Otsi
Artiklite sarjad
- Kümme küsimust (27)
- Bookstagramid (63)
- n päeva lõpetamiseni (40)
- Vilistlase vaatepunkt (16)
- Eesti päev (18)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
18. juuli
- Anastasiia Selivonenko 9.d
- Mairo Mäeorg 4.b
- Sandra Jõgismaa 6.c
19. juuli
- Sebastian Tasa 8.d
20. juuli
- Eliis Mõik 3.b
- Grete Lindau 4.b
- Janetta Rannik 2.b
21. juuli
- Aleksander Ley 5.a
- Kirke Niit 5.c
- Rasmus Arop 2.a
- Vladyslav Melnyk 7.d
22. juuli
- Kristiina Andreas 9.c
- Marin Aavik 1.a
- Ron Ronert Burk 1.b
- Yeva Poluianova 7.b
23. juuli
- Artur Jõeveer 3.a
- Karl Gustav Kermik 6.c
24. juuli
- Kenneth Heinväli 4.c
25. juuli
- Kätriin Uue 7.c
Töötajate sünnipäevad
18. juuli
- Marvi Alder

23. veebruaril koolimaja avatud 9:00-14:00. 24. veebruaril koolimaja suletud.

14. veebruaril ehk sõbrapäeval algas Räpina Aianduskooli "Sõbrapäeva tomatiprojekt".

Eesti Meistrivõistlused väitluses on ukse ees ja juba reede õhtul on Kuressaare Gümnaasiumis 126 väitlejat ja kohtunikku avamas väitlusvõistlust. Mõtteid väitluse ja eelseisva ürituse teemal vahendas Märt Kütas, Eesti Väitlusseltsi poolne korraldaja, kes oli heal meelel nõus küsimustele vastama. Üritusest lähemalt...

21.-23. veebruaril leiab aset Eesti väitlusmeistrivõistluste II etapp Kuressaare Gümnaasiumis. Selline retoorikute suurüritus toimub Saaremaal esimest korda. Pea 130 noort üle riigi nii Tartust, Jõhvist, Nõost, Rakverest, Tallinnast, Pärnust kui ka Kuressaarest asuvad seekord väitlema ühiskonnas väga olulisel teemal – Ukraina valikute ja võimalike otsuste üle. Koos pea 100 väitlejaga võistleb KGs ka 4 saarlaste võistkonda – kaks tiimi meie koolist, üks meie naaberkoolist ja vahva, et astume välja ka ühe KG-SÜG ühisvõistkonnaga. Võistlusest lähemalt...

Neljapäeval, 13.veebruaril algas lastevanemate koolitus "Õppijat toetava hindamise põhimõtete rakendamine lapse toetamisel kodus". Koolitus koosneb 3 sessioonist ja keskendub enda lapse kui õppija arendamisele ja toetamisele kodus, samuti koostööle õpetajate ja kooliga. Esimesel sessiooni teemadeks olid uus õppekava, õppijat toetav hindamine, meie kooli põhimõtted ja areng (õpetajate koolitamine, põhimõtted jne) hindamisel.

10. veebruaril käisid paljud Kuressaare Gümnaasiumi õpilased vaatamas VAT Teatri etendust Netis sündinud, mis on "lugu armastusest, sõprusest ja mõistmisest, kuid ka uljusest, üksindusest, valedest ja lihtsameelsusest maailmas, kus virtuaalselt ongi päriselt ning võimalusi on ohtudega võrdselt". (kavaleht) Etendus on inspireeritud noorte endi lugudest ja mõtetest. KG 12.c klass jagab oma muljeid.

Sel ajal kui meie kaheksandikud Lõuna-Eestis suusatasid ja ülejäänud kool personaalsete ülesannetega kodus rinda pistis, viibisid paljud meie kooli pedagoogid koolitusreisil. Samuti Lõuna-Eestis.

Pühapäeval, 9. veebruaril, luuvalupäeval toimus 10.b klassil järjekordne sünnipäevade tähistamine - peeti talviseid hällipäevi. Sel korral oli sünnipäevalapsi tunduvalt vähem kui sügisesi, kuid peomeeleolu oli siiski kõigil olemas.

14. veebruaril käisid meil külas kolm raamatukogutöötajat. Nad rääkisid meile Nukitsa konkursist ja tutvustasid võistlusel osalevaid raamatuid. Pidi valima kaks raamatut – parima kunstniku ja parima kirjaniku kategoorias. Kokku oli raamtuid 66.

Laupäeval võrdlesid oma teadmisi maakonna parimad ajalootundjad. KG õpilased olid tublid ja edukad ning võitjad pääsesid ka vabariiklikku vooru.
Laupäeval, 15. veebruaril Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias aset leidnud VII üleriigilisel muusikaolümpiaadil saavutas KG 7. a klassi õpilane Kerstin Tang hõbediplomi. Teda juhendasid Helle Rand, Pilvi Karu ja Lolita Äär.
Palju õnne Kerstinile ja tublidele juhendajatele!

Et Kuressaare on valitud antud õppeaasta koolirahu linnaks, kutsume üles Saare maakonna noori oma klassikaaslaste ja sõpradega algatama alates jaanuarist kuni märtsi lõpuni mõne toreda heateo.

Sõbrapäeval kogunes Kuressaare linnateatrisse 42 etlejat üle Eesti – KG korraldas seal vabariiklikku etlejate konkurssi. Võistulausujaid hindasid Saaremaalt pärit näitleja Lee Trei, Kadi raadio juhatuse nõunik Kaie Rõõm-Laanet, Kuressaare linnateatri loominguline direktor Aarne Mägi ja Eesti harrastusteatrite liidu esimees Kristiina Oomer.
Meie kooli esindas väärikalt Laura Oolup 12.c klassist, kelle muljed konkursist on järgnevad:

2014. aastal tähistame Eesti Vabariigi 96. sünnipäeva. Kuressaare Gümnaasiumi 10. klassid kutsuvad kõiki traditsioonilisele vabariigi aastapäevale pühendatud ballile 25. veebruaril kell 19:00 kooli aulasse. Laulame, tantsime, kuulame pidulikke kõnesid ning loomulikult sööme sünnipäevatorti. Ei puudu ka balliüllatus! Info ja registreerimine Loore Pihlas 10.a, telefon 53829996, Eve Tuisk, telefon 5073389. Pilet 5 eurot.

5.a klassi õpilase Maris Kazlase autoportree Eesti Vabariigi sünnipäevaks! Soovin õnne oma kodumaale!

Kõigil saarlastel on põhjust täna end telerite ette sisse seada, sest kell 21:45 algavas Eesti Laul 2014 1. poolfinaalis astub ansambli Vöörad koosseisus lavale KG vilistlane Tuuli Rand. Järjekorras kuuendana esitusele tuleva laulu Maailm on hull autoriteks on Priit Uustulnd ja Meiko Umal.
Hoiame siis õhtul pöidlad peos ja hääletuse ajal ka telefonid töös:)

3.b klass arutles, mis on sõprus ja missugune on hea sõber?

Kolmapäeval, 12. veebruaril toimus Salme rahvamajas koolinoorte vokaalansamblite päev, kus kokku osales 14 ansamblit üle maakonna. Neist täpselt pooled olid Kuressaare Gümnaasiumi või KG huvikooli Inspira kollektiivid: 4. klasside ansambel (juh Veikko Lehto), tütarlaste ansamblid Üksmeel ja Krööded (juh Helle Rand), Säde ja Särts (juh Pilvi Karu), poisteansambel Õunaraks ning segaansambel Sa:rlaine (juh Laine Lehto).
Kuulutused
