Neljapäev, 3. oktoober 2024

Intervjuu / PersonaaliaKuidas läheb?
Anu Liik, 10. juuni 2022

„Kuidas läheb?“ on rubriik, kus koolileht Nooruse Meridiaan uurib, kuidas läheb meie sõpradel, kooliga tihedalt seotud (olnud) inimestel ... sest me päriselt tahame teada, kuidas teil läheb! Sarja seekordses loos räägivad meile oma tegemistest eelmisel aastal meie koolis matemaatikat õpetanud Andra Allmägi, Enda Torga ja Ulvi Vahter, kes praegu jätkavad sama tegevust Saaremaa Gümnaasiumis.

Oskar Tulk 7.b, 9. juuni 2022

7. klassid on õppeaasta jooksul õppinud intervjuud kirjutama. Sel korral jagame lugu Kuressaare Gümnaasiumi 8. lennu vilistlasega, ajakirjanik Mehis Tulgiga.

Reet Lasn, 9. juuni 2022

Nii nagu sügiselgi, toimus 1. kooliastmel tore õuesõppepäev – „Suvele vastu“. Sügisene õppepäev peeti maastikumänguna kooli metsas. See üritus meeldis lastele väga. Seekord läksime vallutama lossiparki.

Anita Kangur, 8. juuni 2022

Meie kooli mudilaskoor Ave Sol-bemoll osales 3.–4. juunil Kosel toimunud VIII mudilaskooride festivalil pealkirjaga „Pisike puu“. Repertuaarivaliku ning mitmekülgse tegevusprogrammi kaudu kandis see endas hoolivust, imetlust ja austust meid ümbritseva looduse vastu.

Intervjuu / PersonaaliaKuidas läheb?
Eve Tuisk, 7. juuni 2022

Seekord räägivad oma tegemistest Maidu Varik, Merike Kivilo ja Riina Haljas.

Maastikupäev Karujärvel / Diana MattMaastikupäev Karujärvel / Diana MattMaastikupäev Karujärvel / Diana Matt
Raina Tiidovee, 7. juuni 2022

Eelmisel reedel tulid kõik kolmandikud kooli väikese ärevusega hinges, sest toimus nende ühine lennuüritus maastikupäev Karujärvel.

Kristin Lauri, 6. juuni 2022

Mais külastasid neli Kuressaare Nooruse Kooli õpilast ning kaks koolipoolset saatjat rahvusvahelise Erasmus+ projekti „Eco-Friendly Robotics for a Future Green World“ raames  Kreekat, täpsemalt Korfu saart. Kreekas võõrustas meid põhikool Geniko Lykeio Lefkimmis.  Seekord osalesid 7. klassi õpilased Anna Hamburg, Hanna Elise Aavik, Liisa Naulainen ja Emma Tarus, õpetajatena olid kaasas Olle Arak ja Kristin Lauri.

Reet Lasn, 6. juuni 2022

1.a ja 2.a klassi õpilased avaldasid arvamust, miks on elus matemaatikat vaja.

Ene Pidmann, 4. juuni 2022

7.b klassi õpilase Kristel Salda guašimaal „Head vaheaega!“

Madli-Maria Naulainen, 3. juuni 2022

Laager sai ootamatult ruttu läbi. Tagasiside põhjal saab öelda, et laager õnnestus väga hästi. Nauditi kõiki erinevaid töötubasid, mõnedele meeldis rohkem üks, teistele teine. Lisaks töötubadele õpiti ühisest toimetamisest näiteks tubade korrashoidu ja voodipesude panemist, puhtuse hoidmist ja õigeaegset kohalejõudmist kokkulepitud punkti. Saadi teadmisi loodusest ja arendati loovust, veedeti ühiselt aega. Oleme tänulikud kõigile, tänu kellele laager teoks sai, laagripealikule Gretele, klassijuhatajatele ja kõigile õpetajatele, kes laagris kaasas olid ning töötubasid sisustasid. Aitäh kõigile noortele, kes kaasas olid ja tublisti laagrieluga toime tulid!

Maren Aaviste, 3. juuni 2022

Käesoleval õppeaastal on mitmed tulevased õpetajad teinud oma praktikat Kuressaare Nooruse Koolis. Kolmandale kooliastmele andis matemaatikatunde meie kooli vilistlane Lisete Pukk. Kuidas tal läks?

Ülle Jasmin, 3. juuni 2022

1.a klass luges jaanuarist maini kokku viis raamatut. Õpilaste lemmikuks valiti „Vilista mulle, Johanna“, autor Ulf Stark. Tublimatel oli võimalus lugeda ka rohkem raamatuid ja nad said täita bingot.

Artikkel / KultuurPikapäevakunst
Diana Matt, 3. juuni 2022

1. juuni lastekaitsepäeval joonistasid pikapäevarühma lapsed kriitidega asfaldile lõbusa pildi suveootusest. Et tänaseks on vihm pildi juba ära pesnud, siis avaldame selle meenutamiseks koolilehes!

Tiiu Smidt, 2. juuni 2022

Koolimaja ja ujula lahtiolekuaegade info leiad siit!

Inge Jalakas, 1. juuni 2022

26. mai hommikult sõitis bussitäis õpilasi Hiiumaale tähistama Nooruse kooli esimest Pärlipäeva. KG ajastu järgi toimunuks üritus 27. korda.

Artikkel / KlassiloodTervislik eluviis 3.c klassis
Katrin Kannik, 1. juuni 2022

3.c klassi õpilastel valmisid paaristööna tervislikku eluviisi propageerivad tööd nii sõnas kui ka pildis.

Artikkel / Klassilood7.d ja 2.a koos lilli istutamas
Koos lilli istutamas / Reet LasnKoos lilli istutamas / Reet LasnKoos lilli istutamas / Reet Lasn
Kätriin Maiste 7.d, 1. juuni 2022

Reedel käisid 7.d ja 2.a klassi õpilased koos kooli õuel olevatesse lillekastidesse lilli istutamas.

Uudis / KultuurKülalised Soomest
Helle Rand, 31. mai 2022

Reedel, 27. mail külastas meie kooli üks koor Soomest, nimelt Katedraalikooli koor Espoost. Tütarlastekoor Vocaliisa võttis nad vastu ja toimus ka kahe koori kohtumine ja ühine laulmine.