Otsi
Artiklite sarjad
- Kümme küsimust (27)
- Bookstagramid (63)
- n päeva lõpetamiseni (40)
- Vilistlase vaatepunkt (16)
- Eesti päev (18)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
9. juuli
- Isabel Juhanson 3.b
10. juuli
- Mariliis Säde Sepp 5.a
- Sofiia Yeromenko 7.a
11. juuli
- Gete Sepp 5.a
- Heleen Alas 6.b
- Kyrylo Tsapulin 2.b
- Otto Väli 7.b
12. juuli
- Karoli Teern 7.b
- Kertu Saar 1.b
13. juuli
- Isabel Kaubi 4.b
15. juuli
- Kristina Chykalenko 7.c
- Oskar Tamm 5.a
- Scarlet Goljako 6.b
16. juuli
- Alan Musten 5.a
- Birgit Lember 9.c
- Lenna Tiitson 1.b
- Rome Püüa 5.c
- Sebastian Mikko 3.c
Töötajate sünnipäevad
15. juuli
- Aira Tärk
Vaheajanädalat võtab ka Arhiivinurk veidi kergemalt. Näitame, milline nägi arvutiklass välja enne viimast suuremat remonti.
Esimesel fotol: koos klassitäie Astrodata arvutitega sai kool ka kaks serverit. Pöörake tähelepanu kolmele (!) SCSI CD-lugejale ja DAT kassetiseadmele!
Teine foto näitab arvutiklassi enne remonti 2002. aastal. Arvutikastid on juba kolitud 1. korruse arvutiklassi.
Ja kolmandal fotol on näha kõige olulisem ehk IT-spetsialisti töökoht!
Kohtume järgmisel nädalal!
Meie veerandi viimane päev algas KG PROga, kus panime oma tehnilised teadmised proovile nii Kahooti mängides kui ka ahelreaktsiooni ehitades.
Lustakas mäng, kus mõõtu võtavad kivi, paber ja käärid. Miks mitte kehalise kasvatuse tunnis ja sportlikus võtmes?
Neljapäeval, 19. oktoobril tuli kooli võimlasse külla korvpallitreener Siim Hiie, kellega liitusid 4.b klass ning 1.b ja 1.c poisid.

8.c klassi õpilaste Janeli Lemberi ja Kertlyn Kiili koostöös valminud fantaasiatöö "Hoiame loodust – hekilaama".
12. oktoobril külastas meid 34. lennu vilistlane Hanna Martinson. Kella üheksaks kogunes aulasse nii pisemaid kui ka gümnaasiumis olevaid õpilasi, et kuulda Hanna gümnaasiumiajast ja tegemistest peale seda. Peale tunniajalist loengut oli mul võimalus vestelda Hannaga omavahel.

Uurisime puid, põõsaid ja rohttaimi. Kogusime taimede kohta andmeid raamatutest ja Internetist.
Saime palju uusi teadmisi taimede välisehituse, toitumise, kasvamise, kasvukoha ja kasutamise kohta. Õpilastel oli põnev oma lühiuurimust klassikaaslastele tutvustada.

Igal sügisel on neljandatele klassidele toimunud üleriigiline ettelugemisvõistlus. Saaremaa ettelugemisvõistlus toimus 15. oktoobril. Sel aastal loeti võistu hundilugusid. Kõige populaarsemaks autoriks, keda loeti, oli Andrus Kivirähk raamatuga “Kaka ja kevad”. Just selle katkendiga pälvis võidu ja pääsu finaalvõistlusele Tallinna ka Linda Männik. Eripreemia sai meie kooli poiss Taavet Tenno. Tublid olid ka kõik teised KG õpilased.

Meie reisi eesmärgiks oli külastada Vanemuise teatrit, põllumajandusmuuseumi ja mänguasjamuuseumi.

10. oktoobril jõudis riigikogu külastamise järjekord Kuressaare Gümnaasiumi 11.b ja 12.b klassi kätte. Startisime kooli eest kahe bussiga ning saime mõned tunnid hiljem sõbralikult Toompeal kokku.

Tänasest teemaloost leiad mobiili- ja arvutimängude arendaja Imre Paadiku soovitused algajale äpitegijale.
Reisile! Laagrisse! Arhiivinurk vaatab, millega õpilased ja õpetajad koolimajast väljaspool tegelevad.
Kindlasti meeldib kõigile lugeda klassilugusid, kus kirjeldatakse, kuidas istuti bussi, sõideti veidi ringi ning seejärel mindi bussi tagasi, et koju sõita! Seega just nende fotodega alustamegi!
Sisust aga leiate mõned fotod näiteks kümnendike laagrist Abrukal, õpetajate ekskursioonist õpetajate päeval, ÕE tegemistest ning lisaks boonusena ühe praeguse KG töötaja odavisketehnikat lihvimas.

Väike Teatriõhtu läheneb. 1. novembriks palun registreerida õpetaja Heidi Truu meiliaadressil heidi@oesel.edu.ee järgmised andmed:
Teisipäeval leidis Kuressaare Gümnaasiumi aulas aset väitlus, mille eesmärk oli tutvustada gümnaasiumiõpilastele Euroopa Liidu Sahharovi mõttevabaduse auhinna nominentide tegevust ja tuua välja, mille poolest kandidaadid inimõigustealast tunnustust väärivad.

8.–9. oktoobril toimus Ungaris Veszprémis projekti LELLE2 avaseminar. Tegu on Erasmus+ poolt toetatava projektiga, mille keskmes on õpilaste õpioskuste arendamine – Let's Learn How to Learn.
Seekordse loo peategelaseks on samuti KG 20. lennu vilistlane – Imre Paadik, kes kooli ajal paistis silma keemia-alaste saavutustega nii maakonnas kui vabariigis, aga hiljem andis siiski järele IT-kiusatusele, mis tänaseks täidab tema töö-ja puhkepäevi.

Rando Ots on KG 20. lennu vilistlane. Klassikaaslased nimetasid lennuraamatus, et Rando on nii heasüdamlik, et tema käest võib igal kellaajal abi küsida, märkamatuks ei jäänud ka tema teravmeelne mõistus. Ja kõik need asjaolud koos armastusega matemaatika vastu on viinud selleni, et arvutisüsteemid hõlmavadki Rando tegevusest mõnikord terve ööpäeva.
Alljärgnevalt Rando-poolne lühike ülevaade oma tegevusest ning – kõigile huvilistele on ta valmis Facebookis ka küsimustele vastama.

Oktoobri esimesel nädalal olid 8. klasside õpilased Käti Saar ja Thomas Hendrik Liiv Erasmus+ koostööprojekti Wonderful World of Words raames Bulgaaria pealinnas Sofias. Reisiseltskonnas olid veel õpetaja Madli-Maria Naulainen ning kooli projektijuht Viktoria Bubukin. Õpirände projekti raames ööbisid õpilased kohalikes peredes ja osalesid tegevustes, mis toimusid Sofia 51. Elisaveta Bagryana nimelises koolis.

Täna 30. sünnipäeva tähistav Kristin Lauri on tulnud KG uksest sisse väga erineval moel ja erinevates rollides: ema süles, ema käekõrval, esimese klassi õpilasena, gümnasistina, personalitöötajana, kolleegina, klassijuhatajana, huvijuhina, lapsevanemana.
Kuulutused
