Reede, 11. oktoober 2024

Kristiine Saart, Margarete Trumm ja Karen Lopp, 11.c klass, 3. oktoober 2018

Reede, 28. septembri õhtupoolikul asus meie klass, 11.c, bussiga teele Kihelkonna poole, et osaleda Loona mõisas köögi õpitoas ning veeta paar päeva looduses.

Merle Rekaya, 3. oktoober 2018

1. oktoobril, Debora Vaarandi 102. sünniaastapäeval kogunesid KG aulasse juba kolmandat korda maakonna tublid etlejad, et lugeda luuletusi. Seekord oli valida lisaks Vaarandile ka Villem Grünthal-Ridala luuletuste vahel. Terava kõrvaga istusid saalis Laimjala loodussõprade seltsist Kaja Sepp ja Anna-Liisa Õispuu ning Erika Salajõe, kes jõudsid üsna üksmeelsele otsusele parimate luulelugejate osas.

Raido Kahm, 2. oktoober 2018

Lisaks õpetajatele liitub Kuressaare Gümnaasiumi kollektiiviga igal aastal mitmeid teisigi toredaid inimesi. Tere tulemast kooliteenistuja, Marvi Alder ja nõudepesija Tiina Aidamets.

Lelet Aavik-Part, 2. oktoober 2018

25. septembril kogunesid klassiõpetajad kooli käsitööklassi, et jagada üksteisega põnevamaid ja parimaid ideid õpetamise ja õppimise kohta. Olgu nendeks siis erinevad töölehed, raamatud, meetodid, õppe- ja näitvahendid, mängud, internetikeskkonnad, kunstitööd või õpetlikud lood (kooli)elust enesest.

Artikkel / PersonaaliaIn memoriam: Taissia Peterson
Ave Jõgi, 1. oktoober 2018

Kuressaare Gümnaasiumi legendide raamatus on kirjutatud lõpuni veel üks lehekülg – meie hulgast on lahkunud armastatud õpetaja Taissia Peterson.

Arvamus / KultuurNädala kunstitöö
Ene Pidmann, 28. september 2018

Keira Tuisk, 4.a klass. Sügis käes ja jorjenid õitsevad!

Laine Lehto, 28. september 2018

Esmaspäeval, 24. septembril kohtusid Saaremaa Ühisgümnaasiumis ühises laulupeo repertuaari õppimise proovis KG huvikooli Inspira segakoor Ave (dirigendid Veikko ja Laine Lehto) ja SÜGi segakoor Kreedo (dirigendid Mari Ausmees ja Riina Laanes).

Artikkel / Klassilood3.c värvilised puud
Katrin Kannik, 28. september 2018

Sügisesi, värvilisi puid on alati tore ise maalida, välja lõigata ja tehtut koridori seinal nautida.

Artikkel / PersonaaliaPalju õnne, Helvi Tenn!
Merle Rekaya, 27. september 2018

Kuressaare Gümnaasiumi kauaaegsel vene keele õpetajal Helvi Tennil täitub täna 80. aastaring. Meie kooliga oli õpetaja Tenn seotud 27 aastat, alates kooli avamisest 1978. aastal.

Kunagisele kolleegile ja õpetajale on häid sõnu öelda paljudel tänastel õpetajatel. Meie KG toimetus ühineb juubeliõnnesoovidega vene luuletaja Aleksandr Puškini sõnu kasutades (katkend luuletsüklist „Sügis”):

Ja ümbritsev maailm on äkki ununend.

Ei vanu radasid vaim ergas enam talla.

Intervjuu / SportReipalt koolipinki
Merle Rekaya, 27. september 2018

KG meediakursuse õpilased uurisid noorematelt koolikaaslastelt muljeid ja mõtteid meie tervisespordipäeva kohta.

Tõnis Grepp, 10.a klass, 27. september 2018

Neljapäeval, 13. septembril käisime oma klassiga väljasõidul, kus tutvusime lähemalt Viieristi taimestiku ja Sõrve säärega.

Reportaaż / Klassilood9. klasside viimane päev Venemaal
9. klassid Venemaal / Irene-Liis Saar9. klassid Venemaal / Irene-Liis Saar
Irene-Liis Saar, 9.b klass, 26. september 2018

Kätte oli tulnud Venemaa reisi neljas päev, mis osutus ka meie viimaseks.

Laine Lehto, 26. september 2018

Kes? Kus? Millal? Kellega?

29 muusikaõpetajat Kuressaare Gümnaasiumis 21.–22. septembril koos koolitaja Joosep Sangaga.

Arvamus / VariaArhiivinurk XXII
Tekliaktus, 2002 / KG arhiivTekliaktus / KG arhiivTekliaktus 2005 / KG arhiiv
Gert Lutter, 26. september 2018

Juba reedel on 10. klasside tekliaktus!

Kuressaare Gümnaasiumi tekkel (sinimustkuldne) on sümbol, mis näitab selle omaniku seost kooliga.

Tekkel antakse esimest korda üle esimesel koolipäeval või tekliaktusel, teistel juhtudel kooli aastapäeva- ja juubeliüritustel kooli juhtkonna poolt.

Tekli statuudis on täpselt kirjas, millal seda kanda võib, aga õnneks on seal ka punkt, mis lubab teklit kanda ka väljaspool kooliaega koos korrektse rõivastusega ja omaniku äranägemisel.

Kanna teklit!

Artikkel / KlassiloodSügisnäitus 1.c klassis
Anu Rand, 25. september 2018

23. septembril algas sügis. 1.c klass tähistab sügise sünnipäeva lõbusa näitusega. Külastajad on oodatud kolmapäevani.

Raido Kahm, 24. september 2018

Kuressaare Gümnaasiumi raudvara Gert Lutter tähistab täna 40. sünnipäeva.

Arvamus / KultuurNädala kunstitöö
Ene Pidmann, 21. september 2018

Noora Nook, 2.b klass. "Värvikirev sügis".

Arvamus / VariaNädalalõpp KGga
Gert Lutter, 21. september 2018

Kordamine on tarkuse ema ja sellega seoses tekkis ka Meie KG toimetusel idee kutsuda ellu uus rubriik, mis aeg-ajalt vaataks üle ja tuletaks meelde lehes ilmunud huvitavamad lood. Arvestades tänapäeva kiiret elutempot võib ju ka kõige hoolsamal lehelugejal midagi kahe silma vahele jääda!

Rubriik ei hakka ilmuma igal nädalal, vaid siis, kui selle järele vajadus tekib – nii paari-kolme nädala tagant. Head lugemist!