Neljapäev, 10. oktoober 2024

Arvamus / KultuurNädala kunstitöö
Ene Pidmann, 30. november 2018

Mariliis Maasik, 7.b klass. Töö pealkirjaga "Tulevik virtuaalreaalsuses".

Maidu Varik, 30. november 2018

Eesti koolinoorte mälumängumeistrivõistluste maakondliku vooru võitis KG 12.c klassi võistkond: Janely Rüdein, Lisett Nurja, Emil Lepp, Toomas Mitt. Palju õnne!

Üleriigiline finaal toimub märtsikuus Tallinnas. Detsembris saab alguse ka meie kooli Megaaju 2019.

Artikkel / KlassiloodPäkapikuootus
Inga Engso, 30. november 2018

3.a klassi lapsed ootavad juba päkapikke. Meisterdasime endale ise päkapikusussid, kuhu päkapikud saavad meile komme tuua. Meie klassi Melani kirjutas sellest luuletuse.

Maria Pae, 4.b klass, 29. november 2018

Tore on vahel ka väljaspool kooli koos aega veeta ja teha midagi teistmoodi. 4.b klass käis näiteks koos söömas.

Artikkel / Klassilood1.c klassi õpetlik õhtupoolik
1.c klassi õpetlik õhtupoolik helkuritega / Anu Rand1.c klassi õpetlik õhtupoolik helkuritega / Anu Rand1.c klassi õpetlik õhtupoolik helkuritega / Anu Rand
Anu Rand, 29. november 2018

27. novembri õhtul kogunesid 1.c klassi lapsed koos peredega Terviseparki helkurikoolitusele. Koolituse viis läbi Marteni isa Ahto Aulik.

Arvamus / VariaArhiivinurk XXXI
Foto nr 1 / KG arhiivFoto nr 2 / KG arhiivFoto nr 3 / KG arhiiv
Gert Lutter, 28. november 2018

Arhiivinurga teine lugejamäng kõigile õpilastele!

Millise ruumi või kohaga koolimajas on tegemist kolmel loo juures oleval fotol? Ole nobe, tule ütle õiged vastused ruumis 218 (arvutiklassi kõrval) ning toimetuse välja pandud auhind on sinu!

Kui endal ideed otsas, siis õpetajad kindlasti oskavad vihjata – aga iseasi, kuidas pärast nendega auhinda jagate!

Koolimajas toimunud viimaste suuremate remonditööde albumid leiad kooli galeriist.

Lelet Aavik-Part, 28. november 2018

26. novembril käisime me klassiga Kuressaare raekojas. Seal kohtusime Madis Kallase, Tiiu Aro ja Helle Kahmiga. Meid kutsuti sinna, kuna meid taheti tänada hea tulemuse eest üleriiklikul teatrifestivalil „Väike Lava” 2018.

Maidu Varik, 28. november 2018

Kuressaare Gümnaasium osaleb koos partnerkoolidega Islandilt, Taanist, Soomest, Lätist ja Leedust Nordplus programmi koostööprojektis, mille käigus keskendutakse noorte panusele globaalse arengu eesmärkide teadvustamisel ja saavutamisel.

Projekt on jätkuks eelmisel aastal lõppenule, uue partnerina lisandus Leedu. Projekti esimene kohtumine toimus Islandil. Veebruaris võõrustab osalejaid KG.

Artikkel / Klassilood4.d segased muinasjutud
Reet Lasn, 28. november 2018

Neljandasse klassi jõudes oleme tuttavad paljude muinasjututegelastega. Meil tuli soov muinasjututegelased päris oma muinasjuttudesse panna. Kõikide lood said huvitavad ja seiklusterohked. Kuulamist jätkus kogu koolitunniks. Täna avaldame Taaveti kirjutatud loo.

Merle Rekaya, 27. november 2018

Kolmapäeval, 28. novembril kell 18 on raadio Kadi eetris KG noortesaade "Rendez-vous", mille panid kokku meediaõpilased Sandra Kald, Liis Sannik ja Viivian Laes. Juttu tuleb novembrikuu tähtsündmustest: START-turniir kümnendikele, Väike Teatriõhtu ja Suur Teatriõhtu. Mõnusat kuulamist! Kel aga oktoobrikuu saade kuulamata, saab alloleva lingi järgi seda järelkuulata.

Raido Kahm, 27. november 2018

Euroopa Parlamendi suhteliselt uue programmi raames luuakse sidemeid õpetajate ja koolidega, kes aitavad kaasa Euroopa Liidu tutvustamisele. Nii võibki õpetaja olla justkui Euroopa Parlamendi esindaja omas piirkonnas.

Laine Lehto, 27. november 2018

22.–24. novembril 2018 Orissaares ja selle lähiümbruses toimunud klassikalise häälekooliga noorte lauljate konkurss-festival Võluhääl kujunes väga edukaks KG huvikooli Inspira solistile Oliver Leppikule (juhendaja Helle Rand). Noormees laulis end 11–13-aastaste vanuserühmas III kohale, palju õnne!

Maidu Varik, 26. november 2018

Saaremaa valla noortevaldkonna tunnustuse Hea Eeskuju kategoorias pälvis 11.a klassi õpilane Sten Kongas.

Steni mitmekülgsest tegevusest märgiti ära tema viikingipaadi-projekt, aktiivne osalemine KG robootikaüritustel, õpilasesinduses ja noorteürituste korraldamisel. Lisaks kõigele muule on Sten ka hea õppeedukuse ja suure õpihimuga.

Artikkel / KultuurÜmber maailma ehk ST-2018
Antakse üle grand prix / Gert LutterVaheajal sai nautida muusikat teatrikohvikus / Gert LutterLennujuht Leletit tuleb kuulata / Gert Lutter
Merle Rekaya, 26. november 2018

Teater on kaduv kunst, ta kaob kohe ära. Mis siis alles jääb? Teater peab inimeses midagi liigutama, muutma, mõtlema panema – siis on ta oma ülesande täitnud. Suur Teatriõhtu 2018 on juba ajalugu, kuid inimestes ta midagi muutis. Neid muutusi, hetki ja mõtteid toovad teieni žüriiliikmed ja KG õpilased. Mõnusat lugemist!

Ave Jõgi, 26. november 2018

Õnneks vormus põhikooliaegne mõte õmblejaks saada õige pea otsuseks siiski õpetajaks hakata. Nii ongi meil nüüd tore kolleeg, õpetaja, klassijuhataja, kellele kogu kooliperega täna pisut ümmargusema sünnipäeva puhul õnne soovime. Palusime tal veidi mõtiskleda elust ja olemisest. Vastustest loeme välja rahulolu enda tegemistega.

Toredat päeva ja tegusat uut eluaastat! Mõnusat toimetamist koolis ja pereringis!

Gert Lutter, 24. november 2018

Nädalavahetuse teatrireis ootab! Võtke järjekorda, ärge trügige, ST-2018 korduslennul jätkub kohti kõigile, võite pardale minna!

Head vaatamist!

Arvamus / KultuurNädala kunstitöö
Ene Pidmann, 23. november 2018

Triinu Kaju, 3.c klass. Töö pealkirjaga "Sügis ootab talve".

Merle Rekaya, 23. november 2018

Neljapäeval, 22. novembril toimus Suur Teatriõhtu "Reis ümber maailma". Kapten Soone juhitud Boeing ST-2018 lend külastas 9 omanäolist sihtkohta ja äriklassi reisijad andsid sõidule järgmise hinnangu:

grand prix 12.a "Ümber, ümber, ümbri"

laureaat 12.c "Suure vale teooria"

laureaat 11.a "Vaksal"