 2024. Sündmust korraldasid eelmise aasta grand prix' võitja Kuressaare Vanalinna Kool ning külalislahke Kuressaare Hariduse Kool.
Kuulutused
