Otsi
Artiklite sarjad
- Kümme küsimust (27)
- Bookstagramid (63)
- n päeva lõpetamiseni (40)
- Vilistlase vaatepunkt (16)
- Eesti päev (18)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
9. juuli
- Isabel Juhanson 3.b
10. juuli
- Mariliis Säde Sepp 5.a
- Sofiia Yeromenko 7.a
11. juuli
- Gete Sepp 5.a
- Heleen Alas 6.b
- Kyrylo Tsapulin 2.b
- Otto Väli 7.b
12. juuli
- Karoli Teern 7.b
- Kertu Saar 1.b
13. juuli
- Isabel Kaubi 4.b
15. juuli
- Kristina Chykalenko 7.c
- Oskar Tamm 5.a
- Scarlet Goljako 6.b
16. juuli
- Alan Musten 5.a
- Birgit Lember 9.c
- Lenna Tiitson 1.b
- Rome Püüa 5.c
- Sebastian Mikko 3.c
Töötajate sünnipäevad
15. juuli
- Aira Tärk

Tänavu möödus 95 aastat Tartu rahu sõlmimisest. Tähtpäeva tähistati üle kogu Eesti suuremate ja väiksemate üritustega. KGs toimusid 2. veebruaril kõnekoosolekud, kus 9. klassi õpilased ja gümnasistid pidasid isamaalisi kõnesid ning meenutasid Vabadussõja lõpusündmusi.

Alates 5. veebruarist saavad meie kooli robootikaringi KG Robootikaklubi tegevuses kaasa lüüa ka 1.-3. klasside õpilased. Ringitunnid toimuvad alates 5. veebruarist neljapäeviti kell 14:00 – 15:30 ruumides 215 ja 217. Robotite ehitamiseks ja programmeerimiseks kasutame nelja LEGO Mindstorms NXT robotikomplekti ning tarkvara. Maksimaalne õpilaste arv grupis on 8 õpilast ja seetõttu on vajalik eelregistreerimine e-posti aadressil olle@oesel.edu.ee

Tähelepanu! Erandkorras toimub uus teisipäevane teatriring käesoleval nädalal neljapäeval, kell 18:00 1.- 6. klass ja kell 19:30 7.- 12. klass!
Möödunud nädalavahetusel toimus Kuressaare Gümnaasiumis Eesti noorte lauljate konkurss Solistica 2015. Viiest võistlusel osalenud saarlasest sai rohke tunnustuse osaliseks Kristiin Koppel Kuressaare Gümnaasiumi huvikoolist Inspira. Tema õpetaja Pilvi Karu, kes on ühtlasi ka üks konkursi peakorraldajatest, kuulutati lauluvõistluse parimaks juhendajaks.
Ajalooraamatud teevad targaks, luule vaimukaks, matemaatika nutikaks, loodusfilosoofia põhjalikuks, loogika ja kõnekunst osavaks väitlejaks. Niiviisi on mõtisklenud inglise filosoof Francis Bacon (1561-1626), kuid selleks, et saada osavaks väitlejaks, tuleb tegeleda nende kõigega korraga, nii et mõlemad ajupoolkerad helendaksid täiel võimsusel. Loe edasi põnevast väitlusest...

3. juuni 2005 on see kuupäev, mil Haridus- ja Teadusministeerium väljastas koolitusloa huvikoolile Inspira.

1.- 2. klassi ja 3.- 4. klassi kunstiringi õpilaste lumehelbekestest kardin "Ootus".

Grete Paia on Kuressaare Gümnaasiumi 36. lennu vilistlane, Solistica 2015 ürii liige ja esineb Privilege´i noortepeol 16+ laupäeval, 31. jaanuaril.
Ta on võitnud noortebändi konkursil tiitli Superbänd 2011, teeb koostööd agentuuriga Moonwalk, saanud Eesti Laulu konkursil 2014. aastal II koha.
Uurisime Gretelt, kuidas ta elu on läinud peale KG lõpetamist.

2. veebruaril on Tartu rahu aastapäev. Koolis tähistame sündmust kõnekoosolekuna, kus võtavad sõna 9. klassi ja gümnaasiumiõpilased. Kasutame uudset formaati, sõnavõtud peetakse hallil väljakul, huvijuhi ruumi kõrval kolmel järjestikusel vahetunnil, kell 10:45, 11:45, 12:45. Kõik huvilised on teretulnud uudistama ning kuulama mõtteid Eestis elamisest, olemisest ja Tartu rahu tähtsusest.

Vastavad 1.d klassi õpilased

27. jaanuaril lõpetas KGs kolmandat aastat toimuv lastevanemate kursusesari "Kuidas toetada õppijat kodus?" Koolitus keskendus lastevanemate ja õpetajate koostöös ühistele aruteludele, mille käigus analüüsiti laste päevakava, edasisidestamist, hindamist ja eneseregulatsiooni. Kursust modereerisid Ave Jõgi, Grete Pihl ja Marit Tarkin. Kokku saadi kolmel korral ja vahepeal oli vanematel lastega läbi viia ka väike kodutöö...

Teadusmaa projektigrupp esitles 29. jaanuaril I klassi õpilastele aurade näitust. Nimetus "aura" tuleneb aga selle loomiseks kasutatud Aurasma app'ist, kuigi see sõna ise omab ka muid tähendusi.

Neljapäeva pärastlõunal said taas kokku koolijuht ning meie kooli väitlusklubi esindajad arutamaks kooli võlu- ja valukülgi. Räägiti ka, mis aastaga muutunud ja mis veel tegemata. Esimene samalaadne üritus toimus möödunud kooliaasta kevadel. Millest siis sel korral juttu oli.

Kas Sina teadsid, et kudumiseks polegi alati vardaid vaja?

Playbacki täpsem juhis Õpilasesinduse poolt.

1.a ja 10.a on koos tegutsenud juba pool aastat. Koos on õpitud teatejooksu, taimekompositsioonide tegemist, valmistatud üksteisele jõulukaarte, loetud jõulujuttu. Viimaseks ühiseks ettevõtmiseks oli maastikumäng.

3. klassi inimeseõpetuses on üheks põnevaks teemaks "Töö ja raha". Igapäevaelus vajame mitmesuguseid asju ja teenuseid. Nende ostmiseks on tarvis raha. Seda, et raha saamiseks on vaja tublisti tööd teha, teab igaüks. Aga milleks on vaja pankasid? Miks on otstarbekas raha pangas hoida? Kuidas raha ringleb meie elus? Kõikidele nendele ja paljudele teistele küsimustele käisime vastuseid uurimas pangas kohapeal.

Lõvid ja kassid, poisid ja tüdrukud. 3.a klassi lapsed meisterdasid lõvide ja kasside maske ning tegid neist loomadest ka luuletused.
Kuulutused
