Otsi
Artiklite sarjad
- Kümme küsimust (27)
- Bookstagramid (63)
- n päeva lõpetamiseni (40)
- Vilistlase vaatepunkt (16)
- Eesti päev (18)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
22. juuli
- Kristiina Andreas 9.c
- Marin Aavik 1.a
- Ron Ronert Burk 1.b
- Yeva Poluianova 7.b
23. juuli
- Artur Jõeveer 3.a
- Karl Gustav Kermik 6.c
24. juuli
- Kenneth Heinväli 4.c
25. juuli
- Kätriin Uue 7.c
26. juuli
- Henry Prostang 6.b
- Loore Levisto 9.c
- Stella Matt 3.c
27. juuli
- Eti Nõgu 7.d
28. juuli
- Hendriko Roger Luptov 4.c
- Johann Viktor Vits 7.d
- Liisa Heina 7.a
- Marie Aavik 5.a
29. juuli
- Marta Aavik 3.a

Täna, 20. novembril, rahvusvahelisel laste päeval, tähistatakse vägivallavaba päeva. Igal lapsel on õigus inimväärsele ja tema isikut austavale kohtlemisele. Rahvusvahelise laste päeva tähistamise algatas ÜRO peaassamblee juba 1953.aastal. Sel päeval 1989. aastal võeti peaassamblee poolt vastu lapse õiguste konventsioon. Konventsioonis on kirjas:

Neljapäeval, 21. novembril algusega 18:30 toimub Kuressaare Gümnaasiumi aulas 15. korda Suur Teatriõhtu. Ootame enda õpetajaid, vilistlasi, gümnasiste ja 9. klassi õpilasi teatrisaali, et üheskoos vaadata, mida põnevat tsirkuseteema avanud gümnasistid lavale toovad. Teatriõhtu on koolisisene üritus, kuna meie aula mahutab korraga 250 teatrikülalist. Vilistlastel palume aula ees olevas lauas end registreerida. Teatrihuvilisi väljastpoolt maja ootame meie Teatrigalale 27. novembril, piletid hinnaga 2 eurot müügil ruumis 302.
6.-17. novembril toimus TTÜ spordihoones robotivõistlus Robotex 2013. KG Robootikaklubi osales üritusel neljas võistluskategoorias kümne roboti ning 18 õpilasega.

31. jaanuarist - 2. veebruarini 2014 toimub Kuressaare Gümnaasiumis Eesti noorte lauljate konkurss Solistica. Kuni 2. detsembrini saavad solistide juhendajad saata oma õpilaste mp3 formaadis helisalvestused konkursi demovooru, selleks on avatud veebilehel http://www.oesel.ee/solistica registreerumine.

Ka publikul saalis oli teatriõhtust põnevaid mõtteid...

Juba 11. detsembril on koolis võimlemisvõistlused. See tähendab seda, et on aeg alustada omaloominguliste kavade koostamisega.

Hiljutisel Saaremaa rallil tõsisema võidusõidu teinud Kenneth Sepp 11.c klassist sihib kõrgeid eesmärke, kuid selleks on vaja palju õnne ja raha.

Pühapäeva varahommikul kogunesime kooli ette, et alustada sõitu Tallinna teatrisse.

16.-17. novembril toimusid Rapla Vesiroosi Gümnaasiumis selle hooaja esimesed keskkoolide Eesti meistrivõistlused väitluses. I etapi teemaks oli Eesti Väitlusseltsi poolt määratud "Demokraatlikud riigid peaksid boikoteerima Soti olümpiamänge" ning räägitud sai nii seksuaalvähemustest kui ka lääne mõjust meie suurnaabrile Venemaale.

Kubistlik kompositsioon "Killud unistustest" (kõik mustvalged pildid võivad peita endas hoopis midagi muud kui esmapilgul paistab). Karolin Kärm, 9.a klass
Neljapäeval, 14. novembril toimus Kuressaare Gümnaasiumi aulas Väike Teatriõhtu, kus astusid üles 7.-9. klassid ning teemaks oli "Mina ja minu maailm". Õhtu juhatasid sisse Cristo Prostang ja Karl Romet Uljas. ürii koosseisu kuulusid Liivi Väli, Hiie Kuusk, Argo Sannik, Merle Rekaya (esinaine) ning Morten Mägi Ravn. Suur tänu Heidi Truule õhtu korraldajale ja õpilaste juhendajale, samuti kõigile aineõpetajatele ja klassijuhatajatele! Õhtust lähemalt ...
ehk teatriõhtul 4.-6. klassidele jõudis lavale 9 omanäolist põnevat lavalugu, mida ilmestas hea lavakõne, näitlejate koostöö, põnevad rollilahendused, leidlikud kostüümid ja lavaliikumise leiud. Väike teatriõhtu tõestas, et iga aastaga õpivad meie noored näitlejad laval julgemalt toimetama ja seda arengut on vahva jälgida. Suur tänu kõigile näitetruppidele, juhendajatele ja õhtu korraldajatele Sirje Mehikule ja Reet Välissonile! Marit Tarkin, humanitaarosakonna juhataja
Õhtu tulemustest lähemalt...

... üheksal 10.b klassi liikmel. 8. novembril toimuski meie klassil tore koosviibimine, kus tähistasime kõiki sügisesi sünnipäevi.

Neljapäeva õhtul, 7. novembril, kogunes 10.a klass vaikselt kooli aulasse. Kui tavaliselt teeme sel ajal kodus oma tegemisi, siis see õhtu valmistusime klassiööks. Plaaniks oli teha paari tunnine näidendi proov ning ülejäänud öö veeta koos klassiga koolimajas.

8.-10. november toimus Tapa Gümnaasiumis Eesti Õpilasesinduste Liidu 29. üldkoosolek. Kohal oli umbes 250 inimest 198 erinevast Eesti koolist. Meie kooli õpilasi esindas Ave Mägi (9.a).

Neljapäeval, 14. novembril algusega 18:00 toimub Väike Teatriõhtu meie kooli 7.-9. klassidele. III kooliaste etendab just neile olulisi lugusid. Etenduse aineseks võis kasutada nii noorsooromaane kui ka omaloomingut. Oluline on, et lavale jõudvad etendused kõnelevad nii noortele endale kui publikule.

3.b klassi krõllid
7. ja 8. novembril kogunesid keemiahuvilised KG keemiaklassi, et osa võtta esimestest õpikodade programmi raames toimuvatest keemia praktikumidest. Huvilisi 10.-12. klassist kogunes esimesel korral kokku 10, meie koolist 8 (Kristel Sepp, Diana Turja, Meelika Seppel, Johanna Randmets, Karl-Martin Lember, Geivi Lember, Mirjam Tenno, Kati Vahter) ja SÜG-st 2 õpilast (Reedik Sõber, Krete Saak). Üheks praktikumi juhendajaks oli meie kooli vilistlane Sigrid Selberg, kes nüüdseks on jõudnud oma keemiaõpingutes TÜ magistriõppe tasemele.
Kuulutused
