Otsi
Artiklite sarjad
- Kümme küsimust (27)
- Bookstagramid (63)
- n päeva lõpetamiseni (40)
- Vilistlase vaatepunkt (16)
- Eesti päev (18)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
19. juuli
- Sebastian Tasa 8.d
20. juuli
- Eliis Mõik 3.b
- Grete Lindau 4.b
- Janetta Rannik 2.b
21. juuli
- Aleksander Ley 5.a
- Kirke Niit 5.c
- Rasmus Arop 2.a
- Vladyslav Melnyk 7.d
22. juuli
- Kristiina Andreas 9.c
- Marin Aavik 1.a
- Ron Ronert Burk 1.b
- Yeva Poluianova 7.b
23. juuli
- Artur Jõeveer 3.a
- Karl Gustav Kermik 6.c
24. juuli
- Kenneth Heinväli 4.c
25. juuli
- Kätriin Uue 7.c
26. juuli
- Henry Prostang 6.b
- Loore Levisto 9.c
- Stella Matt 3.c

Juttu tuleb seekord Päikesesüsteemist üldisemalt, et mis see on, milliseid planeete see endas sisaldab. Samuti tuua põnevaid fakte, näitekst et Jupiter on teiste planeetide "päästja" kosmoseprahist, või et Saturnil on 18 kuud

13.-17. jaanuarini toimus KG õpilaste ja õpetajate vastukülaskäik venekeelsesse Tallinna Sakala Eragümnaasiumi, kelle esindajad olid meie koolis nädal aega novembrikuus.

1. poolaastal oli meie klassil mitmeid vahvaid ettevõtmisi. Novembri alguses toimus väikeste sõpradega 2.a klassist klassiõhtu. Korraldasime pisikestele mänge, millest lapsed tõsiselt pöördesse läksid. Mängude hulka kuulusid vanad tuntud mängud nt vanaema lõngakera, pikk nina ja silmade pilgutamine.

Kuressaare Gümnaasiumi vilistlased Mati Vait 28. lennust ning Rauno Viskus 31. lennust toetasid tehniliste vahenditega KG Robootikaklubi. Mõlemad tegutsevad aktiivselt infotehnoloogia valdkonnas ning seepärast valisid nad ka oma vana hea kooli meeles pidamiseks ning toetamiseks just robotiehituse, mis arendab lisaks tehnilistele oskustele ka sügavamat vilumust arvutiprogrammide loomises.

Kui külmakraadid ei lase õues lumememme meisterdada, siis 2.b klassi lapsed tegid seda klassis.
Tänasel õhtul hingas kogu KG pere pea 4 tundi ühes rütmis kaasa elamaks meie suurepärastele korvpallitiimidele. Kogu ettevõtmist kureerisid Siim Pildre, Endel Tustit ja KG fänniliikumise eestvedaja Henri Rump. Ja see juhtus - ajalooline võit nii tütarlastelt kui noormeestelt! Palju õnne KG kossuässad ja KG fännid, teid kõiki oli täna tribüünidelt ütlemata ülev vaadata! Lähemalt kommenteerivad Henri Rump, Silver Ringvee ja Richard Kesküla...

"Solistica ootuses". Töö autoriks on Ave Mägi 9.a klassist.

Megaaju V vooruga jõudis selle-aastane turniir poole peale. Kõige enam punkte on senini kogunud 12.a võistkonnad, neile järgneb senine liider 12.b ja õpetajate võistkonnad. Noorematest on parimal positsioonil 9.a, 8.b ja 6.c võistkonnad.
NB! Alates järgmisest voorust põhineb üks küsimus alati Meie KG sisule!

Nimi: Triin Kand, lend: 32, klass: kõige ägedam C, klassijuhataja: kõige ägedam Kaarin Peet

Seoses kooli töötajate õppereisiga 06.-07.veebruaril, koolis päevakava järgset õppetööd ei toimu. Õpilastele antakse nendeks päevadeks iseseisev kodune töö, mis on märgitud eKooli või ka õpilaspäevikusse. Soovitame õpilastel olla ka võimalusel palju õues ja tegeleda erinevate talispordialadega.

Austatud 1.-3. klassi õpilaste vanemad!
Kuressaare Gümnaasium alustas eelmisel aastal lastevanematele mõeldud koolitussarjaga "Õppijat toetava hindamise põhimõtete rakendamine lapse toetamisel kodus". Koolitussari on üles ehitatud uudsel õppemeetodil: kõik koolitusega ühinevad vanemad moodustavad õpikogukonna ja alustavad moderaatorite juhendamisel õppetööd, mis keskendub enda lapse toetamisele, hindamise põhimõtete, käitumise ja lapse enesejuhtimise arendamisele ja lapse õpimotivatsiooni hoidmisele. Koolitusest täpsemalt...

Laupäeval, 18. jaanuaril toimus meie koolis 28. üle-eestiline emakeeleolümpiaad 7.-12. klassidele. Osavõtjaid oli arvukalt - 7.-9. klasside esindajaid üle maakonna pea 80 õpilast ja gümnaasiumiosas 43. Olümpiaad keskendus keeleuuendustele, ajaloolise keele ja ka slängi tundmisele ning keele üldistele seaduspärasustele. Meie kooli esindas olümpiaadil 22 põhikooliõpilast ja 23 gümnasisti. Suur tänu kõigile osalejatele ja teie juhendajatele, tubli töö! Eriliselt särasid 10. klassid, kes töid koolile kolmikvõidu. Tulemustest lähemalt:

Aasta lind 2014 - jäälind. Töö autoriks Angeelika Siinor 3.b klassist

Neljapäeval, 16. jaanuaril olime viis tundi koolis ja pärast külastasime Vene Teatrit.

14. jaanuari õhtul kihas KG aula väikestest pidulikes riietes, aga veidi ärevatest mudilastest. Nimelt oli algamas huvikooli Inspira traditsiooniline Väike talvine kontsert.

Kolmapäeval, 15. jaanuaril oli meil ainult kaks tundi: füüsika ja eesti keel, peale seda läksime aulasse, kus toimusid erinevad mängud.

Teisipäeval, 14. jaanuaril algasid tunnid kell 8:15. Esimene tund oli eesti keel. Eesti keele tund oli päris huvitav. Õpilased õppisid ma- ja da- tegevusnime.

Kui mäletate, olid novembris meie koolis vahetusõpilased Tallinna Sakala Eragümnaasiumist, kes õppisid meil eesti keelt ja elasid meie õpilaste kodudes. Nüüd kutsuti meid vastukülaskäigule.
Kuulutused
